W ramach umów ubezpieczenia pokrywane są koszty odtworzenia utraconego mienia znajdującego się w miejscu zamieszkania

bezpieczne i przytulne wnętrze, jasny pastelowy bezpieczny salon
Wyposażenie mieszkania i domu

Moje Bezpieczne Wnętrze to ubezpieczenie mienia w mieszkania i domu, dzięki któremu będziesz mieć pewność, że Twoja własność jest pod dobrą opieką. Skierowane jest do właścicieli nieruchomości mieszkalnych, którym zależy na ochronie własności prywatnej przed skutkami zdarzeń losowych, włamania z rozbojem lub zniszczenia przez osoby trzecie. Z ubezpieczeń domów i mieszkań korzysta wiele osób, jednak większość polis hipotecznych chroni tylko budynek. Ubezpieczenie mienia w mieszkaniu i domu to sposób, by ochronić również znajdującą się w domu własność – meble, sprzęt AGD i RTV, odzież, akcesoria i biżuterię. Często maja one dużą wartość, również sentymentalną.


Mienie w domu – ubezpieczenie mieszkania i domu

Moje Bezpieczne Wnętrze to ubezpieczenie, które sprawdzi się w niemal każdej sytuacji. W przypadku niespodziewanych wydarzeń, szczególnie jeśli stanowią duże niebezpieczeństwo, zajmujemy się ochroną bliskich. Jednak po zdarzeniu może okazać się, że stracimy sporą część tzw. majątku ruchomego. Co wtedy? Warto posiadać zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia mienia. Dzięki uzyskanemu z polisy świadczeniu, będziesz mógł zakupić niezbędne wyposażenie domu w postaci mebli, sprzętu RTV i AGD, a także odzież i inne potrzebne przedmioty codziennego użytku. Co więcej, zrobisz to bez konieczności przeznaczania w tym celu sum z nadwyrężonego budżetu.

Nawet zachowanie 100% ostrożności nie zapewni Ci bezpieczeństwa od skutków tzw. zdarzeń losowych. Należą do nich powódź, pożar, a także zalanie mieszkania przez sąsiada albo w wyniku pęknięcia rury. Tego typu wydarzenia potrafią wyrządzić ogromne spustoszenie i zniszczyć całe mienie w domu lub mieszkaniu. Zawarcie ubezpieczenia mienia gwarantuje Ci pomoc, która przyjdzie w trudnym momencie, wybawiając z dodatkowych problemów. Warto dodać, że w ramach ubezpieczenia mienia Moje Bezpieczne Wnętrze otrzymujesz również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC), które chroni wszystkich domowników przez kosztami szkód wyrządzonych osobom trzecim. To bardzo cenny zapis, szczególnie dla osób posiadających małe dzieci, które są bardzo ciekawe świata.


Ubezpieczenie mieszkania i domu dla każdego

W ramach umowy ubezpieczenia pokrywane są koszty odtworzenia utraconego mienia znajdującego się w miejscu zamieszkania osoby ubezpieczonej. Jako Colonnade bardzo dbamy o elastyczność naszych ubezpieczeń, ponieważ podpisujemy umowy z różnymi klientami. Zgodnie z Ogólnymi warunkami ubezpieczenia Moje Bezpieczne Wnętrze jako wnętrze traktowane jest mieszkanie lub dom wykorzystywany przez ubezpieczonego jedynie do celów mieszkalnych. Jeśli w domu prowadzisz firmę, np. jednoosobową działalność gospodarczą, skorzystaj z naszych rozwiązań ubezpieczeniowych dedykowanych dla przedsiębiorstw.

Aby zawrzeć ubezpieczenie, nie musisz być właścicielem nieruchomości. Jeżeli wynajmujesz mieszkanie lub dom, możemy objąć ochroną ubezpieczenia znajdujące się w nich przedmioty, które są Twoją własnością. Będzie to dotyczyć zarówno Twoich mebli oraz sprzętów AGD i RTV, ale także ubrań, biżuterii i cennych akcesoriów. Co więcej, na ochronę ubezpieczeniową możesz liczyć również wtedy, gdy zagubiłeś dowody zakupu lub uległy one zniszczeniu w czasie zdarzenia losowego. Do wypłaty odszkodowania wystarczy nam Twoje oświadczenie woli.


Proste ubezpieczenie mieszkania i domu

Jako osoba prywatna umowę ubezpieczenia mienia zawrzesz bez najmniejszych problemów. Nie musisz nawet spotykać się osobiście ze specjalistą do spraw ubezpieczeń ani przedstawiać dowodów zakupu i wykazu posiadanego mienia. Wypełnij formularz kontaktowy, zostawiając w nim informacje niezbędne do kontaktu z Tobą. Przedstawiciel Colonnade zadzwoni do Ciebie w celu przedstawienia oferty i odpowie na nurtujące Cię pytania. Możesz też zadzwonić do nas w dogodnym momencie pod numer telefonu: 22 276 26 00. Biuro Obsługi Klienta Colonnade czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00.

Podczas rozmowy dokładnie poznasz warunki interesującego Cię ubezpieczenia, warianty ochrony i wysokości składek. Co ważne, nie będziesz musiał czekać na dokumenty do podpisania ani odwiedzać placówki stacjonarnej. Umowę na ubezpieczenie mienia łatwo sfinalizujesz w czasie rozmowy telefonicznej, a wszystkie niezbędne dokumenty prześlemy do Ciebie drogą elektroniczną. Dowiesz się z nich, na jaki numer konta wpłacać składki oraz kiedy przypada data pierwszej płatności. Warto podkreślić, że ubezpieczenie Moje Bezpieczne Wnętrze obowiązuje od dnia następującego po zawarciu umowy. Nie musisz więc martwić się o wydłużony czas oczekiwania na zapewnioną ochronę.


Ubezpieczenie mieszkania i domu w praktyce

Bardzo ważną cechą ubezpieczenia mienia od Colonnade jest comiesięczne odnawianie limitów i podlimitów odpowiedzialności. Jak należy rozumieć pojęcie podlimitu ubezpieczenia? Jest ono wyrażone procentowo i oznacza, że w przypadku zgłaszania szkody dotyczącej konkretnego zdarzenia odszkodowanie – np. za utraconą biżuterię – może wynieść do 60% sumy ubezpieczenia. Dokładny wykaz świadczeń ubezpieczenia mienia znajduje się zawsze w Tabeli świadczeń zamieszczonej w ogólnych warunkach ubezpieczeniowych. Łatwo znajdziesz je na stronie internetowej, w sekcji Dokumenty do pobrania.

Ubezpieczenie mieszkania i domu Moje bezpieczne Wnętrze ma trzy warianty – brązowy, srebrny i złoty. W każdym z nich miesięczny limit odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym wynosi 20 000 zł, a podlimity ubezpieczenia dla przenośnego sprzętu elektronicznego – do 60% sumy ubezpieczenia, biżuterii – do 40 % sumy ubezpieczenia i odzieży – do 20% sumy ubezpieczenia. W przypadku wariantu brązowego (przy najniższej składce miesięcznej) w przypadku kradzieży z rozbojem otrzymasz świadczenie w wysokości do 10 000 zł. Gdy nastąpi jedno ze zdarzeń objętych ochroną ubezpieczeniową, możesz otrzymać do 15 000 zł. W wariancie złotym ochrona ubezpieczeniowa w przypadku zdarzeń objętych polisą wyniesie aż 45 000 zł!


Zaufaj Colonnade, skorzystaj ze sprawdzonej oferty ubezpieczenia mienia Moje Bezpieczne Wnętrze i nie martw się na zapas.