06.09.2018

Ubezpieczenie na narty – ubezpiecz się i baw!

Gdy tylko spadnie pierwszy śnieg zaczynamy planować zimowe szaleństwa na stokach. W okresie ferii wielu Polaków wybiera narty. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez IBRIS dla Polskich Kolei Linowych, niemal 30 proc. Polaków potrafi jeździć na nartach, a 8 proc. jeździ na snowboardzie. 4 miliony narciarzy to całkiem spora grupa. Na podkreślenie zasługuje również fakt, że na nartach jeździmy systematycznie. Jazda na nartach, podobnie jak inne sporty zimowe, jest aktywnością, która grozi wypadkami na stoku, a często – kontuzjami. I chociaż z roku na rok jesteśmy coraz lepszymi narciarzami, a wypadków jest coraz mniej, najlepiej jest się ubezpieczy.


Ubezpieczenie na narty w Colonnade 

daje pewność, iż w razie wypadku, poszkodowany otrzyma m.in. odpowiednią opiekę medyczną i wysokie świadczenie. 

Uwaga! Czy jesteś przekonany, że posiadacz karty EKUZ ma zagwarantowane ubezpieczenie i dlatego nie korzystasz z ubezpieczeń dostępnych na rynku? Pamiętaj, że karta EKUZ sprawdza się wyłącznie, gdy korzystasz z darmowych badań i usług w kraju pobytu. Jeżeli konkretne świadczenie w danym kraju nie jest refundowane, Ty pomimo posiadania karty EKUZ i tak będziesz musiał za nie zapłacić. Warto wiedzieć także, że karta EKUZ nie pokrywa kosztów akcji ratunkowej.

 

Ubezpieczenie narciarskie – warto! 

Amatorzy szaleństwa na nartach każdego roku czekają tylko na odpowiedni czas, aby wybrać się na stoki zarówno te polskie, jak i zagraniczne. Stoki w Polsce z roku na rok są nowocześniejsze i jeździ się u nas coraz lepiej, jednak wielu miłośników tego sportu wyjeżdża w Alpy austriackie albo w Dolomity. Bez względu na to, gdzie zamierzasz szusować, potrzebne jest ubezpieczenie narciarskie. Przygotowujemy sprzęt, organizujemy przejazdy, transport i noclegi, sprawdzamy atrakcje w konkretnym kurorcie. A bezpieczeństwo? Niestety niewiele osób o tym pamięta. 

Ubezpieczenie narciarskie powinno obejmować minimum, czyli koszty leczenia, transportu, następstwa nieszczęśliwych wypadków, odszkodowanie za szkody z tytułu odpowiedzialności cywilnej (szkody wyrządzone innym). Wybierając wariant powinniśmy także brać pod uwagę, czy jest to wyjazd krajowy, czy zagraniczny aby odpowiednio dopasować sumę ubezpieczenia.

 

Ubezpieczenie na narty od Colonnade

Decydując się na ubezpieczenie na narty TRAVEL PROTECT masz pewność jakości oferowanych usług. Nasza firma: 

 • zapewnia całodobową polskojęzyczną pomoc telefoniczną,
 • oferuje wysokie sumy świadczeń na koszty leczenia i assistance – nawet do 200 000 euro, 
 • szybko i skutecznie obsługuje klientów,
 • zatrudnia ekspertów z wieloletnim doświadczeniem. 

Oferujemy ubezpieczenia na narty w ramach wyjazdu zagranicznego oraz wyjazdu na terenie kraju. Korzystając z naszych usług skorzystasz z wyjazdu nie myśląc o ewentualnych kosztach leczenia za granicą, czy kosztownego transportu medycznego.

Ubezpieczenie na narty od Colonnade – wyjazdy zagraniczne 

Jeżeli chcesz czuć się na wakacjach zagranicznych bezpiecznie zwłaszcza, kiedy planujesz uprawianie sportów, warto sprawdzić naszą ofertę ubezpieczenia wyjazdów za granicę.
Ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny to: 

 • Ubezpieczenie dla osób amatorsko uprawiających sporty zawarte w cenie ubezpieczenia Colonnade. Wśród sportów zaliczanych do amatorskich są sporty zimowe (jazda na nartach, desce snowboardowej), ale ochrona działa również podczas wielu innych form aktywności.
 • Pokrycie kosztów transportu do Polski – bez limitu kwoty.
 • Organizacja leczenia i pokrycie koszów leczenia.
 • Ochrona w przypadku ataków terroru. 
 • Wysokie sumy ubezpieczenia na koszty leczenia i assistance – nawet do 200 000 euro. 

