20.01.2022

Wirus nie pokrzyżuje Wam planów

Wakacje na stoku zamówiliście już latem. Wielkimi krokami zbliża się termin wyjazdu, na który czekaliście cały rok. Narty już przygotowane. Zerkają na Was z kąta. Kask i gogle narciarskie też są w gotowości. Jednak jest coś, co Was niepokoi. Do Waszych uszu dochodzą informacje o rosnącej liczbie zakażeń na COVID-19. Czy polisa chroni Was przed finansowymi skutkami zachorowania? Sprawdźmy to!

Przerażająca zmienna

Wystarczy obejrzeć wieczorne wiadomości. Informacja o rosnącej liczbie zakażeń to stały element programu. Bynajmniej tak dzieje się od czasu ogłoszenia piątej fali SARS-COV2. Sytuacja dotyczy całej Europy, w tym miejsca, do którego się wybieracie. Stąd Wasze obawy. Póki co obowiązują tam obostrzenia, które są z nami przeszło dwa lata: noszenie maseczek w miejscach publicznych, społeczny dystans i dezynfekcja. Co w sytuacji, gdy pomimo zachowania środków ostrożności zachorujecie w czasie wyjazdu na urlop lub przed nim?

Choroby nie wybierasz

Na zarażenie wirusem nie macie wpływu, bynajmniej nie zawsze. Przenosi się drogą kropelkową. Chorują zarówno osoby zaszczepione, jak i te, które nie zdecydowały się na wykonanie szczepienia. Dlatego warto się ubezpieczyć. To jedna z propozycji, która oszczędzi Wam stresu podczas zimowego wypoczynku. Nie uchroni Was przed zarażeniem wirusem, ale będzie skuteczną barierą przed wysokimi kosztami związanymi z zachorowaniem.

Nic nie stracisz

TRAVEL PROTECT to ubezpieczenie, które warto wykupić niezależnie od wakacyjnej destynacji. Zadziała zarówno w kraju, jak i za granicą. To poduszka powietrzna, która chroni Ciebie i Twoją rodzinę w czasie aktywności, nagłego wypadku lub wyrządzonej szkody. Polisę uzupełniliśmy o świadczenia związane z COVID-19. 

Produkt zadziała w sytuacji, gdy zaplanowany przez Was wyjazd zostanie odwołany. Wystarczy poszerzyć go o wariant „ubezpieczenie od rezygnacji”. Polisa pokryje wydatki poniesione w związku z anulowaniem biletu lotniczego, noclegów czy imprezy turystycznej, gdy okaże się, że macie pozytywny wynik tekstu na COVID-19. Możecie wybrać jedną z dwóch opcji: 80% lub 100% poniesionych kosztów.

Choroba członka rodziny

A co w sytuacji, gdy zachoruje bliski członek Twojej rodziny? To moment, w którym wielokrotnie zapominamy o urlopie. Chcemy być blisko rodziny. W Colonnade doskonale to rozumiemy. Dlatego polisa zadziała, gdy zrezygnujesz z wakacji z powodu choroby członka rodziny. Chodzi o sytuacje, w których osoba Ci bliska wyląduje w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub zarażenia wirusem COVID-19.

Podcięte skrzydła

Masz duszący kaszel, który towarzyszył Ci podczas wejścia na pokład samolotu? Ta sytuacja może sprawić, że załoga odmówi uczestnictwa w podróży. Ma do tego prawo, jeżeli towarzyszą Ci objawy infekcji świadczące o zakażeniu. Wyjściem z sytuacji jest wykonanie szybkiego testu. Jednak co w chwili, gdy wynik będzie pozytywny? Zadziała polisa od Colonnade. Podobne przypadki zdarzały się  naszym klientom. Dlatego poszerzyliśmy wariant polisy o odmowę wpuszczenia na pokład samolotu. Dzięki temu nie stracicie pieniędzy, które zapłaciliście za te wakacje.

Co jeszcze obejmuje polisa turystyczna?

Podczas wyjazdu na wakacje może się wiele wydarzyć. Dlatego wybierając polisę turystyczną, warto sięgnąć po produkt, który ochroni Was przed wieloma wydarzeniami. W naszej ofercie znajdziecie aż trzy korzystne pakiety, które dopasujecie do indywidualnych potrzeb. Co znajduje się w standardzie?

Niezależnie od tego, na który wariant się zdecydujecie, świadczenie pokryje koszty leczenia z tytułu COVID, a także koszty leczenia za granicą, NNW i OC. Ubezpieczenie zadziała, gdy ulegniecie wypadkowi i będzie Wam potrzebna pomoc medyczna lub hospitalizacja. Za udzieloną pomoc nie zapłacicie ani złotówki. Wszystko pokryje polisa turystyczna. Zadbajcie o pakiet ubezpieczeniowy dopasowany do Waszych potrzeb. Dobierze go z Wami nasz konsultant. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy lub zadzwonić na numer Biura Obsługi Klienta + 48 22 276 26 00.