14.09.2021

Wysyłasz pracowników w delegację zagraniczną? – ubezpiecz ich

Podróże służbowe to nieodłączny element pracy wielu Polaków. Na zlecenie pracodawcy, odbywają delegacje do innego miasta  lub za granicę. Zwłaszcza w drugim przypadku, warto zabezpieczyć pracowników przed wydarzeniami, na które nie mają wpływu. O czym mowa?

Aklimatyzacja w obcym kraju

Służbowe wyjazdy zagraniczne wiążą się często z koniecznością zmiany strefy klimatycznej. Przebywanie w nowym środowisku nie zawsze służy zdrowiu. Organizm potrzebuje czasu, żeby przystosować się do zmiany temperatury, flory bakteryjnej nowego miejsca, jedzenia i wody. Nim to nastąpi, potrzeba niekiedy kilku dni. Organizm człowieka radzi sobie z tym różnie. Niekiedy konieczna jest pomoc lekarska. Dlaczego o tym piszemy? Bo to kwestia, która powinna zainteresować pracodawców. Wysyłanie pracowników w delegacje oznacza pewne obowiązki. Jednym z nich jest zapewnienie opieki medycznej podczas wyjazdu. Zbagatelizowanie tego obowiązku wiąże się z pewnymi konsekwencjami finansowymi. Zwłaszcza w chwili, kiedy pracownik będzie musiał skorzystać z pomocy medycznej w wyniku wypadku, choroby lub nagłego zdarzenia.

GROUP TRAVEL PROTECT

W Colonnade przygotowaliśmy produkt, który chroni dwa podmioty. Dotyczy pracodawcy, który zyskuje ochronę finansową. To zabezpieczenie przed konsekwencjami wypadków, chorób i innych zdarzeń losowych. Jako osoba delegująca pracowników, ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Zwłaszcza za granicą, gdzie nie przysługuje Polakom darmowa opieka medyczna. Produkt to ochrona pracownika wysłanego na delegację. Oznacza wypłatę świadczenia w przypadku nagłych zdarzeń losowych, które wielokrotnie odbijają się na zdrowiu człowieka. Właśnie takim produktem jest polisa GROUP TRAVEL PROTECT. To grupowe ubezpieczenie podróży zagranicznych, które chroni pracowników wysyłanych w delegacje. Produkt dopasujesz do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Dzięki tej elastyczności zyskasz pewność, że Twoi pracownicy posiadają należytą ochronę, niezależnie od destynacji wyjazdu służbowego. Ubezpieczenie działa całodobowo, na całym świecie.

Przed czym jeszcze chroni ubezpieczenie?

Delegacja do obcego kraju to podróż turystyczna, ale z nastawieniem na pracę. Jednak nie samymi obowiązkami człowiek żyje. Wolny czas, ludzka ciekawość i nowe miejsce spowodują, że Twoi pracownicy będą chcieli poznać kraj, do którego ich wyślesz. Wtedy staną się turystami. Będą narażeni na kradzież mienia. Ubezpieczenie GROUP TRAVEL PROTECT zabezpiecza środki pieniężne, np. podczas kradzieży portfela. Polisa to zabezpieczenie finansowe w przypadku opóźnień w dostarczeniu bagażu. Taka zwłoka oznacza często dodatkowe koszty związane z transportem i funkcjonowaniem pracownika w obcym kraju. Polisa pokryje koszty z tym związane w chwili, gdy opóźnienie w dostarczeniu bagażu wydłuży się powyżej 4 godzin.

COVID a podróż służbowa

Podróżowanie do obcych krajów wielokrotnie zwiększa ryzyko zarażenia wirusem COVID-19. Dlatego pracodawcy szukają w polisach zabezpieczenia przed tym ryzykiem. Nie zabrakło go w produkcie GROUP TRAVEL PROTECT. Ochrona z tytułu COVID-19 obejmuje zabiegi i badania ambulatoryjne, konsultacje i wynagrodzenia lekarzy. Świadczenie pokryje także koszty pobytu i leczenia w szpitalu, dojazd lekarza, transport medyczny do Polski i koszty leków.

Największe zalety polisy

W ofercie Colonnade znajdują się dwa warianty tego ubezpieczenia: podstawowy i rozszerzony. Dzięki temu, zyskujesz możliwość wyboru formy zabezpieczenia, która odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom. GROUP TRAVEL PROTECT zostało stworzone z myślą o każdej firmie, dla której bezpieczeństwo pracowników podczas zagranicznych wyjazdów służbowych jest ważne. Ograniczyliśmy administrację tym produktem do absolutnego minimum. W sytuacji, gdy Twój pracownik zachoruje w czasie wyjazdu zagranicznego, wystarczy, że skontaktuje się z Centrum Assistance. To pomoc, która działa całodobowo. Po krótkim wywiadzie, otrzyma niezbędną pomoc. Nie będziesz w to angażowany. W dodatku jedna polisa obejmuje wszystkie delegacje zagraniczne w zakładzie pracy objętym ubezpieczeniem.