Dodatkowo, każde ubezpieczenie wyjazdów za granicę można rozszerzyć m.in. o sporty ekstremalne, choroby przewlekłe, koszty rezygnacji z biletów lotniczych czy koszty rezygnacji z wycieczki.

 

Ubezpieczenie na narty od Colonnade – wyjazdy krajowe 

Ubezpieczenie na wyjazd krajowy to:

 • Ubezpieczenie dla osób amatorsko uprawiających sporty zawarte w cenie ubezpieczenia Colonnade. Wśród sportów zaliczanych do amatorskich są sporty zimowe (jazda na nartach, desce snowboardowej), ale ochrona działa również podczas wielu innych form aktywności.
 • Możliwość rozszerzenia ubezpieczenia o dodatkowe zakresy, np. sporty ekstremalne.
 • Organizacja akcji ratowniczej.
 • Ubezpieczenie bez ograniczeń wieku klienta.
 • Wysokie sumy ubezpieczenia NNW do 30 000 zł (w wariancie Platynowym), OC „na rzeczy” do 40 000 zł, OC „na osobie” do 80 000 zł.

 

Dlaczego warto nam zaufać?

 • Nasz zespół posiada bogate doświadczenie na rynku ubezpieczeń.
 • Ubezpieczenie turystyczne od Colonnade obejmuje długą listę sportów amatorskich, jednak ochronę możesz rozszerzyć o sporty ekstremalne.
 • Nasi klienci mogą liczyć na polskojęzyczną pomoc telefoniczną przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, przez 365 dni w roku.
 • Szybko i sprawnie obsługujemy naszych klientów i likwidujemy szkody.

 

Zapewniamy maksymalną wygodę – kup ubezpieczenie online 

W Colonnade oferujemy możliwość zakupu ubezpieczenia turystycznego TRAVEL PROTECT online. Wszystko załatwisz wypełniając formularz na stronie, zaś odpowiedzi na ewentualne pytania uzyskasz dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta Colonnade (+48 22 276 26 02).

Ubezpieczenie narciarskie – kilka cennych rad

1. Pamiętaj, aby nie zostawiać wyboru ubezpieczenia na ostatnią chwilę. Możesz wtedy nie zwrócić uwagi na „szczegóły” oferty, które są bardzo istotne! Wybieraj tylko sprawdzonych i godnych zaufania ubezpieczycieli. 

2. Sprawdź zakres ogólnych warunków ubezpieczenia i upewnij się, że zakres ochrony spełnia Twoje oczekiwania a sport, który będziesz uprawiać znajduje się w zakresie ochrony. Jeśli planujesz jazdę na nartach czy snowboardzie poza wyznaczonymi trasami, konieczne będzie rozszerzenie ochrony o sporty ekstremalne.

3. Sprawdź sumy świadczeń w oferowanym wariancie ochrony pamiętając, że koszty leczenia za granicą na ogół są znacznie wyższe niż w Polsce. Nie sugeruj się ceną. Ceny ubezpieczenia wahają się u różnych ubezpieczycieli o kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych, ale warto ponieść większy koszt za wyższą kwotę świadczenia. 

Ubezpieczenie narciarskie nie powinno opiewać na kwotę mniejszą niż kilkadziesiąt tysięcy euro. W Colonnade dopasowaliśmy warianty naszego ubezpieczenia tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Jeśli nie wiesz, jaka suma ubezpieczenia będzie dla Ciebie odpowiednia, zadzwoń do nas (+48 22 276 26 02), doradzimy odpowiedni wariant.

4. Po otrzymaniu polisy zapisz w telefonie jej numer wraz z numerem do Centrum Assistance (+48 22 483 39 70). Warto wydrukować otrzymaną polisę i wziąć ją ze sobą w podróż wraz z innymi dokumentami (m.in. ogólne warunki ubezpieczenia), by w razie potrzeby sprawnie uzyskać pomoc.


Zaplanowany wypoczynek, to wypoczynek udany. Pamiętaj o ubezpieczeniu – na wszelki wypadek!

 Zespół Colonnade.