Ubezpieczenie wyposażenia mieszkania i domu

Dlaczego warto?

Ochrona swojej własności

Przedmiotem ubezpieczenia jest mienie znajdujące się w domu bądź mieszkaniu.

Pokrycie kosztów

W razie utraty lub zniszczenia wyposażenia pokrywamy koszty jego odtworzenia.

Ochrona osób trzecich

Zawarty w ubezpieczeniu pakiet OC chroni przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych osobom trzecim.

Zadbaj o ochronę w domu

Ubezpieczenie wyposażenie swojego domu na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

Dla kogo?

  • Ubezpieczenie "Moje bezpieczne wnętrze" zostało przygotowane dla osób chcących ubezpieczyć swoje mieszkanie lub dom.

O produkcie

Cechy i zalety

  • Ubezpieczenie “Moje bezpieczne wnętrze” chroni Twój majątek przed nagłymi zdarzeniami takimi jak zalanie przez sąsiada, powódź, skutki nagłych zdarzeń atmosferycznych w tym burz i pożaru.
  • W sytuacji kradzieży z włamaniem bądź aktów wandalizmu również otrzymasz pieniądze na odtworzenie utraconego bądź zniszczonego wyposażenia.
  • Wysokie sumy odpowiedzialności cywilnej – 20 000 zł – limit odnawiany comiesięcznie. Ubezpieczeniem OC jesteś objęty Ty, Twój partner/ka, oraz zamieszkujące z Tobą dzieci.
  • W przypadku zagubionego dowodu sprzętu RTV/AGD, mebli wystarczy oświadczenie dotyczące wartości zniszczonego bądź skradzionego sprzętu.


Co obejmuje ubezpieczenie?

Ubezpieczenie „Moje bezpieczne wnętrze”, zakresem ochrony obejmuje gromadzony przez lata majątek osób ubezpieczonych. Ubezpieczenie przy kredycie hipotecznym często zabezpiecza tylko samą nieruchomość, w Colonnade stworzyliśmy ubezpieczenie, które ukierunkowane jest na zabezpieczenie wyposażenia Twojego domu bądź mieszkania (np. meble, sprzęt RTV/AGD, biżuterię, odzież) na wypadek zdarzeń losowych, a także zapewni Ci spokój w sytuacji wyrządzenia szkody osobie trzeciej przez Ciebie bądź Twoich bliskich dzięki zakresowi Odpowiedzialności Cywilnej.


Więcej o ubezpieczeniu

Moje Bezpieczne Wnętrze stanowi ubezpieczenie wyposażenia mieszkania i domu. Zostało przygotowane dla każdego, kto chce zabezpieczyć swój dom lub mieszkanie przed niebezpiecznymi zdarzeniami. To przykład ubezpieczenia mienia, z którego korzysta coraz więcej osób. Ubezpieczenie wyposażenia mieszkania i domu Moje Bezpieczne Wnętrze to sposób na ochronę Twojej własności, również przed konsekwencjami finansowymi szkód spowodowanych przez osoby trzecie.


Ubezpieczenie wyposażenia mieszkania i domu – zatroszcz się o Twoją własność

Ubezpieczenie Moje Bezpieczne Wnętrze przeznaczone jest dla właścicieli nieruchomości mieszkalnych – domów oraz mieszkań. Ubezpieczenie wyposażenia mieszkania i domu obejmie ochroną Twoją własność w przypadku różnych zdarzeń losowych, na przykład zalania mieszkania przez sąsiada (lub w  wyniku pęknięcia kanalizacji), powodzi, pożaru oraz innych nieprzewidzianych wydarzeń. Nawet największa ostrożność nie zapewni 100% bezpieczeństwa Twojej własności, dlatego warto zadbać o zawarcie umowy, która uchroni Cię przed wysokimi kosztami remontu albo odbudowy.

Zdarzenia losowe to nie wszystko. Ubezpieczenie wyposażenia mieszkania i domu Moje Bezpieczne Wnętrze będzie dużym wsparciem także w przypadku kradzieży z włamaniem oraz aktu wandalizmu, który dotknie Twojej własności. W takiej sytuacji otrzymasz pieniądze na odtworzenie zniszczonego lub utraconego majątku. Chcesz ubiegać się o odszkodowanie, ale zgubiłeś dowód zakupu mebli, sprzętu AGD albo RTV? Nie martw się, Twoje odszkodowanie nie przepadnie. Wystarczy oświadczenie dotyczące wartości skradzionego albo zniszczonego sprzętu. To duża wygoda – nawet jeśli starannie gromadzisz dokumenty sprzedaży, może się okazać, że jeden z nich się zapodział, zniszczył w czasie pożaru lub powodzi albo po prostu wyblakł. W takiej sytuacji z pewnością docenisz możliwość złożenia oświadczenia o wartości zniszczonego sprzętu.


Moje Bezpieczne Wnętrze – co obejmuje ubezpieczenie wyposażenia mieszkania i domu?

Wszystkie ubezpieczenia oferowane przez Colonnade przygotowujemy z myślą o najbardziej wymagających klientach. Dzięki temu mamy pewność, że osoby korzystające z naszych ubezpieczeń będą usatysfakcjonowanie. Ubezpieczenie wyposażenia mieszkania i domu Moje Bezpieczne Wnętrze obejmuje zakresem swojej ochrony majątek osób ubezpieczonych zgromadzony przez lata. Wychodzimy naprzeciw wszystkim tym , dla których przeciętne ubezpieczenia hipoteczne to zbyt mało. Jak mówi sama nazwa ubezpieczenia – Moje Bezpieczne Wnętrze – polisa dotyczy nie samego budynku, ale wyposażenia domu lub mieszkania. Jakie przedmioty mogą zostać objęte ochroną przez ubezpieczenie wyposażenia mieszkania i domu Moje Bezpieczne Wnętrze? Będą to na przykład meble, sprzęt RTV lub AGD, odzież akcesoria i biżuteria.

