Ubezpieczenie NNW dla Twojej rodziny

Dlaczego warto?

Bezpieczeństwo finansowe

Wypłata świadczenia zapewni bezpieczeństwo finansowe w razie poważnych konsekwencji nieszczęśliwych zdarzeń. Pieniądze można przeznaczyć m.in. na pokrycie kosztów leczenia lub rehabilitacji.

Po wypadku

Pieniądze z ubezpieczenia mogą pokryć wydatki związane z dostosowywaniem się do nowych okoliczności po wypadku np. zmiany w mieszkaniu lub zakup sprzętu do rehabilitacji.

Wsparcie dla rodziny

Jeżeli w wyniku wypadku ubezpieczony poniesie śmierć, jego rodzina otrzyma wsparcie finansowe.

Zapewnij ochronę sobie i swojej rodzinie

Ubezpieczenie pomoże zminimalizować przykre skutki nieszczęśliwych zdarzeń.

Dla kogo?

 • Ubezpieczenie kierowane jest do wszystkich, bez względu na wiek, płeć czy wykonywany zawód. Gdy w życiu przytrafia się coś nieprzewidywanego, każdy może potrzebować finansowego wsparcia.

O produkcie

Cechy i zalety

 • Rodzina w Colonnade zapewnia bezpieczeństwo finansowe 24 godziny na dobę, w Polsce i za granicą.
 • Dajemy gwarancję wypłaty wysokich świadczeń w razie następstw nieszczęśliwych wypadków m.in. w razie śmierci lub inwalidztwa.
 • Środki z ubezpieczenia można wykorzystać na dowolny cel, np. na leczenie, dostosowanie mieszkania do nowych potrzeb, pokrycie bieżących wydatków, wyrównanie utraty części dochodów wywołanej niezdolnością do pracy.
 • Świadczenie wypłacamy niezależnie od innych polis.
 • Dodatkowe 15 000 zł wypłacamy w razie śmierci ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku – pozwala to m.in. pokryć koszty pogrzebu.
 • Ubezpieczenie obejmuje zakresem również gotówkę wypłacaną z bankomatu lub utraconą w wyniku rozboju. Zwracamy w takiej sytuacji do 1500 zł.
 • Nasza obsługa szkód jest szybka i prosta.

Co obejmuje ubezpieczenie?

Zakres świadczeńWariant miedzianyWariant srebrnyWariant złotyWariant platynowy
Śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku50 000 zł80 000 zł100 000 zł150 000 zł
Trwałe inwalidztwo całkowite100 000 zł160 000 zł200 000 zł300 000 zł
Trwałe inwalidztwodo 20 000 zł (1%=200)do 32 000 zł (1%=320)do 40 000 zł (1%=400)do 60 000 zł (1%=600)
Dodatkowe świadczenie w razie śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku15 000 zł15 000 zł15 000 zł15 000 zł
Utrata gotówki w wyniku rozbojudo 1500 złdo 1500 złdo 1500 złdo 1500 zł

Świadczenia dla dzieci wynoszą 50% kwot wymienionych w tabeli.


Więcej o ubezpieczeniu

Ubezpieczenie NNW dla Twojej rodziny to jeden z najlepszych prezentów, jakie możesz ofiarować bliskim. Dzięki dobrowolnej polisie zyskasz pewność, że niezależnie od sytuacji otrzymacie niezbędną pomoc i wsparcie finansowe, które pozwoli przetrwać trudne chwile. Ubezpieczenie NNW zapewni Ci spokój i pozwoli w pełni cieszyć się każdym dniem życia.


Ubezpieczenie NNW = bezpieczeństwo finansowe

Nikt nie jest w stanie dokładnie przewidzieć wszystkich wydarzeń i ich skutków. Nieszczęśliwe wypadki mogą przydarzyć się w każdym czasie i miejscu, dlatego warto zadbać o wsparcie finansowe, które będzie pomocą w wymagających sytuacjach. Ubezpieczenie NNW dla Twojej rodziny przeznaczone jest dla każdego, niezależnie od wieku czy statusu społecznego i zapewnia pełną, 24-godzinną opiekę w Polsce i poza jej granicami. Dzięki podpisaniu umowy na ubezpieczenie NNW dla rodziny, zyskujesz pewność, że w razie nieszczęśliwego wypadku (m.in. inwalidztwa i śmierci) uzyskasz niezbędne wsparcie.

