01.07.2019

Sezon urlopowy powoli się zaczyna, 

a wraz z nim – liczne wycieczki zagraniczne. Wśród przygotowań do podróży nie może zabraknąć wyboru odpowiedniego ubezpieczenia kosztów leczenia, które pozwoli czuć się bezpiecznie nawet w najdalszym zakątku świata. Jak znaleźć odpowiednią polisę turystyczną i na co zwrócić uwagę, by być chronionym w każdej sytuacji?

Wybór polisy turystycznej

Odpowiednie ubezpieczenie kosztów leczenia na wyjazd zagraniczny to podstawa ochrony swojego zdrowia i życia podczas wyjazdów. Opłaty związane z pomocą medyczną, hospitalizacją czy zabiegami poza granicami naszego kraju mogą być bardzo wysokie, dlatego w razie choroby czy wypadku dobra polisa turystyczna jest nieocenioną pomocą.

Przy wyborze ubezpieczenia warto przede wszystkim sprawdzić, w jakich sytuacjach dany pakiet zapewnia ochronę i czy będzie to wystarczające dla naszych urlopowych planów. Przykładowo, zwykła polisa może obejmować uprawianie sportów amatorskich, czyli np. jazdę na nartach po wyznaczonych trasach, ale w przypadku sportów ekstremalnych nie będzie już dawać takiej ochrony. Najlepiej dostosować pakiet do swoich planów, by być chronionym podczas wszystkich wykonywanych na wyjeździe aktywności.

Ważnym aspektem są również sumy świadczeń – powinny być wysokie w przypadku kosztów leczenia oraz OC, ponieważ to te warianty wiążą się z najwyższymi kosztami w razie wypadków. Warto zwrócić jednak uwagę także na niższe świadczenia związane z bardziej codziennymi sytuacjami, jak np. ubezpieczenie bagażu podróżnego czy opóźnienia lotu, które również pokryją ewentualną szkodę.

Ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd za granicę Colonnade Travel Protect 

to polisa turystyczna w trzech wariantach, obejmujących różne sumy świadczeń oraz podstawowe i dodatkowe aspekty dotyczące ochrony podczas podróżowania. Każda opcja to wysokie świadczenia na koszty leczenia oraz transport medyczny do Polski, dzięki którym można poczuć się bezpiecznie na dowolnym zagranicznym wyjeździe. Ubezpieczenie można wziąć na siebie, dla dwóch osób, dla rodziny z dziećmi lub dla grupy osób, zarówno przy podróżach w granicach Europy, jak i po całym świecie. Obecnie na każdy z wariantów obowiązuje rabat -15%, ważny od 26 kwietnia do 30 września 2019 – wystarczy wejść pod ubezpieczenia turystyczne Colonnade Travel Protect, by wybrać odpowiednią dla siebie opcję i skorzystać ze zniżki.

 

W jaki sposób skorzystać z ubezpieczenia zdrowotnego za granicą?

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą pozwala skorzystać z profesjonalnej opieki medycznej na całym świecie. Dzięki temu zarówno w razie choroby, jak i wypadku można uzyskać dostęp do wielu placówek medycznych oraz pomocy specjalistów bez ponoszenia często wysokich w takich przypadkach kosztów. Jak jednak postępować, by w razie potrzeby bez problemu uzyskać pomoc?

Przed wyjazdem należy koniecznie zapisać swój numer polisy turystycznej oraz numer telefonu do Centrum Assistance (+48 22 483 39 70) – są to dwie kluczowe informacje, które pozwolą swobodnie korzystać z ubezpieczenia kosztów leczenia. Jeśli przydarzy się choroba lub wypadek, wystarczy zadzwonić pod numer całodobowej, polskojęzycznej infolinii i zgłosić konsultantowi zaistniałą sytuację – zostanie ona natychmiast przyjęta i Colonnade zorganizuje bezgotówkową wizytę u lekarza lub inną formę pomocy, dopasowaną do zdarzenia. Jeżeli ubezpieczony sam poniesie koszty leczenia, np. kupując potrzebne leki, po powrocie może zgłosić szkodę poprzez formularz dostępny na stronie internetowej – należy wypełnić go i przesłać wraz z oryginałami rachunków oraz dokumentacją medyczną pod adres Colonnade – ul. Marszałkowska 111, 00-102 Warszawa. Będzie to podstawą do zwrotu poniesionych kosztów.

 

Kto powinien skorzystać z ubezpieczenia zdrowotnego na wyjazd?

O polisie turystycznej powinna pomyśleć każda osoba, która planuje wyjazd poza granice kraju – nawet, jeśli jest to wycieczka jednodniowa. Warto pamiętać, że standardowe ubezpieczenie zdrowotne z ZUS obowiązuje tylko w Polsce (posiadacze karty EKUZ mogą korzystać z podstawowej, ogólnodostępnej opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej, co zazwyczaj nie pokrywa wielu zabiegów czy pomocy specjalistów), a prywatna opieka medyczna w innych krajach często bywa bardzo droga.

Z ubezpieczenia Colonnade Travel Protect 

mogą skorzystać osoby w każdym wieku – nie ma na tym polu ograniczeń, co pozwala na wykupienie polisy turystycznej dla całej rodziny. Mogą je wykupić także obcokrajowcy – w takim wypadku ochrona będzie obowiązywać poza Polską oraz krajem stałego zamieszkania. Jest to również opcja dla osób przewlekle chorych, które mogą rozszerzyć ochronę na wypadek zaostrzenia dolegliwości podczas podróży.

Najlepiej zamówić polisę jeszcze przed wyjazdem 

– można to zrobić przez Internet, co zajmuje niewiele czasu i pozwala zająć się tym nawet na ostatnią chwilę. Istnieje także opcja zakupu poza granicami Polski, w takim przypadku obowiązuje 3-dniowa karencja.