19.11.2019

Wakacje z kilkuletnim dzieckiem to duże wyzwanie dla rodziców. Małe dzieci są ciekawe otaczającego ich świata, pełne energii i radości, a jednocześnie często nie zdają sobie sprawy z wielu zagrożeń. To wszystko może prowadzić do mniejszych lub większych kłopotów na wakacjach. Jeżeli chcesz się ustrzec przed nieprzyjemnymi skutkami wakacyjnych przygód z udziałem energicznych maluchów, zapraszamy do lektury!

 Wakacje z dzieckiem – fantastyczna przygoda

Rodzice chcą podróżować ze swoimi dziećmi i jest to zupełnie zrozumiałe. W ten sposób możemy pokazać naszym pociechom barwny i kolorowy świat, oswoić z innymi kulturami, jedzeniem, klimatem. Wspólne podróże są także wspaniałym przeżyciem, które scala i zbliża całą rodzinę. Jednak, nie zawsze wakacje przebiegają dokładnie tak, jakbyśmy tego chcieli. Może przydarzyć się wiele nieoczekiwanych sytuacji…

 Na co trzeba być przygotowanym?

Choroba lub wypadek

Małe dzieci są ruchliwe. Czasem wystarczy jedna krótka chwila, aby maluch zrobił sobie krzywdę. Na wakacjach często dochodzi do skaleczeń, uderzeń, złamań oraz zwichnięć. Oczywiście niebezpieczeństwo wypadków wzrasta, jeżeli urlop spędzany jest nad morzem lub w okolicach zbiorników wodnych. Polisa turystyczna umożliwia skorzystanie z profesjonalnej pomocy lekarskiej i pokrycia zaistniałych kosztów. Wielu rodziców przypuszcza, że w zupełności wystarczy NNW zakupione w szkole dziecka. Należy jednak pamiętać, że ubezpieczenie to, chociaż ważne jest w czasie wakacji, to nie zawsze działa poza granicami Polski.

Szkoda wykonana przez dziecko

Kilkulatkowie lubią psocić. Wyjeżdżając na wakacje trzeba pamiętać o tym, że krzywda może spotkać nie tylko nas samych, ale również innych i to z naszej winy. Często zdarzają się zarysowania samochodów, wybicie szyby, uszkodzenie mienia hotelowego czy uszkodzenie drogiego gadżetu, np. okularów. W takich sytuacjach rodzice narażeni są na roszczenia osób pokrzywdzonych, co jest jak najbardziej zrozumiałe. Ubezpieczenie podróżne powinno zatem zawierać również OC. Dzięki temu unikniemy niespodziewanych wydatków.

Choroba lub wypadek rodzica

Może zdarzyć się, że to nie dziecko ulegnie wypadkowi, ale rodzic lub opiekun. Rodzi się zatem pytanie, co stanie się z dzieckiem, podczas pobytu rodzica lub rodziców w szpitalu? Dobre ubezpieczenie na podróż zawiera Assistance dla całej rodziny, dzięki czemu istnieje możliwość zorganizowania opieki dla dziecka podczas nieszczęśliwego wypadku rodziców lub rodzica. Na czym polega pomoc? Na zakwaterowaniu i wyżywieniu w hotelu, opiece nad dzieckiem, a nawet transporcie do Polski (z opiekunem lub bez). Kupując ubezpieczenie warto zapoznać się z tym, co w tej kwestii proponuje ubezpieczyciel.

Ubezpieczenie turystyczne online – szybko i wygodnie

Nie masz czasu na wizytę w naszym biurze? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykupić ubezpieczenie omijając kontakt bezpośredni z naszym doradcą. Ubezpieczenie podróżne online to bardzo komfortowa forma wykupienia ubezpieczenia w dowolnym miejscu. Potrzebne jest tylko urządzenie z dostępem do Internetu. Ubezpieczenie można wykupić będąc w domu, w pracy lub gdziekolwiek indziej. Gwarantujemy przejrzysty i wygodny interfejs, jasne i czytelne wskazówki i formularze. W razie jakichkolwiek pytań, można skorzystać z pomocy konsultanta Colonnade.

Colonnade zadba o Ciebie gdziekolwiek jesteś!

Posiadając ubezpieczenie w Colonnade, możesz cieszyć się komfortem podróżowania i zwiedzania. Możesz mieć pewność, że w razie jakichkolwiek problemów ze zdrowiem kogokolwiek z podróżujących lub w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych, wystarczy telefon do Centrum Assistance! Do dyspozycji klientów Colonnade przez całą dobę pozostają wykwalifikowani specjaliści.

W razie jakichkolwiek pytań, niejasności czy wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego (Centrum Assistance +48 22 483 39 70), e-mailowego lub bezpośredniego. W zakładce kontakt znajdą Państwo wszystkie numery kontaktowe zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla firm.