17.03.2020

Wakacje w Ameryce Północnej –  najciekawsze rejony, koszty leczenia, zagrożenia

Kraje Ameryki Północnej są niezwykle atrakcyjnymi miejscami i kuszą wielu turystów. Różnorodność zachwyca i kusi. Turysta wybierający się do Ameryki Północnej może zobaczyć zarówno potężne wieżowce Nowego Jorku, jak i zapierające dech w piersiach krajobrazy. Rozległe terytoria Alaski czy Wielki Kanion to marzenia niejednego podróżnika. Poniżej przedstawiamy kilka istotnych informacji, które mamy nadzieje przydadzą się wszystkim planującym wyprawę do USA. 
Bezpieczeństwo ponad wszystko!

Bez względu na to, czy planujemy krótki wypad weekendowy na terenie kraju czy w Europie, czy marzy nam się kilkutygodniowa wycieczka po krajach Ameryki Północnej, zawsze należy się zabezpieczyć. Ubezpieczenie kosztów leczenia, ale też wszelkie ubezpieczenia dodatkowe, a więc OC, NNW czy ubezpieczenie bagażu lub rezygnacji z wycieczki są naprawdę konieczne. 
 

Bardzo wysokie koszty leczenia w USA

Stany Zjednoczone znane są z bardzo wysokich kosztów leczenia. Sami Amerykanie często mają problemy z pokryciem kosztów hospitalizacji lub zabiegów. Chociaż posiadają oni indywidualne ubezpieczenia, to często nie są one w stanie pokryć 100% wszystkich wydatków w przypadku choroby lub wypadku. Dlatego tak ważne jest, aby przed wylotem do USA wykupić ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą. Doba spędzona szpitalu w USA może wynieść blisko 800 dolarów, a wizyta u lekarza ogólnego to koszt ok. 100 dolarów. Dodatkowo należy liczyć się z kosztami zabiegów i operacji oraz konsultacji specjalistycznych, których kwoty są bardzo wysokie! Jeżeli złamiesz nogę podczas podróży po Stanach Zjednoczonych, za wizytę, leki oraz badania możesz zapłacić blisko 40 tyś. złotych! Warto zatem wykupić ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd w dobrej firmie ubezpieczeniowej i na odpowiednią sumę.  

Najciekawsze regiony Ameryki Północnej 

Cała Ameryka Północna może zachwycić turystę. Rzadko zdarza się jednak, aby ktoś mógł pozwolić sobie na poznanie wszystkich krajów i stanów USA. Dla wielu obowiązkowym puntem wyprawy do Stanów Zjednoczonych jest Nowy Jork wraz ze zwiedzaniem Midtown, Grand Central Terminal, 5th Av., czy Statuy Wolności. Piękne jest całe Wschodnie Wybrzeże wraz z Bostonem, Waszyngtonem oraz Wodospadem Niagara. Podróżnicy lubiący przyrodę koniecznie powinni zwiedzić legendarny Zachód, a więc Grand Canion, jezioro Powell czy Dolinę Śmierci. Niewątpliwie zauroczyć mogą również tereny zachodniego pogranicza – Seattle, Vancouver. 
 

Meksyk, Kuba, Gwatemala

Wiele osób odwiedzających Amerykę Północną nie wyobraża sobie pominięcia niektórych krajów Ameryki Środkowej, co jest w pełni zrozumiałe – rejony takie jak Meksyk czy Kuba znacznie różnią się od tego co zobaczyć można w Nowym Jorku czy Kanadzie. Gigantyczne kaktusy w Mexico City, Pałac Trzech Kultur czy Bazylika Matki Bożej z Gwadelupy robią na turystach bardzo duże wrażenie. Kanion Sumidero, rzeka Grijalva z możliwością obejrzenia krokodyli, największe piramidy Ameryki, plażowanie w Acapulco – turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji! 

Wybierając się jednak do Meksyku, Kuby lub Gwatemali warto zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi szczepień przed podróżą. Przed podróżą do Ameryki Środkowej zaleca się szczepienie przeciwko durowi brzusznemu, wściekliźnie, WZW A, WZW B, cholerze, błonicy i tężcowi. Oczywiście nie są to szczepienia obowiązkowe, jednak warto je rozważyć. 

Gdziekolwiek się wybierasz – chcemy Cię pomóc

W Colonnade zapewniamy wysokie sumy świadczeń, OC, możliwość rozszerzenia ochrony o sporty ekstremalne, choroby przewlekle czy koszty rezygnacji z  biletów lotniczych lub wycieczki. 

Istnieje również możliwość wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego na wyjazd za granicę online, co oznacza, że aby wykupić ubezpieczenie nie trzeba wychodzić z domu! W razie jakichkolwiek problemów nasz konsultant z chęcią Państwu pomoże. 

Zainteresowanych wyjątkową przygodą w Ameryce Północnej i Środkowej, a także w każdym innym zakątku świata zapraszamy do skorzystania z oferty ubezpieczenia podróżnego w Colonnade. Na każde z Państwa pytań chętnie odpowiemy. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego – Biuro obsługi Klienta Colonnade +48 22 276 26 02.