17.09.2020

Polisa - najważniejsze miesięczne zobowiązanie

Każdy z nas opłaca jakieś rachunki. W tym słowie mieszczą się wszelkie zobowiązania, które pokrywamy z częstotliwością miesięczną lub kwartalną. Mowa w tym miejscu o czynszu oraz opłatach za media lub kredyty. Po zliczeniu wszystkich płatności, powstaje zazwyczaj dość wysoka suma. Dlaczego zatem proponujemy, by do miesięcznych zobowiązań dodać koszt prowadzenia rodzinnej polisy NNW? Odpowiedź odnajdziecie w tym artykule. 

Polisa to dodatkowy koszt

Płacenie rachunków jest rutynowe. Część dochodów z tytułu wykonywanej pracy zostanie przeznaczone na ich opłacenie. Chociaż kwoty widniejące na rachunkach potrafią nas zaskoczyć, płacimy je regularnie. Nawet jeżeli sumy te są wysokie, jest to cena, jaką trzeba zapłacić za udogodnienia i standard prowadzonego życia. Z ubezpieczeniem jest inaczej. To produkt nienamacalny. Póki się nic nie wydarzy, nie jesteśmy w stanie odczuć, że płacimy za coś, co działa. Dlatego wielu Polaków wciąż rezygnuje z wykupu polisy. Nie postrzegają tej miesięcznej opłaty jako konieczność, a raczej jako dodatkowy koszt. Ale warto zmienić to podejście. 
 

Gdy spokój burzy wypadek

Życie każdego z nas to pasmo niespodzianek. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich sytuacji, które nas spotkają. Dlatego warto się przed nimi zabezpieczyć. O czym mowa w tym miejscu? O nieszczęśliwych wypadkach, chorobach oraz innych zdarzeniach, które pociągają za sobą dodatkowe koszty. Póki nic nie zagraża naszej rodzinie, nie myślimy o takim scenariuszu. Żyjemy od pierwszego do pierwszego i snujemy spokojne plany na przyszłość. Sytuacja zmienia się w momencie, gdy członek rodziny ulegnie wypadkowi i potrzebne są pieniądze na jego leczenie. Oszczędności szybko topnieją, a rodzina nie zawsze może pomóc. I co wtedy?

NNW jako gwarancja spokoju

Właśnie w takich sytuacjach zadziała ubezpieczenie NNW. Jest to pakiet, który chroni Twoich bliskich. W wyniku nieszczęśliwego wypadku, osoba objęta ochroną otrzymuje wypłatę odszkodowania na swoje konto. Jest to zastrzyk finansowy ułatwiający rekonwalescencję. Pokrywa również wszelkie dodatkowe koszty, które się z tym wiążą. 
W Colonnade są do wyboru aż cztery warianty tego ubezpieczenia.  Wersja podstawowa obejmuje uszczerbki na zdrowiu i inwalidztwo powstałe w następstwie nieszczęśliwego wypadku. Istnieje także możliwość wykupienia wariantu rozszerzonego. Jest to wersja wzbogacona o wypłatę świadczeń w przypadku choroby lub śmierci ubezpieczonego. Dodatkowo NNW zabezpiecza Cię w przypadku strat poniesionych w wyniku rozboju.
 

Kiedy otrzymasz wypłatę?

Wypłata ubezpieczenia jest jednoznaczna z nieszczęśliwym wypadkiem, w wyniku którego doznasz uszczerbku na zdrowiu. Z definicji „nieszczęśliwego wypadku” wynika, że jest to wydarzenie nieumyślne, na które nie miałeś wpływu. Zdarzenie to musi nastąpić w okresie odpowiedzialności Colonnade, a więc w czasie trwania ubezpieczenia. Ochroną z tytułu polisy Ty i Twoja rodzina jesteście objęci już w dzień po rozmowie z konsultantem. W dodatku świadczenie wypłacimy niezależnie od czasu i miejsca, w których doszło do wypadku. 
Warto podkreślić fakt, że NNW – jak każde ubezpieczenie dostępne na rynku – obowiązują pewne wyłączenia. Chodzi o sytuacje określane mianem ryzykownych bądź niezgodnych z obowiązującym prawem. W tym miejscu mowa o uprawianiu sportów ekstremalnych, do których włącza się sporty walki, skoki na bungee lub spływy sportowe. Ubezpieczyciel nie wypłaci Tobie świadczenia, jeżeli wypadek miał miejsce w wyniku nadużycia alkoholu.
 

Miesięczne zobowiązanie, na które Cię stać

Jeżeli w tym miejscu nadal zastanawiasz się czy opłacanie polisy NNW dla rodziny to koszt, na który Cię stać, spójrz na to z innej perspektywy. Czy stać Cię na to, żeby tej polisy nie mieć? Jak długo Twoja rodzina będzie w stanie spłacać comiesięczne zobowiązania i łożyć na Twoje leczenie, gdy ulegniesz wypadkowi? W tym świetle odpowiedź jest tylko jedna. Wypełnij formularz kontaktowy i porozmawiaj o dostępnych wariantach z naszym konsultantem.