23.06.2022

A gdyby tak rzucić pracę i… pojechać w podróż dookoła świata? Kuszące. Jednak dla wielu brzmi to jak nierealne marzenie. Niezależnie od tego, jaką destynację turystyczną wybierzesz i jak długi pobyt planujesz, urlopuj jak VIP. Dzisiaj podpowiemy, czym warto uzupełnić zagraniczne wczasy All Inclusive.

Zmiana standardów

Jeszcze kilka lat temu turyści opuszczali biuro podróżne wyłącznie z informacjami dotyczącymi wybranego kierunku, hotelu i udogodnień. Pytanie o ubezpieczenie padało rzadko lub wcale. Zazwyczaj dotyczyło wyłącznie zabezpieczenia bagażu. Sytuacje, w których walizka wypchana urlopowymi niezbędnikami ginęła zdarzały się dość często. Ale czy w XXI wieku, kiedy wszystko można kupić jest to rzeczywiście taką tragedią? Nie. W każdym razie nie jest to sytuacja bez wyjścia. Tendencja dotycząca polis podróżnych zmieniła się, gdyż rośnie świadomość Polaków. Coraz częściej pytają o możliwość wykupienia ubezpieczenia turystycznego, które chroni ich życie i zdrowie. To wartości, których nie kupisz. Tym bardziej warto o nie zadbać. Zwłaszcza, gdy luzujemy hamulce na wyczekiwanym urlopie.

EKUZ

To nie do końca tak, że lataliśmy bez ochrony. Od 2006 roku polscy turyści mogą wykupić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, w skrócie EKUZ. To dokument, który uprawnia do skorzystania z bezpłatnej opieki medycznej w niektórych krajach należących do UE oraz Europejskiej Strefy Wolnego Handlu (EFTA). Warto ją mieć, ale… warto znać jej ograniczenia. EKUZ oznacza podstawową opiekę medyczną, co w wielu przypadkach wyklucza koszty ratownictwa. Nie pokrywa sum, jakie należy uregulować za pobyt w szpitalu, wizyty u specjalisty czy kosztów związanych z zakupem leków. Nie wspominając o pokryciu sum za powrót do kraju. To powody, dla których warto zainteresować się ubezpieczeniem turystycznym.

Najlepszy krawiec ubezpieczeniowy

Najczęstszą tendencją było zabezpieczenie bagażu. Czy to się zmieniło? Nie. Polacy pakują do swoich walizek uzupełniony pakiet ochronny. To produkt, który najlepiej i najtrafniej opisuje słowo KOMFORT. By zapakować go do walizki, wystarczy mniej niż kwadrans. Tylko tyle zajmie Ci wybór, wykupienie i opłacenie produktu z naszej strony. Ubezpieczenie dopasujesz indywidualnie do swoich potrzeb. W kilka minut wybierzesz polisę idealnie dopasowaną do celu podróży, destynacji, a także stanu Twojego zdrowia. A wiadomo, że produkty na miarę najlepiej dopasują się do … Ciebie!

Choroba nie spowolni Twoich planów

Choroba przewlekła do tej pory działała jak hamulce. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie podejmowały ryzyka ochrony chorego. To się zmieniło. W naszej ofercie znajdziesz produkt, który zadziała na wypadek zaostrzenia choroby. O tym, jaki zakres obejmuje, szczegółowo piszemy w OWU. Zapoznaj się z nim lub porozmawiaj o tym z konsultantem Colonnade.  

Bezcenna polisa za kilka złotych

Polisa turystyczna to jednorazowy koszt, który prawdopodobnie nie nadwyręży Twojego budżetu. Zwłaszcza w świetle kosztów związanych z opieką medyczną po nagłym wypadku lub zachorowaniu. Cena, jaką zapłacisz za ten produkt jest niewielka w stosunku do ochrony, jaką otrzymasz w zamian. Polisa w wersji podstawowej pokryje koszty leczenia czy powrót do kraju. W zależności od wybranego wariantu, oznacza wysokie sumy świadczeń (nawet do 10 mln euro!). Jeżeli zamierzasz wypoczywać aktywnie, z pewnością zainteresuje Cię szeroka lista sportów amatorskich, które obejmuje polisa. A dodatkowo, zyskasz także ubezpieczenie OC, gdybyś przypadkiem wyrządził szkodę osobie trzeciej.

Produkty jak z podium

Czy wiesz, ze w ubezpieczeniach turystycznych jest miejsce na podium? To najbardziej obrazowe przedstawienie produktów z naszej oferty. Pominęliśmy brąz, by zrobić miejsce dla niezwykłej platyny. Dlatego zastanawiając się nad odpowiednim wariantem, możesz wybrać: srebro, złoto lub platynę. Każdy z nich różni się między innymi sumami ubezpieczenia. Jest jednak coś, co je łączy: dobrze przemyślana ochrona turystyczna. Na który pakiet się zdecydujesz?