04.06.2019

Wybierając się do Egiptu na wakacje...

trzeba jednak pamiętać o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia. Polisa turystyczna może być bardzo przydatna. Egipt nie należy do Unii Europejskiej, zatem, w razie wypadku nie ma możliwości starania się o pomoc medyczną w ramach wewnętrznych umów.

 

Egipt i jego popularność

Egipt w ostatnich latach boryka się z trudną sytuacją polityczną, a także z zamachami terrorystycznymi. Pomimo to, zainteresowanie tym kierunkiem wakacyjnym nadal jest bardzo duże (chociaż przyznać należy, że od roku 2015 Egipt, podobnie jak Turcja, zostały wyparte z podium najbardziej obleganych wakacyjnych kierunków1). Polacy doskonale wiedzą, że lecąc do Egiptu mogą liczyć na dobrą zabawę, piękne plaże, dużo słońca i wiele atrakcji.

 

O wakacjach myślimy wcześnie, o polisie turystycznej na ostatnią chwilę…

Jak pokazują statystyki, ponad 20% osób wybierających się na wakacje zagraniczne latem, rezerwuje je na więcej niż 3 miesiące przed terminem. 8% robi rezerwację jeszcze w październiku lub listopadzie w roku poprzedzającym urlop. Oznacza to, że wiele osób bardzo wcześnie podejmuje decyzję o wyjeździe, dokładnie analizując swoje motywacje. Jednoczenie, decyzję wykupieniu ubezpieczenia podróżnego pozostawia się na ostatnią chwilę lub zupełnie się o tym zapomina. Z czego to wynika? Po pierwsze, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ubezpieczenie zapewnione przez biuro podróży nie jest wystarczające. O ile pokrywa ono koszty leczenia (chociaż nie zawsze ze względu na bardzo niską kwotę ubezpieczenia), to zazwyczaj nie pokrywa już żadnych (albo prawie żadnych) usług dodatkowych, tzw. ubezpieczenia Assistance, ani transportu medycznego do kraju. Po drugie, powodem bardzo późnego wykupowania ubezpieczenia podróżnego lub co gorsza jego niewykupienia, jest brak czasu.

 

Dlaczego ubezpieczenie na podróż do Egiptu jest tak ważne?

Jak już wspomnieliśmy, lecąc do Egiptu nie można starać się o pomoc medyczną w ramach umów obowiązujących w Unii Europejskiej. Nie chroni nas karta EKUZ, a nasz NFZ nie pokryje żadnych kosztów leczenia w razie wypadku. Dlatego, ubezpieczenie jest koniecznością. Wykupując ubezpieczenie z biura podróży, należy bardzo dokładnie sprawdzić kwoty ubezpieczenia oraz jego zakres. W Egipcie wizyta lekarska to koszt rzędu 80 euro, leczenie w szpitalu jest już o wiele droższe i może wynosić do 1500 euro za dobę. Oczywiście koszty znacznie wzrastają, jeżeli konieczne jest wykonanie badań, zwłaszcza tych najkosztowniejszych jak rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa, nie wspominając już o zabiegach oraz operacjach. Dłuższy pobyt w szpitalu może kosztować bardzo dużo!

 

Dodatkowe ubezpieczanie na podróż często jest koniecznością!

Decydując się na wakacje w Egipcie warto wykupić ubezpieczenie opiewające na kwotę nie niższą niż 20 000 euro na leczenie. Dodatkowo warto zastanowić się nad ubezpieczeniem bagażu lub odwołania wycieczki. Jeżeli chcemy uprawić sporty ekstremalne podczas wyjazdu, również należy się dodatkowo ubezpieczyć. Ważną kwestią jest także transport medyczny do Polski, który w ofercie dobrych Ubezpieczycieli jest usługą standardową. Ubezpieczenie w podróży powinno obejmować także ubezpieczenie Assistance, a więc np. pomoc w opiece nad dziećmi, kiedy rodzice są w szpitalu czy pomoc tłumacza.

 

Ubezpieczenie turystyczne online

Osoby, które mają mało czasu i nie mogą znaleźć ani chwili, aby wybrać się do punktu stacjonarnego ubezpieczyciela, mogą skorzystać z ubezpieczenia podróżnego online. Dzięki temu rozwiązaniu, zakupu można dokonać z każdego miejsca: z domu późnym wieczorem, podczas przerwy w pracy, czy podczas podróży pociągiem.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na ubezpieczenia turystyczne w Colonnade. 

W razie jakichkolwiek pytań, zachęcamy do kontaktu!