Świadczenie z ubezpieczenia wypłacane jest niezależnie od innych polis i może być wykorzystane w dowolny sposób. Dzięki niemu opłacisz niezbędną, również prywatną, rehabilitację, skorzystasz z potrzebnych badań i wizyt lekarskich, pokryjesz inne wydatki związane z leczeniem (np. dojazdy), dostosujesz dom lub pojazd do potrzeb osób z niepełnosprawnością oraz wyrównasz spadek dochodów wynikający z niezdolności do pracy.


Dopasuj ubezpieczenie NNW dla Twojej rodziny

Dużą zaletą polis przygotowanych przez Colonnade jest ich elastyczność. Ubezpieczenie NNW dla Twojej rodziny jest nie tylko szybkie i proste w obsłudze, ale możesz też dopasować je do indywidualnych potrzeb. Najprościej zrobić to poprzez wybór jednego z wariantów ubezpieczenia NNW (wysokość miesięcznej składki będzie zależna od wariantu, na który się zdecydujesz).

Jakie kwoty świadczeń uzyskasz w zależności od wybranej składki? Wariant miedziany gwarantuje 50 000 zł świadczenia w razie śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku oraz 100 000 zł, gdy skutkiem nieszczęśliwego wypadku będzie trwałe inwalidztwo. W przypadku częściowego inwalidztwa kwota zostanie obliczona w stosunku procentowym (w oparciu o trwałe uszkodzenie ciała) i może wynieść nawet 20 000 zł. Najdroższy, platynowy wariant obejmuje 150 000 zł świadczenia w razie śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku, 300 000 zł przy trwałym inwalidztwie całkowitym oraz do 60 000 złotych przy trwałym inwalidztwie częściowym. Świadczenia, które wypłacane są dzieciom, wynoszą 50% wskazanych kwot.


Zalety ubezpieczenia NNW od Colonnade

Niezależnie od wybranego wariantu, w przypadku śmierci ubezpieczonego w wypadku, jego rodzina otrzyma z tytułu polisy dodatkowe 15 000 złotych. Polisa – ubezpieczenie NNW dla Twojej rodziny obejmuje również utratę w wyniku rozboju gotówki wypłaconej z bankomatu. W takiej sytuacji osoba ubezpieczona może otrzymać świadczenie w wysokości nawet 1 500 zł. To szczególnie ważne, kiedy utrata gotówki przydarzy się poza granicami kraju.

Ubezpieczenie NNW dla Twojej rodziny możesz podpisać niezależnie od stopnia formalizacji Twojego związku. Nasze rodzinne ubezpieczenie NNW dostosowaliśmy do potrzeb współczesnych rodzin, dzięki czemu ochroną ubezpieczeniową mogą być objęte Twoje dzieci oraz partnerka lub partner. Wariant partnerski kierowany jest dla osób, które wspólnie prowadzą gospodarstwo domowe, nie muszą być oficjalnie małżeństwem.


Ubezpieczenie NNW dla Twojej rodziny w praktyce

Priorytetem dla Colonnade jest możliwie szybka wypłata świadczeń wynikających z ubezpieczenia NNW. Informacje niezbędne do ubiegania się o świadczenie znajdziesz w umowie, następnie będą zapisane w treści polisy. Zgłoszenia szkody w ramach ubezpieczenia NNW dla Twojej rodziny dokonasz poprzez stronę internetową. W górnym panelu wybierz zakładkę „zgłoś szkodę” i wypełnij przejrzysty formularz. Załącz do niego niezbędne dokumenty, które zostaną wymienione w czasie składania wniosku. Po otrzymaniu maila z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia, pozostanie już tylko oczekiwanie na weryfikację szkody.

