28.06.2019

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami, 

a coraz większa liczba Polaków swoimi myślami jest już daleko stąd, wyobrażając sobie czas spędzany poza granicami naszego kraju. Jednak towarzysząca urlopowi radość to jedno, a konieczność zadbania o wszelkie kwestie formalne, dzięki którym wyjazd będzie bezpieczny i komfortowy, to drugie. Jednym z takich obowiązków każdego turysty jest ubezpieczenie na wakacje – dlaczego jest tak ważne i czy każdy ma obowiązek jego wykupienia?

 

Ubezpieczenie na wakacje a obowiązek jego wykupienia

W naszym kraju konieczność wykupienia polisy ubezpieczeniowej na okres wyjazdu nie jest obowiązkowa, co nie zmienia faktu, że istnieją sytuacje, w których okaże się ono niezbędne. Ubezpieczenie na wakacje trzeba wykupić przede wszystkim wtedy, gdy wymagają go niektóre kraje, do których turysta udaje się na wypoczynek. Dotyczy to państw, w przypadku których Polaków obowiązują wizy, a więc: Stanów Zjednoczonych, Rosji, Ukrainy, Białorusi oraz Iranu.

Jeżeli więc wybierasz się do któregoś z tych krajów, ubezpieczenie na wyjazd okaże się obowiązkiem, który musisz spełnić. Warto przy tym zapoznać się z obowiązującymi przepisami i dzięki temu mieć pewność, że wymarzonego urlopu nie zakłócą kwestie formalne.

Ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd za granicę Colonnade Travel Protect to polisa turystyczna w trzech wariantach, obejmujących różne sumy świadczeń oraz podstawowe i dodatkowe aspekty dotyczące ochrony podczas podróżowania. Każda opcja to wysokie świadczenia na koszty leczenia oraz transport medyczny do Polski, dzięki którym można poczuć się bezpiecznie na dowolnym zagranicznym wyjeździe. Ubezpieczenie można wziąć na siebie, dla dwóch osób, dla rodziny z dziećmi lub dla grupy osób, zarówno przy podróżach w granicach Europy, jak i po całym świecie. Obecnie na każdy z wariantów obowiązuje rabat -15%, ważny od 26 kwietnia do 30 września 2019 – wystarczy wejść pod ubezpieczenia turystyczne Colonnade Travel Protect, by wybrać odpowiednią dla siebie opcję i skorzystać ze zniżki.

 

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę a opieka medyczna

Choć konieczność wykupienia ubezpieczenia na wyjazd za granicę występuje jedynie w przypadku niektórych krajów, skorzystanie z niego jest zalecane również wtedy, gdy podróżujemy do krajów, w których Polaków nie obowiązują wizy. I mowa tutaj nawet o krajach Unii Europejskiej. Z czego to wynika?

Podróżując po krajach członkowskich UE, obowiązkowe ubezpieczenie turystyczne nie jest wymagane. Co więcej – dzięki obowiązywaniu tzw. Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, możesz korzystać z usług medycznych, oferowanych przez publiczne placówki na terenie danego kraju członkowskiego. Problemem może okazać się jednak niewielki zakres usług, z których możesz skorzystać – zwykle obejmują one jedynie sytuacje zagrożenia zdrowia lub życia, a w wielu szpitalach czy przychodniach, za każdy dzień pobytu trzeba dodatkowo zapłacić. Jeżeli więc zdarzy się w trakcie Twojego wyjazdu nieszczęśliwy wypadek, może on okazać się bardzo kosztowny.

Jeszcze mniej optymistycznie, sytuacja wygląda w krajach, które nie należą do Unii Europejskiej. W trakcie takich wyjazdów turysty nie obejmie jakakolwiek ochrona w przypadku pojawienia się niepożądanych zdarzeń albo zachorowania. Za opiekę medyczną, pobyt w szpitalu czy transport medyczny będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni.

 

Ubezpieczenie wakacyjne to podstawa!

Jeżeli więc chcesz czuć się w pełni bezpiecznie i komfortowo podczas swojego wyjazdu, zainwestuj w ubezpieczenie na wakacje – również wtedy, gdy wyjeżdżasz do kraju członkowskiego Unii Europejskiej. Nawet w ramach najtańszej polisy ubezpieczeniowej, która będzie kosztować Cię zaledwie kilkadziesiąt złotych, otrzymasz szeroki zakres świadczeń, takich jak:

  • organizacja leczenia i pokrycie jego kosztów – niezależnie od tego, w jakim kraju spędzasz wakacje,
  • organizacja transportu medycznego do Polski,
  • OC i NNW,
  • ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego, opóźnienia lotu itd.,
  • ubezpieczenie obejmujące amatorskie uprawianie różnego rodzaju sportów,
  • opiekę Centrum Assistance, dzięki której specjalista da Ci wsparcie w trudnych sytuacjach – dostępna jest 24h/dobę i przez 7 dni w tygodniu.

Co więcej – sumy świadczeń są bardzo wysokie, dzięki czemu nie musisz obawiać się konieczności dopłacenia do świadczonych usług medycznych z własnej kieszeni.

 

Jak wykupić ubezpieczenie zagraniczne?

Wystarczy skorzystać z prostego formularza i wybrać w nim interesujące Cię opcje – termin wyjazdu, liczbę i wiek osób ubezpieczanych, strefę geograficzną, do której się wybierasz i oczywiście wariant ubezpieczenia. Dzięki możliwości indywidualnego dopasowania poszczególnych świadczeń, możesz wykupić takie ubezpieczenie wyjazdowe, które będzie w stu procentach dopasowane do Twoich potrzeb. I zapewni Tobie oraz podróżującym z Tobą osobom pełen komfort i bezpieczeństwo.