22.07.2019

Każdy z nas kocha podróżować i odkrywać nieznane miejsca. 

Szczególnie cenimy sobie możliwość wyjazdu za granicę i poznawania obcych kultur czy zwiedzania pięknych zabytków. Wyjazdy takie rodzą jednak wiele pytań, szczególnie jeżeli chodzi o ubezpieczenie podróżne – jego wykupienie okazuje się niezbędne, a my postaramy się w tym artykule przekazać jak najwięcej informacji odnośnie polisy turystycznej. Oto 8 najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami!

 

1. Co obejmuje ubezpieczenie w podróży?

Ubezpieczenie podróżne obejmuje bardzo wiele elementów – ich liczba oraz rodzaj zależne są od Twoich indywidualnych potrzeb. Możesz bowiem wybierać pomiędzy 3 różnymi pakietami, w skład których wchodzą różnego rodzaju świadczenia.

Niezależnie od tego, który wybierzesz, możesz liczyć na standardowe świadczenia, czyli pokrycie kosztów leczenia za granicą, a także NNW i OC. Oznacza to, że w sytuacji, gdy ulegniesz wypadkowi i konieczne będzie Ci udzielenie pomocy ratowniczej albo hospitalizacja, nie zapłacisz za to nawet złotówki – wszystkie koszty pokryje Twoja polisa turystyczna. Standardem jest również ubezpieczenie bagażu i opóźnienia lotu, a także sporty amatorskie – możesz więc śmiało szaleć na stoku narciarskim! W ramach ubezpieczenia na podróż możesz korzystać również z Centrum Assistance, które udzieli Ci niezbędnych wskazówek i pomocy w każdej sytuacji. Jeżeli masz taką potrzebę, możesz poszerzyć swój pakiet ubezpieczeniowy – np. o pracę fizyczną lub umysłową, choroby przewlekłe czy sporty ekstremalne. W ten sposób dopasowujesz polisę w pełni indywidualnie do swoich potrzeb i możesz czuć się w pełni bezpiecznie podczas swoich wymarzonych wakacji lub wyjeżdżając za granicę np. do pracy.

 

2. Jak najłatwiej wykupić ubezpieczenie podróżne?

Sposobów jest kilka – możesz dokonać tego telefonicznie albo udać się do siedziby firmy ubezpieczeniowej. Jest to jednak dość czasochłonne, dlatego też chcąc zadbać o Twój komfort, wprowadziliśmy rozwiązanie, jakim jest ubezpieczenie turystyczne online – wystarczy, że wejdziesz na naszą stronę internetową i wypełnisz specjalny formularz. Trwa to zaledwie kilka minut, a daje Ci możliwość dokładnego przeanalizowania dostępnych opcji czy zapoznania się z dokumentami – w ten sposób nie tylko oszczędzasz czas, ale wykupujesz ubezpieczenie podróżne online takie, jakiego potrzebujesz.

 

3. Jaki pakiet wybrać?

Wybór uzależniony jest od potrzeb Klienta – może on skorzystać z kosztującego zaledwie kilkadziesiąt złotych pakietu Srebrnego, w ramach którego otrzymuje standardowe świadczenia (które w większości przypadków są wystarczające, by zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo w trakcie wakacji) albo wyższe pakiety – z dodatkowym zakresem usług i świadczeń. Co więcej, dzięki elastyczności oferowanych przez nas polis turystycznych, masz również możliwość dodawania do wybranego pakietu tylko konkretnych usług – np. ubezpieczenia w pracy fizycznej. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, które pozwala Ci w stu procentach dopasować ubezpieczenie na podróż do indywidualnych potrzeb.

 

4. Czy mogę zrezygnować z polisy?

Jest to jak najbardziej możliwe – zgodnie z przepisami, każdy ubezpieczony może zrezygnować z polisy w ciągu 30 dni od dnia poinformowania o zawarciu umowy. Wystarczy tylko wysłać pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia:

1) pocztą, na adres Colonnade
2) pocztą elektroniczną, na adres e-mail: info@colonnade.pl.

 

5. Czym jest Centrum Assistance?

W ramach polisty ubezpieczeniowej, każdy ubezpieczony ma możliwość skorzystania z usług Centrum Assistance. Jest to całodobowa, dostępna przez 7 dni w tygodniu pomoc, świadczona przez specjalistów naszej firmy. Jeżeli więc znajdziesz się w niespodziewanej albo niepożądanej sytuacji, masz możliwość skontaktowania się z CA i przedstawić sytuację. Zostanie udzielona Ci pomoc – specjalista przekaże niezbędne wskazówki, dzięki którym uda Ci się wyjść z trudnej sytuacji albo skontaktuje Cię z lekarzem, tłumaczem lub innym specjalistą.

Jest to rozwiązanie, które zwiększa poczucie Twojego bezpieczeństwa – szczególnie za granicą, gdzie np. nie znasz języka albo nie możesz odnaleźć się w obcej kulturze.

 

6. Czy będąc obcokrajowcem mogę wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Jak najbardziej – niezależnie od tego czy jesteś Polakiem, czy też obywatelem innego kraju, masz możliwość wykupić ubezpieczenie podróżne online i cieszyć się bezpiecznymi wakacjami poza granicą Polski.

 

7. Czy mogę ubezpieczyć najbliższych?

Oczywiście! Jeżeli udajesz się na wakacje z rodziną lub przyjaciółmi, masz możliwość zadbać o to, by również ich objęło ubezpieczenie podróżne. Dzięki temu każdy z Was będzie czuł się w trakcie swoich wakacji w pełni bezpiecznie!

 

8. Czy ubezpieczenie na podróż jest obowiązkowe?

Nie – to Ty decydujesz, czy zechcesz je wykupić. Nie masz takiego obowiązku, jednak skorzystanie z polisy turystycznej jest zdecydowanie rekomendowane – zapewnia Ci ona pokrycie kosztów leczenia, akcji ratunkowej czy transportu do Polski, co może okazać się niezwykle istotne w trudnych sytuacjach. Wypadki mogą zdarzyć się każdemu, dlatego też dobrze jest być przed nimi zabezpieczonym.

W przypadku innych pytań, zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową albo bezpośredniego kontaktu – nasi specjaliści rozjaśnią wszelkie wątpliwości!