19.04.2019

Planując wypoczynek nie można zapominać o ubezpieczeniu. 

Polisa turystyczna zapewnia ochronę w podróży. 

W ciągu roku zdarza się wiele okazji do wypoczynku: święta, długie weekendy, a także wakacje zimowe i letnie. Wolne od pracy dni często przeznacza się na wyjazdy i aktywny wypoczynek zarówno w kraju jak i za granicą. Niektórzy planują wyjazd z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, a inni decydują się na wakacje ad hoc, co jest możliwe dzięki bardzo bogatej ofercie wielu linii lotniczych. Planując wypoczynek nie można zapominać o ubezpieczeniu. Polisa turystyczna zapewnia ochronę w podróży: dotyczy zarówno sytuacji, w których zostaje odwołany lot lub odwołana zostaje rezerwacja w hotelu, ale także sytuacji znacznie poważniejszych, a zatem skomplikowanych operacji lub konieczności transportu chorego do kraju.
 

Podróżujemy coraz częściej, a ubezpieczanie w podróży się przydaje!

Polska Izba Turystyki przedstawiła raport „Zagraniczne Wakacje Polaków”, z którego wynika, że Polacy z roku na rok podróżują coraz częściej. Według danych Światowej Organizacji Turystyki w 2017 roku odnotowano aż 1,323 miliardy podróży zagranicznych. Jest to wzrost o 7% do roku 2016. Najchętniej obieranymi kierunkami przez Polaków są Grecja i Turcja. Na kolejnych miejscach znajdują się: Bułgaria, Hiszpania, Egipt, Albania, a dalej Włochy, Tunezja, Chorwacja i Cypr. Raport ten przedstawia zbór danych pochodzących z biur podróży. Należy jednak pamiętać o tym, że wielu Polaków organizuje wyjazdy na wakacje bez korzystania z pomocy pośredników.

Z raportu o wpływie branży ubezpieczeniowej, sporządzonym przez Polską Izbę Ubezpieczeń „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków” dowiadujemy się, że jeżeli chodzi o wyjazdy Polaków, to na wakacje w roku 2017 zdecydowało się 14 milionów Polaków, z czego 4,2 miliony wybrało wyjazd zagraniczny.

Bez względu jednak na to, czy wyjazd planowany jest samodzielnie, czy z biurem podróży, konieczne jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia. Ubezpieczenie podróżne przy zakupie wycieczek z biura podróży, bardzo często okazuje się niewystarczające. Podobnie jest z kartą EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), która zapewnia wyłącznie leczenie w placówkach publicznych, ale nie oferuje już leczenia w placówkach prywatnych i nie pokrywa kosztów ewentualnego transportu do Polski. Wiele osób jest pewnych, że podróżując po krajach Unii Europejskiej, w razie wypadku czy choroby, wszystkie koszty pokryje publiczne ubezpieczenie zdrowotne. Tymczasem nie zawsze tak jest. W prawie wszystkich krajach UE, w razie wypadku w górach, nie można liczyć na pokrycie wszystkich kosztów ratownictwa górskiego.

Coraz więcej osób wybierających się na wakacje, decyduje się zatem na wykupienie ubezpieczenia podróżnego prywatnie – we własnym zakresie, tym bardziej, że możliwości ubezpieczenia jest dziś wiele. Nie trzeba osobiście udawać się do placówki ubezpieczyciela, można wykupić ubezpieczenie podróżne online. Dzięki temu każdy ubezpieczający się wie, w jakich przypadkach ubezpieczyciel zapewni mu realną pomoc i nie zdaje się wyłącznie na publiczne ubezpieczenie zdrowotne.

Colonnade – wybieraj kompleksowe ubezpieczenie na podróż

W Colonnade oferujemy kompleksowe ubezpieczenie na podróż. Wyjeżdżający mogą skorzystać z:

Ubezpieczenie wyjazdów krajowych

 – powstałe z myślą o wyprawach po kraju, również aktywnych weekendów w górach:

  • świadczenia do 30 000 zł (NWW),
  • OC do 80 000 zł,
  • Ubezpieczenie amatorskiego uprawiania sportów.


Ubezpieczenie kosztów rezygnacji

 – powstałe z myślą o osobach, które z przyczyn niezależnych od nich nie mogą wybrać się na zaplanowane, wykupione wakacje:

  • pokrycie kosztów anulowania biletu lotniczego, noclegów,
  • zwrot do 100 % poniesionych kosztów rezerwacyjnych.


Ubezpieczenie wyjazdów za granicę 

– powstałe z myślą o osobach, które lubią dalekie podróże:

  • pokrycie kosztów leczenia za granicą i jego organizacja,
  • pokrycie kosztów transportu medycznego do Polski,
  • suma świadczeń do 200 000 euro,
  • możliwość rozszerzenia ochrony o sporty ekstremalne, choroby przewlekłe, koszty rezygnacji z biletów, wycieczki.

Zapewniamy polisy dla osób w każdym wieku!

Formalności związane z ubezpieczeniem w Colonnade są bardzo proste i można dopełnić ich nie wychodząc z domu. Ubezpieczenie turystyczne online zapewnią szybki proces ubezpieczenia, bez konieczności pojawiania się w biurze stacjonarnym ubezpieczyciela, zwalniania się z pracy, etc.