Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – złamania kości i oparzenia ciała

Dlaczego warto?

Bezpieczeństwo finansowe

Wypłata świadczenia zapewni bezpieczeństwo finansowe w razie poważnych konsekwencji nieszczęśliwych zdarzeń. Pieniądze można przeznaczyć m.in. na pokrycie kosztów leczenia lub rehabilitacji.

Złamania i oparzenia

Wypłacimy świadczenie do 15 000 zł w przypadku złamań kości oraz do 30 000 zł w przypadku oparzeń ciała. Wypłacone pieniądze można przeznaczyć np. na leki, rehabilitację, czy opiekę medyczną.

Ochrona non stop

Ochrona pozostaje aktywna bez względu na miejsce pobytu  i czas  – działa w domu, jak również na zagranicznych wakacjach, 24 godziny na dobę.

Ciesz się aktywnym stylem życia

Ubezpieczenie pomoże pokryć koszty związane z uszkodzeniem ciała.

Dla kogo?

  • Ubezpieczenie oferujemy każdemu, szczególnie osobom aktywnie spędzającym czas. Umowę ubezpieczenia może zawrzeć osoba, która ma ukończone 18 lat, lecz nie przekroczyła 69 roku życia.

Co obejmuje ubezpieczenie?

  • Niska miesięczna składka zapewnia ochronę w przypadku złamań kości i oparzeń ciała, bez obciążania domowego budżetu.
  • Dostępne są dwa warianty ubezpieczenia – indywidualny, obejmujący ubezpieczonego oraz dzieci będące pod jego indywidualną opieką oraz plan partnerski rodzinny, w którym ochrona obejmuje ubezpieczonego,  partnera/małżonka i dzieci.
  • Wysokość świadczeń wypłacanych dzieciom wynosi aż 25% sum wypłacanych dorosłym.
  • Pieniądze ze świadczenia pomogą pokryć nieprzewidziane koszty związane z powrotem do zdrowia, leczeniem, rehabilitacją lub wsparciem rodziny podczas nieobecności ubezpieczonego w domu.
  • Wysokość świadczeń zależy od wybranego zakresu i wariantu ubezpieczenia.


Więcej o ubezpieczeniu

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – złamania kości i oparzenia ciała – AKTYWNI  W ŻYCIU – skierowane jest przede wszystkim do osób aktywnie spędzających czas, w wieku pomiędzy 18 a 69 rokiem życia. Jest to forma ubezpieczenia NNW, w której szczególny nacisk położony jest na nieszczęśliwe wypadki będące wynikiem amatorskiego uprawiania sportu, podróżowania lub aktywnego stylu życia.


Szukasz ubezpieczenia NNW? Wybierz ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – złamania kości i oparzenia ciała

Nawet zachowując daleko posuniętą ostrożność, nie mamy pewności, że nie spotka nas nieszczęśliwy wypadek. Warto, na ile to możliwe, zabezpieczyć się przed jego skutkami i zadbać o podpisanie umowy ubezpieczenia NNW. Jeżeli razem z bliskimi poświęcacie sporo czasu na aktywność fizyczną, warto rozważyć ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – złamania kości i oparzenia ciała. Świadczenie finansowe uzyskane w ramach ubezpieczenia pozwoli na pokrycie wydatków związanych z leczeniem, rehabilitacją, wykupieniem leków bądź zapewnieniem wsparcia rodzinie podczas nieobecności ubezpieczonego w domu.

Ochrona w ramach ubezpieczenia NNW AKTYWNI W ŻYCIU obowiązuje 24 godziny na dobę na całym świecie, także w czasie wakacji za granicą. Ochroną w ramach ubezpieczenia objęte są uszkodzenia fizyczne odniesione przez ubezpieczonego, w postaci złamań oraz oparzeń drugiego i trzeciego stopnia. Wysokość świadczenia zależna jest od wybranego wariantu oraz zakresu ubezpieczenia, a świadczenia wypłacane dzieciom wynoszą 25% wysokości odszkodowania dla dorosłych.


