08.06.2021

Wakacje od wirusa

Na plażach próżno szukać wolnego metra kwadratowego. Polacy złaknieni słońca i relaksu wolnego od obostrzeń, wypoczywają, gdzie się da. Tym bardziej wzrosło zainteresowanie wyjazdami zagranicznymi. Poluzowane obostrzenia wcale nie oznaczają, że COVID odpuścił. Dlatego warto przygotować się na każdą ewentualność. Przygotuj się na wyjazd zagraniczny z Colonnade!

Kwarantanna na wakacjach

Biura podróży wysyłają turystów w miejsca, gdzie zagrożenie covidowe jest najmniejsze. Jednak nikt nie da Ci gwarancji, że nie zachorujesz w czasie urlopu zagranicznego. Kwarantanna w obcym kraju brzmi jeszcze bardziej egzotycznie. W dodatku pociąga za sobą spore koszty. Dlatego Colonnade wprowadziło zmiany do ubezpieczenia turystycznego TRAVEL PROTECT. Zgodnie z zapisami w OWU, ubezpieczenie pokryje koszty związane z leczeniem i pomoc Assistance. Świadczenie wypłacimy niezależnie od tego czy w danym kraju ogłoszono stan epidemii, czy też nie. Ochrona obowiązuje w czasie ujętym w polisie. Jeżeli pobyt za granicą przedłuży się, warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie na stronie www.colonnade.pl. Kiedy to zrobić? Najlepiej w ostatnim dniu obowiązywania dotychczasowej umowy.

Co pokryje ubezpieczenie?

Przećwiczmy najczarniejszy scenariusz. Chodzi o sytuację, gdy zostaniesz poddany kwarantannie na wyjeździe zagranicznym. Cała procedura działa podobnie, jak w Polsce. Na 10 dni Twoja lokalizacja nie może ulec zmianie. Zatem w przypadku wczasów zagranicznych, prawdopodobnie będzie to hotel. Zakres ubezpieczenia TRAVEL PROTECT nie obejmuje kosztów związanych z przedłużeniem pobytu w hotelu czy z wyżywieniem. Świadczenie nie obejmuje także strat poniesionych z odwołaniem lotu w związku z odbywaniem kwarantanny przez Ubezpieczonego. W ramach polisy, otrzymasz środki, które pokryją wykonanie testu oraz koszty leczenia.

Bukować czy nie bukować?

W chwili pisania tego artykułu, sytuacja wygląda stabilnie. Kolejne kraje luzują obostrzenia. Coraz więcej osób zaszczepiło się przeciw COVID - 19 . Dlatego oferty last minute na wczasy pod palmą kuszą. Ale co w sytuacji, gdy ilość zakażeń drastycznie wzrośnie? I to w chwili, gdy będziesz przebywać na wyjeździe zagranicznym? Wielu turystów wciąż obawia się odwołania lotu w związku z pandemią. To sytuacja, w której ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży nie zadziała. Pieniędzy nie odzyskasz także w sytuacji, gdy zrezygnujesz z wyjazdu zagranicznego ze względu na strach przed zakażeniem się koronawirusem. Dlatego, by chronić swoje finanse, obserwuj zalecenia MSZ dotyczące podróży w wybrany przez Ciebie region. Zazwyczaj doświadczone biura podróży są na bieżąco z wydarzeniami w poszczególnych krajach. W tej sytuacji, lepiej korzystać z ich pomocy i wiedzy, niż podróżować na własną rękę.

W jakich przypadkach zadziała ubezpieczenie TRAVEL PROTECT?

TRAVEL PROTECT to ubezpieczenie turystyczne. Rekomendujemy, by zabierać je ze sobą na każdy wyjazd zagraniczny. Dlaczego? Powyżej dokładnie opisaliśmy zakres działania produktu w przypadku zarażenia wirusem SARS-COV2. Jednak TRAVEL PROTECT to coś znacznie więcej. Ubezpieczenie zostało stworzone tak, byś robił w czasie wyjazdu to, na co masz ochotę. Leżał, relaksował się, zwiedzał lub aktywnie spędzał czas. Przeżyj swoje wakacje tak, jak lubisz. Ubezpieczenie zadziała w chwili, gdy będziesz go potrzebował. Pokryje koszty leczenia za granicą lub transportu medycznego do Polski. Właśnie dlatego rekomendujemy je zarówno na pojedyncze wyjazdy, jak i w cyklicznych podróżach zagranicznych.

Wykup nim wylecisz

Wykupienie ubezpieczenia jest naprawdę proste. Wystarczy wypełnić formularz online dostępny na naszej stronie. Bezpieczeństwo to kwestia, o której warto pamiętać. Nawet, jeżeli bierzesz urlop od wszystkiego.