14.06.2022

Dzień rozpoczął się leniwym porankiem aromatyzowanym kawą. Właściwie to przedpołudnie, ale kto patrzy na zegarek na urlopie? Dzwonek telefonu przerywa Ci snucie planów na najbliższe kilka godzin. To sąsiad. Zakończył Twój wypoczynek złą wiadomością: zalało Ci dom. A miało być tak pięknie…

Powyższy scenariusz nigdy nie jest wpisany w urlopowe plany. Właśnie dlatego warto się na niego odpowiednio przygotować.

Pogoda pełna niespodzianek

Znasz najbardziej zmienną w Polsce? Oczywiście, że znasz. Mowa o pogodzie. Jest sponsorem jesiennych wakacji nad morzem. Chojnie obdarowuje opadami w górach. Mocno wieje w żagle, utrudniając przyjemną żeglugę na mazurskich jeziorach. Zaskakuje nawet specjalistów od pogody, którzy wnikliwie analizują wszystkie fronty, prądy i cumulusy. Najwięcej niespodzianek szykuje dla Polaków latem, gdy postanawiają odpocząć z dala od domu. Coraz częściej słyszy się o pożarach czy podtopieniach. Sprawcami tych wydarzeń są anomalia pogodowe, takie jak: gwałtowana ulewa lub gradobicie. Nagłe urwania chmury trwają niekiedy mniej niż kwadrans, a straty szacuje się na kilka tysięcy złotych. To również bezpośredni powód, dla którego wielu Polaków było zmuszonych przerwać swój letni wypoczynek.

Wsparcie w ochronie majątku

Z pewnością przyznasz nam rację, że warto zabezpieczyć swój majątek. Nie tylko dla świętego spokoju podczas urlopu, ale na co dzień. A co gdybyśmy Ci powiedzieli, że możesz to zrobić bez dodatkowych kosztów? Taką możliwość mają klienci Centrum Usług Multimedialnych Sp. z o.o. Wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa w ubezpieczeniu przedstawicielowi CUM i wypełnić odpowiedni wniosek. To jedyne, co trzeba zrobić. Resztą zajmie się duet 2C: CUM i Colonnade.

Poznaj korzyści

Pakiet, o którym mowa chroni mienie znajdujące się w Twoim domu lub mieszkaniu. Pozytywna decyzja dotycząca tego ubezpieczenia jest jednoznaczna z otrzymaniem całodobowej opieki w sytuacjach losowych. Gdy wyposażenie ulegnie zniszczeniu, pokryjemy koszty z tym związane. Dotyczy to zdarzeń atmosferycznych, pożaru, powodzi lub kradzieży z włamaniem. By poznać szczegóły, warto wczytać się w OWU zawarte na naszej stronie.

Podwójna ochrona

Dom jest jak twierdza. To stwierdzenie sugeruje, że czujesz się w nim bezpiecznie. To z kolei pociąga za sobą odpowiedzialność, która wiąże się między innymi z potrzebą zabezpieczenia majątku. Dlatego nie zdziwi nas, jeżeli powiesz, że Twój dom/mieszkanie jest już ubezpieczone. Nie wyklucza to skorzystania z promocji dla klientów CUM. Wypłątę świadczenia otrzymasz nawet w sytuacji, gdy to samo wyposażenie zostało ubezpieczone od zdarzeń objętych w umowie przez kilku ubezpieczycieli. Umowa z Colonnade obejmuje między innymi komputery przenośne, biżuterię czy odzież. Szczegóły dotyczące wypłacanych sum, znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia lub poznasz w trakcie rozmowy telefonicznej z naszym konsultantem.

Finanse

Już wiesz, że pakiet ochronny nie obciąży domowego budżetu. Dostaniesz go w prezencie. Ale o finansach warto porozmawiać nieco więcej. Z pewnością zastanawiasz się, jak wygląda wypłata świadczeń w przypadku zgłoszenia szkody. Po weryfikacji i skompletowaniu potrzebnych dokumentów, otrzymasz wypłatę świadczenia na wskazane konto bankowe. Następuje to nie później niż w przeciągu 30 dni od otrzymania zgłoszenia lub 14 dni od otrzymania niezbędnych dokumentów. Na Twoje konto wpłynie nawet do 10 tysięcy złotych. To kwota, która pokryje straty związane z utraconym, zniszczonym lub uszkodzonym wyposażeniem. Procedura jest przyspieszona, gdyż wszystko załatwisz zdalnie. Wystarczy skontaktować się z konsultantem Colonnade  lub napisać do nas wiadomość na adres mailowy: szkody@colonnade.pl.

Jesteś na urlopie myślami? A może już leniuchujesz w cieniu palmy? Pamiętaj, że na ubezpieczenie majątku każda chwila jest dobra. Lepiej poświęcić 15 minut czasu niż tracić cały urlop na likwidowanie szkód z własnej kieszeni. A gdy już będziesz mieć to za sobą, pozostaje nam życzyć Ci udanego urlopu!