Ubezpieczenie NNW, jakiego potrzebujesz

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – złamania kości i oparzenia ciała pozwala na dostosowanie oferty do indywidualnych oczekiwań. Możesz wybrać jeden z czterech wariantów – miedziany, srebrny, złoty lub platynowy – oraz opłacać plan indywidualny albo rodzinny. W pierwszym z nich ubezpieczeniu podlegasz Ty oraz dzieci pozostające pod Twoją indywidualną opieką. Plan partnerski obejmuje ubezpieczonego, jego współmałżonka lub partnera i dzieci.

W ramach polisy AKTYWNI W ŻYCIU w najniższym wariancie miedzianym, za złamanie kości biodra i miednicy otrzymasz do 5 000 złotych odszkodowania (przy miesięcznej składce w wysokości 17 zł dla planu indywidualnego). W wariancie platynowym, przy składce indywidualnej 30 zł/miesiąc, możesz uzyskać 15 000 zł świadczenia. W przypadku poparzenia ciała odszkodowanie jest niezależne od kwoty składki – przy poparzeniu 25% powierzchni ciała uzyskasz do 18 000 zł.


Co obejmuje ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – złamania kości i oparzenia ciała?

Jak mówi sama nazwa ubezpieczenia NNW, dotyczy ono złamań kości i oparzeń ciała, które są następstwem nieszczęśliwego wypadku. Świadczenie w ramach umowy otrzymasz niezależnie od miejsca na świecie, w którym doszło do zdarzenia. Z ochrony ubezpieczeniowej wyłączone są uszkodzenia ciała spowodowane wojną, wyczynowym lub zawodowym uprawianiem sportu, obsługą samolotu (jako pilot, członek załogi lub personelu pokładowego), samookaleczeniem lub próbą samobójczą, wypadkiem, który nastąpił w czasie próby popełnienia przestępstwa oraz wypadkiem, który nastąpił przed dniem, w którym zaczęło obowiązywać ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – złamania kości i oparzenia ciała.

Do następstw nieszczęśliwych wypadków objętych ubezpieczeniem należą: złamania kości biodra lub miednicy, złamania kości nogi, czaszki, żuchwy lub kręgów, złamania kości łopatki, obojczyka, ramienia, górnej szczęki, złamania kości stopy, kostki, rzepki, dłoni, kości nadgarstka, mostka, złamania żeber, kości ogonowej, palców u ręki lub nogi, kości policzkowej oraz nosa. Wysokość odszkodowania należnego za powstałe w wypadku oparzenia drugiego lub trzeciego stopnia zależy od poparzonej powierzchni ciała. W przedziale 5-9% jest to 4 500 zł, 9-18% - 9 000 zł, 18-27% - 18 000 zł, a 27% lub więcej – 30 000 zł.


Jak podpisać ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – złamania kości i oparzenia ciała?

Nawiązanie umowy ubezpieczenia NNW w Colonnade jest niezwykle proste. Na stronie internetowej znajduje się formularz kontaktowy – wystarczy, że zostawisz w nim swoje dane, a zadzwoni do Ciebie nasz specjalista ds. ubezpieczeń. Możesz też zadzwonić w dogodnym dla siebie momencie pod numer telefonu: 22 276 26 00. W czasie rozmowy przedstawisz konsultantowi swoje potrzeby i oczekiwania i wspólnie uzgodnicie najkorzystniejsze dla Ciebie warunki ubezpieczenia. Ochrona wynikająca z ubezpieczenia zacznie działać już następnego dnia.

Dokumenty dotyczące umowy otrzymasz drogą elektroniczną, a pierwszą składkę opłacisz zgodnie z informacjami zawartymi w polisie. Wpłat będziesz dokonywał na podane konto bankowe. Możesz też ustawić stałe zlecenie przelewu, dzięki któremu zyskasz pewność, że polisa zawsze zostanie opłacona na czas.