Warto podkreślić, że ubezpieczenie wyposażenia mieszkania i domu dotyczy zniszczenia lub utraty mienia w wyniku zdarzeń losowych, ale także kradzieży z włamaniem. Dzięki temu zapisowi jesteś skutecznie chroniony przed nieprzewidzianymi sytuacjami. Ubezpieczenie wyposażenia mieszkania i domu Moje bezpieczne wnętrze zakłada wysokie sumy odpowiedzialności cywilnej –nawet 20 000 zł. Co więcej, limit ubezpieczeniowy odnawia się co miesiąc. Chociaż nie życzymy Ci wystąpienia sytuacji, w której będziesz musiał skorzystać z polisy, warto cieszyć się szerszym zakresem. Ochroną ubezpieczenia OC objęte są również mieszkające z Tobą dzieci oraz współmałżonek lub partner. Dzięki dużej elastyczności ubezpieczenia, zapis o Odpowiedzialności Cywilnej pomoże Ci zachować spokój (i pieniądze) również w sytuacji, kiedy Ty lub ktoś z Twoich bliskich wyrządzi szkodę osobie trzeciej.


Ogólne warunki ubezpieczenia Moje Bezpieczne Wnętrze

Kiedy decydujesz się na zawarcie umowy ubezpieczeniowej, zawsze przeanalizuj ogólne warunki ubezpieczenia, które zawierają najważniejsze informacje. W przypadku ubezpieczeń od Colonnade OWU znajdziesz zawsze w sekcji „Dokumenty do pobrania”. Świadczenie, które uzyskasz dzięki polisie, będzie zależne od kilku czynników. Przede wszystkim musi być wywołane jedną z przyczyn określonych w OWU – przez ogień, wyładowanie atmosferyczne, dym, burzę, śnieg, grad, upadek samolotu, uderzenie elementów samolotu, najechanie bądź zderzenie się pojazdu, aktu wandalizmu, powodzi lub zalania, wycieku wody, paliwa lub innych płynów oraz akcji ratowniczych, które nastąpiły ze względu na ww. zdarzenia.

Zawierając ubezpieczenie wyposażenia mieszkania i domu Moje Bezpieczne Wnętrze decydujesz się na wybór jednego z wariantów – do wyboru masz brązowy, srebrny i złoty. Co oznaczają wymienione warianty? Każde ubezpieczenie przygotowujemy tak, aby ubezpieczony mógł jak najlepiej dopasować je do siebie. Dzięki temu sam możesz zdecydować o zakresie ochrony ubezpieczeniowej oraz o wysokości składki, którą będziesz opłacał. W ramach wariantu złotego, w przypadku wymienionych wyżej zdarzeń ubezpieczeniowych, możesz otrzymać odszkodowanie w wysokości nawet 45 000 zł. Jeśli dojdzie do kradzieży z włamaniem lub rabunku – możesz otrzymać nawet 15 000 zł. Limit odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym wynosi 20 000 zł. Nieco inaczej kształtują się podlimity ubezpieczenia. W przypadku przenośnego sprzętu elektronicznego możesz otrzymać nawet 60% sumy ubezpieczenia. Jeśli chodzi o biżuterię – limit ten wynosi do 40%, a w przypadku odzieży – 20%.


W jaki sposób zawrzeć umowę na ubezpieczenie wyposażenia mieszkania i domu Moje Bezpieczne Wnętrze?

Podpisanie umowy na ubezpieczenie w Colonnado jest bardzo proste – nie musisz nawet niczego podpisywać. Zostaw nam swoje dane w formularzu kontaktowym, a specjalista ds. ubezpieczeń skontaktuje się z Tobą, aby przekazać Ci wszystkie informacje niezbędne do podjęcia decyzji. Umowę na ubezpieczenie wyposażenia mieszkania i domu zawierasz przez telefon, a dokumenty otrzymasz pocztą elektroniczną. W przesłanych materiałach znajduje się między innymi informacja o dacie płatności pierwszej składki oraz numer konta bankowego, na które powinieneś wpłacać składki.

Pytania i odpowiedzi

Nieruchomość w rozumieniu OWU Bezpieczne wnętrze jest mieszkaniem lub domem wykorzystywanym przez ubezpieczającego wyłącznie do celów mieszkaniowych.

Zakres OC w życiu prywatnym, zawarty w niniejszym ubezpieczeniu, chroni wszystkich domowników od kosztów szkód wyrządzonych osobom trzecim.

Dokumenty do pobrania

Ogólne warunki ubezpieczenia Moje Bezpieczne Wnętrze 02.08.2021

Pobierz

Powiązane ubezpieczenia

rodzina, rodzice z córkami, cieszą się w domu na kanapie, szczęśliwa rodzina

Ubezpieczenie NNW dla Twojej rodziny z dodatkiem assistance

Jak kupić ubezpieczenie?

Zadzwoń

+48 22 276 26 00

Biuro Obsługi Klienta czynne:

pon.–pt. 8.00–18.00

Napisz

Napisz do nas maila na adres: bok@colonnade.pl lub wypełnij i prześlij formularz kontaktowy

Przejdź do formularza →
Zadbaj o ochronę w domu

Ubezpieczenie wyposażenie swojego domu na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.