Nasi specjaliści rozpoczynają weryfikację niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia. Na wypłatę odszkodowania mamy 30 dni, jednak w większości przypadków następuje ono o wiele wcześniej. Jeżeli wniosek będzie niekompletny, skontaktujemy się z Tobą celem uzupełnienia dokumentów lub ustalenia niezbędnych informacji.


W jaki sposób podpisać umowę na ubezpieczenie NNW dla Twojej rodziny?

Do ubezpieczenia NNW przystąpisz niezwykle łatwo – wystarczy, że zostawisz swoje dane w formularzu kontaktowym dostępnym na stronie Colonnade, a nasz pracownik zadzwoni do Ciebie, by przedstawić ofertę. Możesz również zadzwonić do nas pod numer telefonu 22 276 26 00. W czasie rozmowy telefonicznej ustalimy wszystkie niezbędne szczegóły i dobierzemy wariant ubezpieczenia, który będzie jak najlepiej spełniał Twoje oczekiwania. Nie musisz spotykać się z agentem ubezpieczeniowym ani dostarczać wyników badań. Ochroną wynikającą z ubezpieczenia NNW będziesz objęty już od dnia następującego po telefonicznym zawarciu umowy.

Dokumenty dotyczące ubezpieczenia otrzymasz drogą elektroniczną, a pierwszą składkę opłacisz w oparciu o informacje zawarte w polisie. Składkę na ubezpieczenie NNW dla Twojej rodziny opłacać będziesz co miesiąc. Możesz też ustawić stałą dyspozycję na koncie bankowym, dzięki czemu nie będziesz ryzykować, że zapomnisz o dokonaniu wpłaty na ubezpieczenie NNW.


Kto będzie beneficjentem mojej polisy, jeśli podpiszę ubezpieczenie NNW dla Twojej rodziny?

Beneficjentem, czyli osobą uprawnioną do otrzymania świadczenia z tytułu śmierci ubezpieczonego, najczęściej jest współmałżonek, a jeśli właściciel polisy pozostaje w nieformalnym związku – jego partner. Jeżeli ubezpieczony nie ma małżonka ani partnera, świadczenie przysługuje ustawowym spadkobiercom, np. dzieciom czy rodzicom. Możesz też wskazać innego beneficjenta i poinformować nas o tym podczas zawierania umowy lub zgłaszając ten fakt pisemnie w późniejszym czasie. Dokument Dyspozycji wskazania beneficjentów dostępny jest na stronie, w sekcji „Dokumenty do pobrania”. Otrzymasz go również z polisą potwierdzającą zawarcie umowy.

Pytania i odpowiedzi

Obcokrajowcy i ich pracodawcy poszukujący ochrony ubezpieczenia kosztów leczenia na terenie RP potwierdzonego umową.

Pierwszy dzień ochrony rozpoczyna się następnego dnia po zakończeniu rozmowy z naszym konsultantem i działa 24 godziny na dobę na całym świecie.

Data płatności pierwszej składki jest wskazana w polisie ubezpieczenia. Płatności należy dokonywać co miesiąc przed datą wskazaną w dokumencie ubezpieczenia.

Zachęcamy do ustawienia zlecenia stałego w swoim banku, dzięki czemu nie będzie potrzeby pamiętania o płatnościach, a ochrona będzie działać nieprzerwanie.

Zodnie z OWU Plaster+, jest to nagłe i przypadkowe zdarzenie, wywołane przyczyną zewnętrzną, które nastąpiło w okresie odpowiedzialności Colonnade, w wyniku którego Ubezpieczony doznał, niezależnie od swej woli i stanu zdrowia, uszkodzenia ciała.

Oczywiście. Wariant partnerski został przygotowany specjalnie dla osób pozostających w nieformalnym związku i wspólnie prowadzących gospodarstwo domowe.

Beneficjent jest osobą uprawnioną do otrzymania świadczenia z tytułu śmierci ubezpieczonego. Świadczenie przysługuje małżonkowi, chyba, że ubezpieczony pozostaje w nieformalnym związku – w takim przypadku świadczenie przysługuje partnerowi. W razie braku małżonka/partnera świadczenie zostanie wypłacone spadkobiercom ustawowym, chyba, że ubezpieczony postanowi inaczej i na piśmie powiadomi nas o tym w formie pisemnej.