Zgłoszenie szkody z ubezpieczenia NNW – złamania kości i oparzenia ciała

Zgłoszenie szkody, dzięki któremu otrzymasz wypłatę świadczenia z tytułu ubezpieczenia NNW, jest bardzo proste. Najłatwiej i najszybciej dokonasz go poprzez zakładkę „zgłoś szkodę” na stronie internetowej. Możesz dokonać zgłoszenia szkody niezależnie od pory dnia, ważne, abyś miał pod ręką numer polisy oraz dokumenty potwierdzające historię leczenia, rehabilitacji i poniesionych kosztów. Wypełnij formularz, podając dokładne dane i opis zdarzenia, dołącz zdjęcia lub skany dokumentów i prześlij zgłoszenie. Poczekaj na wiadomość o jego przyjęciu i czekaj na informacje od naszych doradców.

Jeżeli wniosek będzie kompletny, na jego rozpatrzenie mamy 30 dni. Dokładamy jednak wszelkich starań, aby wnioski rozpatrywać jak najszybciej. Skontaktujemy się z Tobą w przypadku braku niezbędnych dokumentów lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji. Wypłaty świadczenia dokonamy na wskazane przez Ciebie konto bankowe. Świadczenie uzyskane poprzez ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – złamania kości i oparzenia ciała pozostaje do Twojej pełnej dyspozycji. Sam doskonale wiesz, która potrzeba wynikająca z następstw nieszczęśliwego wypadku jest najważniejsza.

Pytania i odpowiedzi

Ochroną objęte są fizyczne uszkodzenia na ciele spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem, takie jak złamania kości i oparzenia ciała drugiego i trzeciego stopnia określone w tabeli świadczeń.

Obcokrajowcy i ich pracodawcy poszukujący ochrony ubezpieczenia kosztów leczenia na terenie RP potwierdzonego umową.

Nie ma takiej potrzeby. Warunkiem przystąpienia do ubezpieczenia jest oświadczenie o braku wcześniejszej diagnozy osteoporozy bądź innych schorzeń układu kostnego.

Umowę ubezpieczenia może zawrzeć osoba, która ma ukończone 18 lat, lecz nie przekroczyła 69 roku życia.

Zgodnie z OWU niniejszego ubezpieczenia, jest to nagłe i przypadkowe zdarzenie, wywołane przyczyną zewnętrzną, które nastąpiło w okresie odpowiedzialności Colonnade, w wyniku którego ubezpieczony doznał, niezależnie od swej woli i stanu zdrowia, uszkodzenia ciała.

Pierwszy dzień ochrony rozpoczyna się następnego dnia po zakończeniu rozmowy z naszym konsultantem i działa 24 godziny na dobę na całym świecie.

Data płatności pierwszej składki jest wskazana na polisie. Płatności należy dokonywać co miesiąc przed datą wskazaną w dokumencie ubezpieczenia.

Zachęcamy do skorzystania z Polecenia zapłaty, dzięki czemu nie będzie potrzeby pamiętania o płatnościach, a ochrona będzie działać nieprzerwanie.

W razie wątpliwości prosimy o telefon pod numer 22 276 26 00, pracownik naszego Biura Obsługi Klienta odpowie na pytania.

Dokumenty do pobrania

Ogólne warunki ubezpieczenia AKTYWNI W ŻYCIU 20.09.18

Pobierz

Ogólne warunki ubezpieczenia AKTYWNI W ŻYCIU 20.03.18

Pobierz

Ogólne warunki ubezpieczenia AKTYWNI W ŻYCIU 1.07.17

Pobierz

Tabela świadczeń AKTYWNI W ŻYCIU

Pobierz

Powiązane ubezpieczenia

mama z córką kroją owoce w kuchni, czerwony fartuszek

Ubezpieczenie NNW dla Twojej rodziny

leczenie szpitalne, opieka w szpitalu, pacjentka w szpitalnym łóżku
Powypadkowe leczenie szpitalne

Jak kupić ubezpieczenie?

Zadzwoń

+48 22 276 26 00

Biuro Obsługi Klienta czynne:

pon.–pt. 8.00–18.00

Napisz

Napisz do nas maila na adres: bok@colonnade.pl lub wypełnij i prześlij formularz kontaktowy

Przejdź do formularza →
Ciesz się aktywnym stylem życia

Ubezpieczenie pomoże pokryć koszty związane z uszkodzeniem ciała.