20.05.2021

Jak wakacje, to tylko z odpowiednią ochroną

Na wakacje zawsze jest dobry moment. Wcale nie trzeba czekać na ciepło. Wystarczy wybrać spośród miejsc, w których temperatura nie spada poniżej 30 stopni Celsjusza. Jednak zanim spakujesz walizkę, wykup ubezpieczenie turystyczne TRAVEL PROTECT.

Nieplanowane wydatki

Wakacje mają to do siebie, że puszczamy pewne hamulce, pozwalamy sobie na więcej niż normalnie. Nikogo nie dziwi, że stan konta maleje. W końcu to niepisana reguła każdych wakacji, żeby sobie nie żałować. Jednak w grupie wydatków nieplanowanych zdecydowanie znajdują się koszty związane z nagłym wypadkiem lub chorobą. Z pewnością Twoje myśli w tej chwili bardziej skupia wybór odpowiedniego stroju kąpielowego. Jednak uwierz nam, że warto zatrzymać się na dłużej również nad tematem ubezpieczenia. Nieplanowane wydarzenia skutecznie niszczą wakacje, ale nie tylko. Brak odpowiedniego przygotowania sprawia, że mają negatywny wpływ na finanse turysty. Dlaczego?

Leczenie jest w cenie

Czy wiesz, ile kosztuje pobyt w szpitalu? Być może ten temat Ciebie do tej pory nie interesował. W Polsce działa ubezpieczenie zdrowotne, które uprawnia do bezpłatnego skorzystania ze służby zdrowia. Ochrona działa wyłącznie w Polsce. Z chwilą, gdy opuścisz granice kraju, tracisz ją. A to oznacza, że każdorazowa wizyta w szpitalu zakończy się wystawieniem rachunku za leczenie. Będziesz musiał go opłacić. Ale na tym nie koniec. Pamiętaj, że sumę na rachunku trzeba pomnożyć przez x. Za tą niewiadomą kryje się kurs waluty kraju, w którym się znajdujesz. A to oznacza, że koszty rosną.

TRAVEL PROTECT

Właśnie dlatego do wakacyjnej walizki zapakuj dobre ubezpieczenie. Takim produktem jest TRAVEL PROTECT od Colonnade. Produkt ten to idealne uzupełnienie pojedynczych lub regularnych wyjazdów turystycznych za granicę. To polisa dla turystów w każdym wieku, którzy chcą bezpiecznie spędzać swoje wakacje. Rzecz jasna, produkt ten nie uchroni Cię przed przykrymi zdarzeniami, ale będzie skutecznym zabezpieczeniem przed finansowymi konsekwencjami. W dodatku z łatwością dopasujesz wariant, który spełni Twoje potrzeby i oczekiwania: srebrny, złoty lub platynowy. Dzięki temu istnieje możliwość rozszerzenia zakresu polisy o choroby przewlekłe, sporty ekstremalne lub koszty związane z rezygnacją z wycieczki. Każdy z nich oznacza także wsparcie w organizacji leczenia i pokryciu jego kosztów.

Więcej o rezygnacji

Ubezpieczenie wypłacane jest w przypadku wystąpienia szkody. W grupie tej znajduje się również rezygnacja. Ten element skutecznie psuje każde wakacje. Dlatego warto ubezpieczyć się chociaż przed stratami finansowymi. Odszkodowanie pokryje koszty za bilety lotnicze i noclegi w przypadku rezygnacji z wyjazdu lub wcześniejszego powrotu. Wypłata świadczenia nastąpi w kilku przypadkach. Jednym z nich jest ciężka choroba Ubezpieczonego zakończona pobytem w szpitalu. Jednak żeby ubezpieczenie zadziałało, umowa powinna zostać zawarta najpóźniej w ciągu 5 dni od momentu dokonania rezerwacji i wpłaty części lub całości opłaty.

Chroń się przewlekle

Choroba przewlekła to choroba z historią. W dodatku nie zawsze można przewidzieć moment nasilenia się objawów. Dlatego podobne sytuacje zazwyczaj znajdują się w tabeli wyłączeń ubezpieczeniowych. Tym bardziej warto pomyśleć o rozszerzeniu polisy TRAVEL PROTECT o wariant chorób przewlekłych. To zabezpieczenie na wypadek ryzyka zaostrzenia choroby. Dzięki temu zyskasz poduszkę finansową, która zadziała, gdy choroba się nasili w czasie wyjazdu zagranicznego. Wsparcie zadziała, gdy trafisz do szpitala lub będziesz potrzebował specjalistycznej pomocy medycznej.

Wykup i urlopuj bezpiecznie

Ubezpieczenie TRAVEL PROTECT chroni Cię niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz. W przypadku wystąpienia szkody lub zachorowania, wystarczy skontaktować się z całodobowym centrum Assistance. Nasi konsultanci zorganizują wizytę u lekarza, który przepisze odpowiednie leki. Proces obsługi roszczeń odbywa się po powrocie do kraju. Dbamy o to, by pieniądze jak najszybciej trafiły na Twoje konto. Jednak skrócony czas obsługi to jedna z wielu zalet, na które warto zwrócić uwagę decydując się na ubezpieczenie TRAVEL PROTECT od Colonnade.