Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wycieczki – zadbaj o swoje finanse

Zakup biletów, noclegów czy wycieczek w biurze podróży dokonany na kilka miesięcy przed planowanym urlopem zazwyczaj wiąże się ze znacznie mniejszymi kosztami. Jednak, wykupienie wycieczki na kilka miesięcy do przodu to także spore ryzyko związane z jej odwołaniem. Osoba nieubezpieczona od kosztów rezygnacji z wycieczki, może stracić sporą ilość zainwestowanych pieniędzy.

 

Dlaczego kupujemy wycieczki na wiele miesięcy przed planowanym urlopem?

Niższe koszty to główny powód kupowania wycieczek z dużym, często nawet rocznym wyprzedzeniem. Zarówno właścicielom hoteli, jak i liniom lotniczym, ale też biurom podróży zależy na maksymalnym wykorzystaniu swoich możliwości. Chcąc zapewnić sobie płynność finansową, zachęcają do kupowania wycieczek, które mają odbyć się dopiero za kilka miesięcy. Aby zachęcić klientów oferują niższe ceny. Zakup wycieczki wcześniej bardzo często opłacalny jest dla obydwu stron. Ale klienci nie tylko ze względu na cenę decydują się na taki zakup. Nagły przypływ większej gotówki bardzo często jest impulsem do zaplanowania ciekawych wakacji. Przez kilka czy kilkanaście tygodni można zaplanować bardzo dokładnie swoją podróż, uwzględniając miejsca, godne zobaczenia w danym mieście czy kraju, atrakcje, z których można skorzystać. Dalekosiężne plany są także koniecznie u ludzi zapracowanych, prowadzących własny biznes, którzy nie mogą wyjechać na spontaniczne wakacje lastminute (które także są bardzo opłacalne).

 

Ubezpieczenie na wyjazd, a ubezpieczenie kosztów rezygnacji

Kupując ubezpieczenie na wakacje warto zdecydować się także na opcję ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wycieczki. Kupując wycieczkę prawie nigdy kupujący nie zastanawiają się, co się stanie, jeśli z przyczyn niezależnych od nich podróż zostanie odwołana. Warto być przygotowanym na taką ewentualność.

Ubezpieczenie można zakupić do pięciu dni po dokonaniu rezerwacji wycieczki, wpłacie zaliczki za hotel lub po zakupie biletu. Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wycieczki obowiązuje do dnia wyjazdu. W razie odwołania wycieczki, ubezpieczyciel zwraca 100 lub 80% poniesionych kosztów (opcja do wyboru). Dzięki ubezpieczeniu na wyjazd za granicę wraz z ubezpieczeniem kosztów rezygnacji można być pewnym, że w razie problemów z wyjazdem można odzyskać swoje pieniądze, które będą mogły być przeznaczone na inną podróż, a jeśli się uda, być może nawet w tym samym czasie.

Sytuacje, które uprawniają do zwrotu kosztów rezygnacji

Nie w każdym przypadku można ubiegać się o zwrot kosztów rezygnacji z wakacji. Jeżeli wyjazd odwołany jest bez poważnego powodu, z niedopatrzenia lub niedbalstwa ubezpieczonego, ubezpieczyciel nie wypłaca odszkodowania. Powodami, które uprawniają do zwrotu kosztów są m.in.:

  • nieszczęśliwy wypadek, na skutek którego ubezpieczony trafia do szpitala w celu hospitalizacji lub jego samodzielność zostaje ograniczona,
  • nagłe zachorowanie, które wymaga hospitalizacji (dotyczy to zarówno ubezpieczonego jak i współuczestnika wyjazdu),
  • nagłego zachorowania członka rodziny z wymaganą hospitalizacją (dotyczy to zarówno członka rodziny ubezpieczonego jak i współuczestnika wyjazdu),
  • nieszczęśliwego wypadku członka rodziny z koniecznością hospitalizacji lub koniecznością opieki nad nim (wymagane jest zaświadczenie lekarskie),
  • komplikacje związane z ciążą,
  • zgon ubezpieczonego,
  • zgon współuczestnika lub członka rodziny (jeżeli nastąpiła wcześniej niż 60 dni przed planowanym wyjazdem),
  • włamanie, pożar, udokumentowana kradzież dokumentów koniecznych do wyjazdu, zalania mieszkania lub domu.

Wyżej wymienione są wyłącznie niektórymi powodami, na podstawie których ubezpieczony może ubiegać się o zwrot kosztów rezygnacji wycieczki. Wszystkie zdarzenia uprawniające do zwrotu kosztów oraz inne ważne do ubezpieczonego informacje znajdują się w OWU. Każda osoba kupująca ubezpieczenie na wyjazd za granice z ubezpieczeniem rezygnacji wyjazdu powinna zapoznać się z tym dokumentem.

 

Ubezpieczenie turystyczne w Colonnade

Ubezpieczenie za granicą zapewnia spokój – doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego nasi klienci mogą liczyć na szeroki zakres ubezpieczeń wyjazdowych. Zapewniamy ubezpieczenie na wyjazd za granicę zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm. Dzięki niemu nie trzeba martwić się o koszty leczenia za granicą, transportu medycznego, hospitalizacji czy tłumacza w razie trudnej sytuacji. 

Wysokie sumy świadczeń,

niskie ceny zakupu ubezpieczenie, możliwość rozszerzenia ubezpieczenia wakacyjnego, amatorskie uprawianie sportów w cenie ubezpieczenia, OC, NWW – to tylko niektóre z wielu korzyści. Dla osób podróżujących często polecamy ubezpieczenia roczne. Posiadając długoterminowy pakiet, nie trzeba za każdym razem planując wyjazd kupować nowego ubezpieczenia.