29.08.2022

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Rozpoczęcie roku szkolnego za pasem. Właściwie żadnemu rodzicowi nie trzeba o tym przypominać. Z pewnością w chwili czytania tego wpisu większość z Was jest już na końcówce kompletowania szkolnej wyprawki. Można rozpocząć odliczanie do pierwszego dzwonka. Zaraz, zaraz… czy na pewno wszystko dopięliście na ostatni guzik?

Coś się kończy, coś zaczyna

Przecież pisaliśmy o tym wyżej – kończą się wakacje, a zaczyna rok szkolny. Po co zatem te powtórki? Z dniem 31 sierpnia kończy się coś jeszcze prócz letniej laby. Wygasa ubezpieczenie szkolne Twojego dziecka zakupione w zeszłym roku. To element szkolnej wyprawki, który rodzice nabywają raz w roku, w okolicach września. Jednorazowa, a do tego niewielka składka często sprawia, że zapominają o terminowości tej ochrony. NNW szkolne chroni ucznia przez rok. Jeżeli nabyłeś je z pierwszym dzwonkiem szkolnym w 2021 roku, czas zainteresować się jego odnowieniem.

Czy to działa?

Przygotowanie dziecka do szkoły podrożało. Jak wszystko. Dlatego wielu rodziców zastanawia się czy dodatkowy wydatek w postaci paru złotych na ubezpieczenie jest konieczny. Nie jest. To świadczenie dobrowolne. Jednak to, że do tej pory nie pojawiła się potrzeba, by skorzystać z ubezpieczenia, nie znaczy, że tak będzie i w tym roku. Uruchomienie procedury wypłaty świadczenia to sytuacja, która może się wydarzyć, ale nie musi. Wiąże się to zazwyczaj z przykrym wydarzeniem losowym, które wpływa na zdrowie ucznia. Nikt go nie planuje. Tym bardziej warto się przed nim odpowiednio zabezpieczyć.

Matematyka w NNW szkolnym

Każdy produkt ochronny bazuje na OWU. Skrót ten rozwinęliśmy w osobnym artykule, który znajdziesz tutaj. To dokument, który daje podstawy do obliczeń stopnia uszczerbku na zdrowiu. Dzięki temu zakupując produkt ochronny wiesz, ile pieniędzy otrzyma Twoje dziecko w wyniku złamania, oparzenia lub innego zdarzenia losowego. W ramach świadczenia uruchomiliśmy aż 17 jednostek chorobowych. Tak szeroki katalog chorób jeszcze lepiej chroni Twoje dziecko. W dodatku suma, którą zapłacisz za taką ochronę nie przekroczy kosztów wyjścia do kina.  

Jest COVID czy go nie ma?

To pytanie wraca do nas jak bumerang. Każdy rodzic pamięta trudną logistykę związaną z nauczaniem zdalnym. Chociaż latem znacznie mniej słyszy się o zachorowaniach na COVID warto pamiętać, że wirus z nami pozostał. Jego eskalację obserwujemy zazwyczaj w okresie przejściowym, czyli na przełomie jesieni i zimy. Jak będzie w tym roku? Nikt nie wie. Warto dodać, że NNW szkolne z naszej oferty to dodatkowa ochrona w przypadku pobytu dziecka w szpitalu w wyniku zachorowania na COVID. W dodatku w tym roku, zwiększyliśmy limit świadczenia wypłacanego za pobyt w szpitalu. Kwotę podwoimy, w przypadku, gdy pacjent trafi na OIOM. W tym przypadku otrzyma nawet 200 zł za dzień pobytu na oddziale.

Nie tylko uczniowie

NNW szkolne bywa mylnie kojarzone z uczniami podstawówki. Utarło się przekonanie, że warto je zapakować do tornistra. Słusznie, ale to bardzo wąskie spojrzenie na produkt. Ochrona obejmuje znacznie szerszą grupę. Dotyczy studentów, a także pracowników placówek oświatowych i wychowawczych. Tym bardziej warto zapoznać się z najważniejszymi zaletami tego produktu.

Zalety NNW szkolnego

By zapoznać się z produktem, nie musisz nawet ruszać się z wygodnej kanapy. Wszelkie informacje znajdziesz na naszej stronie.

Tam również zakupisz ubezpieczenie w wybranym wariancie. By zyskać ochronę, nie musisz przedstawiać dokumentacji medycznej. Wystarczy wypełnić formularz i dokonać płatności przelewem. I tyle? Tak. Oszczędność czasu to nie wszystko. Ubezpieczony zyska całodobową ochronę, która zadziała niezależnie od miejsca wystąpienia wypadku. Na całym świecie. W dodatku uruchomimy ją już w kilka minut po tym, jak pieniądze znajdą się na naszym koncie.