18.04.2019

Bezpieczniej w każdej sytuacji

Jeżeli chcesz czuć się bezpieczniej w każdej sytuacji, zadbaj o ubezpieczenie na wyjazd za granicę, dzięki któremu unikniesz dodatkowych wydatków i problemów. Jak to mówią – przezorny zawsze ubezpieczony.

Choć większość z nas woli nie dopuszczać tego do swojej myśli, ryzyko nieszczęśliwego wypadku, kolizji czy kradzieży czyhać może na nas w wielu różnych sytuacjach. Również podczas zagranicznych wakacji, dlatego też wiedza na temat zagrożeń oraz zabezpieczenia się przed nimi, jest bardzo istotna. Jeżeli więc chcesz czuć się bezpieczniej w każdej sytuacji, zadbaj o ubezpieczenie na wyjazd za granicę, dzięki któremu unikniesz dodatkowych wydatków i problemów. Jak to mówią – przezorny zawsze ubezpieczony. Oto wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące ubezpieczenia za granicą!
 

Dlaczego warto zadbać o ubezpieczenie na wyjazd za granicę?

Przede wszystkim – dla większego poczucia bezpieczeństwa oraz możliwości uniknięcia rozmaitych wydatków w sytuacji, gdy podczas zagranicznych wakacji dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia. Ubezpieczenie turystyczne pozwoli w takiej sytuacji pokryć koszty leczenia za granicą, transportu medycznego, a nawet udzielenia pierwszej pomocy. W zależności od pakietu, na jaki się zdecydujesz, Twoje ubezpieczenie wakacyjne może pokryć również:

  • koszty leczenia związane z zachorowaniem na choroby tropikalne (pod warunkiem wcześniejszego zaszczepienia się na nie),
  • koszty leczenia lub transportu medycznego wynikające z aktów terroru,
  • koszty leczenia, które wynikają z uszczerbku na zdrowiu, powstałego w trakcie nurkowania.

Odszkodowanie może zostać wypłacone również w przypadku rezygnacji z wyjazdu lub powrotu do kraju w wyniku nieszczęśliwych zdarzeń – wypadku lub choroby Twojej albo członka rodziny, śmierci, włamania lub pożaru domu itd.

 

Ubezpieczenie za granicą – to musisz wiedzieć!

Możliwości związane z wyborem ubezpieczenia, a tym samym pakietem usług, z których będzie można skorzystać, są bardzo duże i zróżnicowane. Oferty ubezpieczenia będą różnić się całkowitą sumą, rodzajem świadczeń w ramach usługi Assistance czy dodatkowej ochrony – OC i NNW. Warto bardzo dokładnie przemyśleć to, czego potrzebujesz i z jakiego rodzaju ochrony warto skorzystać, wybierając się na zagraniczne wakacje.

Przede wszystkim, warto podjąć decyzję odnośnie tego, czy chcesz wykupić ubezpieczenie indywidualne, rodzinne, czy może grupowe, a zatem – ile osób i w jakim zakresie pragniesz zabezpieczyć przed ewentualnymi zdarzeniami. Jeżeli wybierasz się na wakacje rodzinne, absolutną podstawą powinno być dla Ciebie wykupienie ubezpieczenia dla wszystkich członków rodziny, które obejmować będzie:

  • koszty leczenia za granicą,
  • pomoc assistance w nagłych wypadkach,
  • koszty wynikające z nieszczęśliwych wypadków (NNW).

Oczywiście ubezpieczenie zagraniczne, obejmujące większą liczbę osób, w skład którego wchodzi więcej usług i potencjalnych korzyści, będzie kosztowało Cię więcej, jednak jest to wartościowa inwestycja, na której nie warto oszczędzać.

Warto wiedzieć, że cena ubezpieczenia zależy nie tylko od liczby osób, ale również ryzyka powstania szkody, długości wakacji czy miejsca wypoczynku. Co więcej – wyjazdy poza Europę, oznaczają zwykle większe koszty ubezpieczenia niż w przypadku podróżowania po Starym Kontynencie.

 

Jak wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę?

Metody są dwie – poprzez skontaktowanie się z pracownikiem Collonade albo za pomocą formularza online. Wybierasz za jego pomocą wszystkie interesujące Cię opcje, tzn.:

  • rodzaj ubezpieczenia,
  • liczbę ubezpieczonych,
  • termin wyjazdu,
  • wariant ubezpieczenia.

Cały proces trwa zaledwie kilka minut i umożliwia wybranie opcji, która będzie w stu procentach dopasowana do Twoich potrzeb.

 

Choroba lub wypadek podczas wakacji? Zadzwoń do Colonnade!

Będąc ubezpieczonym w Colonnade, możesz cieszyć się komfortem zwiedzania i podróżowania, ponieważ masz pewność tego, że w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów, wystarczy jeden telefon do Centrum Assistance (+48 22 483 39 70) i przedstawienie sytuacji. Do Twojej dyspozycji przez całą dobę są odpowiednio wykwalifikowani i przygotowani specjaliści, którzy pomogą Ci w problemie – np. zaplanują wizytę u lekarza albo (już po powrocie) wytłumaczą, w jaki sposób uzyskać zwrot poniesionych kosztów leczenia. Cały proces zgłaszania odbywa się na stronie internetowej, za pomocą specjalnego formularza, co jest niezwykle komfortowe dla naszych Klientów.

Masz pytania albo chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do działu Ubezpieczenie wyjazdów za granicę lub kontaktu bezpośredniego!

 Zespół Colonnade