15.07.2021

Wyjazd zagraniczny z rodziną

Każdy rodzic to doskonały strateg. Wystarczy spojrzeć na organizację rodziny 2+2 w czasie wyjazdu na wakacje. Dobre przygotowanie to połowa sukcesu. Drugą stanowi często pogoda. Jak wiadomo deszcz potrafi zepsuć najbardziej wyczekiwany urlop. A jak do tego doda się znudzone maluchy, to z wypoczynku nici! Tym chętniej rodzice przeglądają oferty wyjazdów zagranicznych. Podglądamy, jak się do nich odpowiednio przygotować.

Kusząca egzotyka

Loty samolotem przybliżają egzotykę do Polski. Niespełna 2 godziny dzielą Cię od postawienia stopy w Chorwacji. Trochę ponad 120 minut zajmuje lot do Grecji. Możliwości się mnożą. Jednak rodzice biorą siły na zamiary i dostosowują kierunek do wieku swoich pociech. Zbyt długa podróż jest męcząca dla dorosłego, a co dopiero dla małego dziecka. W dodatku w samolocie trudno o zabawy ruchowe. Dlatego nim postawisz na odległą egzotykę, dobrze to przemyśl. Ale kierunek rodzinnych wakacji nie jest jedyną kwestią, którą warto przemyśleć. Planując urlop zagraniczny z rodziną, zadbaj o odpowiednią ochronę ubezpieczeniową.

Niespodzianki urlopowe podczas rodzinnych wyjazdów

Wypadek i choroba mogą się przydarzyć tak samo w kraju, jak i zagranicą. Każdy rodzic doskonale wie, że niekiedy wystarczy chwila nieuwagi. A na wakacjach o to nietrudno. Jednak pamiętaj, że jeżeli wypadek lub choroba wydarzą się w Polsce, wystarczy telefon do przychodni. A co w przypadku, gdy wydarzy się to w czasie wyjazdu zagranicznego? Jeżeli nie wykupiłeś ubezpieczenia, pokryjesz koszty wizyty lekarskiej i leków. Pamiętaj, że w zależności od kraju, przelicznik walutowy jest inny. Co w sytuacji, gdy zdarzą się poważniejsze komplikacje? Jeżeli Twoje dziecko będzie potrzebowało specjalistycznej opieki medycznej, również pokrycie kosztów leczenia leży po Twojej stronie. Hospitalizacja w obcym kraju to już wydatek, który odczujesz. Dlatego lepiej ubezpieczyć się od podobnych zdarzeń.

Ubezpieczenie wyjazdów za granicę

Ubezpieczenie wyjazdu za granicę to produkt, który kupisz online. Prosta i wygodna forma polisy zachęca coraz więcej turystów do ubezpieczania rodzinnych wyjazdów poza granice kraju. Te kilka złotych, które zapłacisz jednorazowo przed wyjazdem wystarczą, by zabezpieczyć Twoją rodzinę w czasie zagranicznego wyjazdu. Otrzymacie ochronę w przypadku hospitalizacji, konieczności leczenia lub organizacji transportu medycznego do Polski. Obejmie Was ochrona z tytułu OC nawet do 200 000 euro.

Polisa od Colonnade to coś więcej niż ochrona zdrowia i życia Twojej rodziny. W zależności od wybranego wariantu, ubezpieczenie pokryje koszty rezygnacji z biletów lotniczych oraz noclegów.

Dopasuj ubezpieczenie do rodzaju wakacji

Ubezpieczenie wykupisz w kilku korzystnych wariantach. Dzięki temu ochroni każdego członka rodziny. Zamierzasz poszaleć na falach? A może wybierasz się na narty? Ubezpieczenie ochroni Cię od wypadków w czasie amatorskiego uprawiania sportów ekstremalnych. To polisa, która spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Pandemia a ubezpieczenie

Produkt Colonnade jest odpowiedzią na te czasy. W sytuacji, gdy oczy całego świata śledzą postęp pandemii, nie mogliśmy przejść obojętnie koło problemu. Polisa zabezpieczy Cię w sytuacji, gdy zachorujesz na COVID-19 w czasie wyjazdu zagranicznego. Otrzymasz świadczenie, które pokryje koszty wizyty lekarskiej i leczenia.

Jednak w kraju

Sytuacja pandemiczna na świecie sprawia, ze wielu turystów decyduje się na rodzinne wypady na terenie kraju. W Polsce atrakcji nie brakuje. Szeroka baza noclegowa sprawia, że w zasadzie wystarczy tylko wybrać kierunek rodzinnej eskapady. W tym przypadku również warto pomyśleć o wykupieniu rodzinnego ubezpieczenia. W ofercie Colonnade znajdziesz ubezpieczenie wyjazdów krajowych, które ochroni członków Twojej rodziny w każdym wieku. Niezależnie od wybranego wariantu, polisa zadziała także w razie nieszczęśliwego wypadku podczas uprawiania sportów ekstremalnych. By skorzystać z tej formy ochrony, wystarczy wypełnić formularz kontaktowy na naszej stronie lub zadzwonić do nas: 22 276 26 00.