Dokument Dyspozycji wskazania beneficjentów stanowi o beneficjentach w przypadku śmierci ubezpieczonego. Dokument powinien być wypełniony niezwłocznie po podpisaniu umowy ubezpieczenia przez ubezpieczonych pozostających w nieformalnym związku bądź osoby, które chciałyby przekazać świadczenia inaczej niż stanowi prawo. W razie braku małżonka/partnera świadczenie zostanie wypłacone spadkobiercom ustawowym ubezpieczonego.

W przypadku ubezpieczenia w wariancie indywidualnym:

 1. Formularz mianowania beneficjentów wypełnia TYLKO właściciel polisy. W sekcji "Dyspozycja mianowania beneficjentów" NIE NALEŻY wskazywać swoich danych (danych właściciela). Liczba osób wskazanych w sekcji „Dyspozycja mianowania beneficjentów” może być dowolna, ale należy pamiętać aby procentowy udział w kwocie uposażenia w sumie był równy 100%. Formularz powinien być podpisany w dwóch wskazanych miejscach przez właściciela polisy.

W przypadku ubezpieczenia w wariancie rodzinnym/partnerskim:

 1. Pierwszą stronę formularza wypełnia TYLKO właściciel polisy (tzw. Ubezpieczający). W sekcji "Dyspozycja mianowania beneficjentów" NIE NALEŻY wskazywać swoich danych (danych właściciela). Liczba osób wskazanych w sekcji „Dyspozycja mianowania beneficjentów” może być dowolna, ale należy pamiętać aby procentowy udział w kwocie uposażenia w sumie był równy 100%. Pierwsza strona formularza powinna zostać podpisana przez właściciela polisy w dwóch wskazanych miejscach.
 2. Drugą stronę formularza wypełnia TYLKO osoba ubezpieczona. W sekcji "Dyspozycja mianowania beneficjentów" NIE NALEŻY wskazywać swoich danych (danych osoby ubezpieczonej wypełniającej formularz). Liczba osób wskazanych w sekcji „Dyspozycja mianowania beneficjentów” może być dowolna, ale należy pamiętać aby procentowy udział w kwocie uposażenia w sumie był równy 100%.  Druga strona formularza powinna zostać podpisana przez osobę ubezpieczoną w dwóch wskazanych miejscach.

Wzór prawidłowo wypełnionej dyspozycji wskazania beneficjentów dostępny w jest w "materiałach do pobrania".

Dokumenty do pobrania

Ogólne warunki ubezpieczenia RODZINA W COLONNADE 20.09.18

Pobierz

Ogólne warunki ubezpieczenia RODZINA W COLONNADE 1.03.18

Pobierz

Ogólne warunki ubezpieczenia RODZINA W COLONNADE 1.10.17

Pobierz

Ogólne warunki ubezpieczenia RODZINA W COLONNADE 1.07.17

Pobierz

Tabela świadczeń RODZINA W COLONNADE

Pobierz

Dyspozycja mianowania beneficjentów

Pobierz

Wzór – Dyspozycja mianowania beneficjentów

Pobierz

Powiązane ubezpieczenia

człowiek o kulach ze złamaną nogą w domu
NNW od złamań i oparzeń
leczenie szpitalne, opieka w szpitalu, pacjentka w szpitalnym łóżku
Powypadkowe leczenie szpitalne

Jak kupić ubezpieczenie?

Zadzwoń

+48 22 276 26 00

Biuro Obsługi Klienta czynne:

pon.–pt. 8.00–18.00

Napisz

Napisz do nas maila na adres: bok@colonnade.pl lub wypełnij i prześlij formularz kontaktowy

Przejdź do formularza →
Zapewnij ochronę sobie i swojej rodzinie

Ubezpieczenie pomoże zminimalizować przykre skutki nieszczęśliwych zdarzeń.