13.04.2023

Wysokość składki a rodzaj ubezpieczenia

Wysokość składki ubezpieczenia zależy od rodzaju wybranej ochrony. Każdy produkt tego typu ma inny zakres i warunki. Wraz ze wzrostem ryzyka zmienia się wysokość składki, ale także suma ubezpieczenia. Przyjrzyjmy się kilku przykładom z oferty Colonnade.


Ubezpieczenie turystyczne

W naszej ofercie znajdziesz ubezpieczenie podróży, a także ubezpieczenie od rezygnacji z podróży. Skupmy się na pierwszym z tych produktów. Od czego zależy wysokość składki? Czynników, które bierzemy pod uwagę jest naprawdę wiele, chociażby: zakres ochrony, czas trwania wakacji, cel podróży i region, do którego się wybierasz.

Na ogół, im dłuższy jest czas trwania wakacji, tym wyższa jest składka. Wysokość składki rośnie im odleglejszy jest cel podróży. Na przykład, ubezpieczenie wakacji w Australii będzie kosztować więcej niż ubezpieczenie wakacji w Hiszpanii.

Wysokość składki w ubezpieczeniu turystycznym zależy także od zakresu ochrony, który wybierzesz. Pakiet standardowy obejmuje podstawowe koszty, takie jak koszty leczenia w razie choroby czy koszty powrotu do kraju w razie nieszczęśliwego wypadku. Jednak w ramach tego produktu możesz wykupić dodatkową ochronę, taką jak ubezpieczenie od przerwania podróży lub ochronę domu podczas Twojej nieobecności.

Ubezpieczenia NNW

W naszej ofercie znajdziesz cały wachlarz produktów, które ochronią Ciebie i Twoją rodzinę w przypadku niespodziewanych zdarzeń. To tak zwane ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, w skrócie NNW. Ubezpieczenie chroni przed ryzykiem poniesienia kosztów w wyniku wypadku. Wysokość składki zależy przede wszystkim od kilku czynników. Prześledźmy ubezpieczenie NNW Moja bezpieczna rodzina.

Produkt kupisz w 4 wariantach: srebrnym, złotym, platynowym i diamentowym. Każdy z nich oznacza wysokie świadczenie, które otrzymasz po nieszczęśliwym wypadku skutkującym trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. Produkty różnią się kwotami. Zarówno tymi, które przelewamy na konto poszkodowanego ubezpieczonego, ale także wysokością miesięcznej składki. Polisę dopasujesz do swoich potrzeb i oczekiwań.

Ubezpieczenia zdrowotne

Ubezpieczenia zdrowotne to kolejna forma ochrony. Ubezpieczenie Triumf to wsparcie w sytuacji zdiagnozowania nowotworu złośliwego oraz operacji przeprowadzonej w związku z tym zachorowaniem. W tym przypadku oferujemy różne warianty zabezpieczenia. Możesz wybrać jeden z trzech: złoty, platynowy lub diamentowy. Różnią się kwotami. Im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższa miesięczna składka ubezpieczenia.

Ofertę ubezpieczenia od zachorowania na raka kierujemy do osób między 18. a 59. rokiem życia, którym nie postawiono diagnozy nowotworowej.

Choroba może dotknąć każdego, dlatego warto brać tę formę zabezpieczenia pod uwagę.

Ubezpieczenia dla firm

Różnice w wysokości składki ubezpieczeniowej dotyczą także firm. Produkty tworzone dla przedsiębiorców powstają z uwzględnieniem specyfiki biznesu i potrzeb. W naszej ofercie znajdziesz między innymi ubezpieczenia OC, osobowe czy majątkowe. Ile zapłacisz za ochronę zależy od zakresu i indywidualnych wytycznych. Plusem jest to, że większość z nich możesz potraktować jako koszt, który odliczysz od podatku.

Wysokość składki jest ważna. W końcu to miesięczny koszt stały, który trzeba wkalkulować w domowy budżet. Czy warto? Nie mamy wątpliwości, że tak. Jednak ile wynosi rozsądna suma? Spójrzmy na to z perspektywy tego, co dostajesz. Ubezpieczenia działają całodobowo. Chronią Cię niezależnie od czasu i miejsca, w których się znajdziesz.