10.08.2022

Istnieją wydarzenia, które dzieją się jakby poza scenariuszem. Nigdy nie są w planach. Dlatego nie jesteśmy w stanie się do nich przygotować. W dodatku zaskakuje nas w nich wszystko: miejsce wystąpienia, godzina i konsekwencje. Mowa oczywiście o nieszczęśliwych wypadkach. Wrzesień to miesiąc, w którym słyszy się o nich nieco częściej. Dlaczego?

Pobudzający dzwonek szkolny

We wrześniu faktycznie częściej mówi się o nieszczęśliwych wypadkach. Temat porusza się w odniesieniu do uczniów, którzy wracają do szkół. To dobry moment, by o tym przypomnieć, ale nie jedyny. Tak naprawdę placówka wychowawcza nie działają jak magnes na nieszczęśliwe przypadki. Gdyby tak było, pewnie większość rodziców zdecydowała się na nauczanie zdalne lub domowe. Wydarzenia, które trudno przewidzieć dzieją się w zasadzie wszędzie: na podwórku, w domu, podczas weekendowego wypoczynku czy w trakcie wykonywania codziennych czynności.

Nie tylko dzieci

Jedną kwestię już sobie wyjaśniliśmy: nieszczęśliwe wypadki dzieją się w zasadzie wszędzie. Kolejny aspekt dotyczy tego, kogo spotykają. Dzieci dysponują ogromną wyobraźnią. W dodatku nie przeczuwają konsekwencji niektórych postępowań tak, jak dorośli. Dlatego utarło się przekonanie, że to właśnie nieletni najczęściej ulegają wypadkom. To błędne myślenie. Sytuacja o nieprzewidzianych konsekwencjach może się przydarzyć tak samo osobie nieletniej, jak i dorosłej. Tym bardziej poza spersonalizowanym produktem dla uczniów (NNW szkolne), warto pomyśleć o zabezpieczeniu całej rodziny.

Ubezpieczenie dla każdego

W naszej ofercie znajdziesz ubezpieczenie, które obejmie każdego bez względu na wiek, płeć czy wykonywany zawód. W myśl tego, co pisaliśmy wyżej, to bardzo istotne, by każdy miał dostęp do takich produktów. Dzięki temu może zapewnić ochronę od nieszczęśliwych wypadków sobie i członkom najbliższej rodziny. By to zrobić, wystarczy dostęp do Internetu. W ten sposób zapoznasz się ze specyfiką produktu, wczytasz w jego OWU i poznasz ofertę przygotowaną dla Ciebie. Poza dostępnością tej formy ubezpieczenia, zyskasz o wiele więcej. Ochrona działa przez całą dobę i na całym świecie.

Minimalizuj skutki nieszczęśliwych zdarzeń

O co chodzi w produktach ochronnych? O bezpieczeństwo. Ubezpieczenie wprawdzie nie ma czarodziejskiej mocy. Dlatego nie licz, że uchroni Cię przed wypadkiem lub innym przykrym zdarzeniem. Zadziała jak bufor dla Twoich finansów. Wypłacone świadczenie zapewni Ci spokój, który jest tak ważny w sytuacjach związanych z utratą zdrowia. Rekonwalescencja po wypadku, koszty związane z leczeniem i rehabilitacją pochłaniają sporo pieniędzy. Nawet jeżeli posiadasz oszczędności, z czasem zaczną topnieć. Zwłaszcza, że nieszczęśliwy wypadek unieruchamia. Niezależnie od tego kogo będzie dotyczył (Ciebie, dziecka czy innego członka najbliższej rodziny), oznacza, że Twoje życie zawodowe spowolni. Nie będziesz w 100% wydajny jak do tej pory. Dla wielu naszych klientów oznacza to uszczuplenie budżetu. Czy i tak jest w Twoim przypadku?

Bądź on-line

Produkty tego typu są niezwykle komfortowe. By objąć siebie i swoją rodzinę ochroną, wystarczy kilka kliknięć. Całość nie pochłonie więcej, jak kwadrans Twojego czasu. Podobnie wygląda procedura zgłaszania szkody. By maksymalnie przyspieszyć wypłatę świadczenia, uruchomiliśmy system powiadamiania o zdarzeniu on-line. To instrukcja, w której znajdziesz dokładne wytyczne dotyczące zgłoszenia szkody. Dzięki temu pieniądze wylądują na Twoim koncie jeszcze szybciej, a Ty wykorzystasz je na dowolny cel.

Inne polisy, a rodzinne NNW

Najpopularniejszym ubezpieczeniem NNW, które kojarzy większość rodziców jest NNW szkolne. Ze względu na korzystne warunki i szeroki zakres ochrony, wielu Polaków decyduje się na jego zakup. A co jeżeli posiadasz więcej polis? Która z nich zadziała w razie nagłego zdarzenia? Nie będziemy odpowiadać za produkt, zakupiony poza naszą ofertą. Jednak możesz być pewny, że świadczenie z NNW dla rodziny od Colonnade zadziała bez względu na inne polisy, które posiadasz.