03.09.2018

Decydując się na uprawianie sportów ekstremalnych należy zaznaczyć wybór tej konkretnej opcji podczas zakupu ubezpieczenia turystycznego on-line. Planując wyjazd warto rozszerzyć podstawową ochronę o nieszczęśliwe wypadki podczas uprawiania sportów wysokiego ryzyka.

Ubezpieczenie – sporty ekstremalne

Ochronę podczas amatorskiego uprawiania sportów zapewniamy w każdym wariancie ubezpieczenia TRAVEL PROTECT bez konieczności wybierania dodatkowego zakresu. Natomiast decydując się na uprawianie sportów ekstremalnych należy zaznaczyć wybór tej konkretnej opcji podczas zakupu ubezpieczenia on-line. Ubezpieczenie na sporty ekstremalne powinno zostać zawarte w polisie ubezpieczeniowej. W przeciwnym razie, w sytuacji wypadku wypłacenie świadczenia nie będzie możliwe. Wyjeżdżając na wakacje warto rozszerzyć umowę ubezpieczenia o dodatkowy zakres – nieszczęśliwe wypadki podczas uprawiania sportów wysokiego ryzyka. Colonnade oferuje taki zakres oraz bardzo korzystne dla klienta warunki.

Ubezpieczenie sportów ekstremalnych – dlaczego?

Planując wakacje zazwyczaj decydujemy się na wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia na czas podróży. Często jednak zapominamy, że w czasie wakacji zdarza się korzystać z ekstremalnych rozrywek. Nie musisz być profesjonalnym sportowcem, aby wypróbować swoją wytrzymałość podczas skoku ze spadochronem, czy skoku na bungee, a te rozrywki zaliczają się do sportów wysokiego ryzyka. Wybierając się na wakacje warto rozszerzyć podstawową ochronę właśnie o ochronę podczas uprawiania sportów ekstremalnych.

Ubezpieczenie uprawiania sportów ekstremalnych zapewnia komfort, że w razie jakiegokolwiek wypadku powstałego podczas uprawiania sportów wysokiego ryzyka, koszty leczenia pokryje ubezpieczyciel.

Sporty ekstremalne – czyli jakie?

Do sportów ekstremalnych zalicza się wszystkie aktywności, których uprawianie wymaga umiejętności, a także dużej odwagi. Są one wykonywane w warunkach dużego ryzyka. Do sportów ekstremalnych zalicza się m.in.:

 • skoki ze spadochronem,
 • paralotniarstwo,
 • pilotowanie samolotów silnikowych,
 • jazda na muldach,
 • jazda poza wyznaczonymi trasami,
 • skoki na bungee, 
 • speleologia, 
 • kolarstwo górskie.

Jeżeli podczas wakacji zamierzasz poczuć zastrzyk adrenaliny, ubezpieczenie na sporty ekstremalne jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Sporty ekstremalne – ubezpieczenie w Colonnade

Nasza oferta została przygotowana w ten sposób, aby każdy wyjeżdżający na wakacje mógł dopasować ubezpieczenie do rodzaju wypoczynku i aktywności. Jeżeli wyjeżdżasz na urlop i wiesz, że będziesz uprawiać którykolwiek ze sportów zaliczanych do ekstremalnych, warto kupić oferowane przez nas ubezpieczenie. 

Ubezpieczenie wyjazdu za granicę TRAVEL PROTECT w wariancie podstawowym pokryje jedynie koszty szkód powstałych podczas uprawiania sportów amatorskich. Każdy z dostępnych wariantów ubezpieczenia może zostać rozszerzony o uprawianie sportów ekstremalnych. Dzięki temu możesz mieć pewność, że bez względu na to, z jakich ekstremalnych atrakcji korzystasz, Twoje ubezpieczenie je obejmuje! 

Decydując się na ubezpieczenie wyjazdów za granicę w Colonnade, w razie wypadku możesz być spokojny o: 

 • organizację leczenia, 
 • pokrycie kosztów leczenia,
 • ochronę w przypadku ataków terroru, 
 • wysokie sumy świadczeń: OC za szkody wyrządzone na osobie do 200 000 euro w wariancie platynowym,
 • pokrycie kosztów transportu medycznego do Polski.

Dodatkowo, każde ubezpieczenie wyjazdów za granicę można rozszerzyć m.in. o sporty ekstremalne, choroby przewlekłe, koszty rezygnacji z biletów lotniczych, koszty rezygnacji z wycieczki.

Dlaczego warto nam zaufać?

 • Nasz zespół posiada bogate doświadczenie na rynku ubezpieczeń.
 • Ubezpieczenie TRAVEL PROTECT od Colonnade obejmuje długą listę sportów amatorskich, którą można rozszerzyć o sporty ekstremalne.
 • Nasi klienci mogą liczyć na polskojęzyczną pomoc telefoniczną przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.
 • Szybko i sprawnie obsługujemy naszych klientów i likwidujemy szkody.

Zapewniamy maksymalną wygodę – kup ubezpieczenie online

W Colonnade oferujemy możliwość zakupu ubezpieczenia turystycznego online – wszystko załatwisz wypełniając formularz na stronie, zaś odpowiedzi na ewentualne pytania uzyskasz dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta Colonnade (+48 22 276 26 02).

Ubezpieczenie na sporty ekstremalne – kilka cennych rad 

1. Pamiętaj, aby nie zostawiać wyboru ubezpieczenia na ostatnią chwilę. Możesz wtedy nie zwrócić uwagi na szczegóły oferty, które są bardzo istotne! Wybieraj tylko sprawdzonych i godnych zaufania ubezpieczycieli.

2. Sprawdź sumy świadczeń w oferowanym wariancie ochrony pamiętając, że koszty leczenia za granicą na ogół bywają znacznie wyższe niż w Polsce. Nie sugeruj się ceną. Ceny ubezpieczenia różną się u poszczególnych ubezpieczycieli o kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych. Czasem warto ponieść większy koszt za wyższą kwotę świadczenia. Jeśli nie wiesz, jaka suma ubezpieczenia będzie dla Ciebie odpowiednia, zadzwoń do nas (+48 22 276 26 02), doradzimy odpowiedni wariant. 

3. Sprawdź zakres ogólnych warunków ubezpieczenia i upewnij się, że zakres ochrony spełnia Twoje oczekiwania, a sport który będziesz uprawiać znajduje się w zakresie ochrony. 

4. Po otrzymaniu polisy zapisz w telefonie jej numer wraz z numerem do Centrum Assistance (+48 22 483 39 70). Warto wydrukować otrzymaną polisę i wziąć ją ze sobą w podróż wraz z innymi dokumentami (m.in. ogólne warunki ubezpieczenia Colonnade), by w razie potrzeby sprawnie uzyskać pomoc.

Zaplanowany wypoczynek, to wypoczynek udany. Pamiętaj o ubezpieczeniu – na wszelki wypadek!

 

 Zespół Colonnade