05.09.2022

Czy dom jest Twoją twierdzą? 

Miejscem, w którym znajdujesz schronienie od niepogody, wścibskich spojrzeń i hałasu? Każdy dąży do tego, żeby taką oazę stworzyć. Dlatego w ofercie produktów ochronnych od Colonnade nie mogło zabraknąć ubezpieczenia wnętrza domu i mieszkania. Poznaj historie, które utkało życie i … ubezpiecz się od nich.

Uroki mieszkania w bloku

Historie pękających rur lub pralek chlustających wodą po całym mieszkaniu mają bohaterów w każdym bloku. Zdarzają się nagminnie. Woda lejąca się z sufitu czy niechlujne zacieki na ścianach to nie lada problem. Zazwyczaj mieszkanie po takim wypadku wymaga natychmiastowego remontu. Niekiedy skutki wydarzenia są tak poważne, że lokum nadaje się do natychmiastowej interwencji specjalistów wyposażonych w osuszacze, pompy i inne budowlane narzędzia. A co najgorsze… są to sytuacje, których żadna ze stron nie jest w stanie przewidzieć. Ani sprawca, a tym bardziej poszkodowany. Dlatego jeżeli myślisz o bezpieczeństwie swojej mieszkaniowej twierdzy, nie ignoruj tematu solidnego ubezpieczenia.

Powrót do przeszłości

Cofnijmy się na chwilę do poprzedniego wieku. Jest rok 1997. Na niektóre regiony Polski spadło 500 l wody na metr kwadratowy. Powódź została okrzyknięta największą katastrofą naturalną, jaka dotknęła nasz kraj. Żywioł pozbawił dachu nad głową wielu Polaków. Woda zalała misternie zaplanowane wnętrza domów. Podmyła fundamenty. Zniszczyła elewację. Zostawiła trwały ślad na murach wielu domów i bloków w Polsce. Od tego wydarzenia minęło sporo czasu. Jednak podtopienia zdarzają się do dziś. To kolejny przypadek, od którego warto się ubezpieczyć. Ryzykiem powodzi są objęte nie tylko miejscowości położone w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki. Zmiany klimatyczne i anomalia pogodowe, które obserwujemy sprawiają, że powódź może przydarzyć się wszędzie.

Likwidacja problemu czasem rodzi kolejne

Uszkodzone lub zerwane dachy. Nagłówki gazet i portali internetowych często informowały o takich przypadkach. Zwłaszcza w okresie letnio-jesiennym, kiedy w naszym kraju wyładowania atmosferyczne były na porządku dziennym. Dekarze mają pełne ręce roboty. Niestety ta tendencja sprawia, że na rynku pojawia się wiele firm bez doświadczenia. Ich usługi kuszą głównie ceną. Tak stało się w jednym z miast w województwie kujawsko-pomorskim. Firma dekarska, która zajmowała się naprawianiem dachu, doprowadziła do całkowitego zniszczenia poszycia. Niedoświadczeni pracownicy wzniecili pożar, w wyniku którego doszczętnie spłonął dach na 5-kondygnacyjnym budynku mieszkalnym. Czy Twoja polisa zadziała w sytuacji, gdy z dnia na dzień zostaniesz bez dachu nad głową?

Łakome kąski dla złodzieja

Włamania do mieszkań czy domów to temat aktualny. Z tegorocznych raportów policji wynika, że w tym roku problem się nasilił. Mundurowi podkreślają, że przyczyna tkwi często w rosnących kosztach życia. To jeden z motywów, którym kierują się osoby dewastujące mieszkania i domy w poszukiwaniu cennych przedmiotów, pieniędzy czy dokumentów. Podczas takiego włamania tracisz nie tylko wartościowe rzeczy materialne. Wielokrotnie mieszkanie wymaga natychmiastowego remontu, wymiany drzwi i dodatkowych zabezpieczeń. Warto sprawdzić czy Twoja polisa obejmuje podobne zdarzenia. A jeżeli tak, to jaką sumę z tytułu podobnego świadczenia otrzymasz.

Czy ubezpieczenie przy hipotece wystarcza?

Polacy nieświadomie rezygnują z doubezpieczenia mieszkań i domów. Posiadają ubezpieczenie, które nabyli wraz z kredytem hipotecznym i myślą, że to wystarczy. Jednak rzadko który właściciel nieruchomości wczytuje się w warunki tej polisy. Zazwyczaj ochrona obejmuje mury. Nie chroni tego, co znajduje się we wnętrzu Twojego domu lub mieszkania (np. mebli, sprzętów, biżuterii). Dlatego warto zadbać, by takie zabezpieczenie znalazło się w polisie ochronnej.

Indywidualnie do Twoich potrzeb

Czy trudno znaleźć produkt, który kompleksowo chroni Twoją nieruchomość od wszystkich wymienionych tutaj zdarzeń? Nie. Odszukaj go w naszej ofercie, którą dopasujemy indywidualnie do Twoich potrzeb.