27.02.2020

Ubezpieczenie kosztów leczenia – jaka kwota będzie właściwa?
Cz. 2. Azja, Australia, Afryka 

Polacy podróżują coraz częściej i coraz dalej. Wielu turystów nie zadawala się wycieczkami po krajach Europy. Chętnie wybieramy wycieczki do Japonii, Tajlandii, Indii, Wietnamu, decydujemy się na zwiedzanie Afryki oraz Australii. Planując taką podróż należy dobrze się przygotować, tak, aby odmienna kultura i klimat nie zaskoczyły nas w sposób negatywny.
 

Jak przygotować się przed podróżą? 

Przygotowania do dalekiej podróży wakacyjnej warto zacząć na kilka, a nawet na kilkanaście tygodni wcześniej. Przede wszystkim należy sprawdzić warunki pogodowe panujące w danym regionie w momencie naszego wyjazdu. Koniecznie trzeba dowiedzieć się, jakie szczepienia są obowiązkowe, a jakie zalecane. Wybierając się do wielu państw afrykańskich należy wykonać szczepienia obowiązkowe np. na żółtą gorączkę. Konieczne jest również ubezpieczenie na wyjazd. W pierwszej części tego artykułu przedstawiliśmy koszty leczenia i pobytu w szpitalu, w niektórych krajach Europy, Ameryki Północnej, Środkowej, Południowej  (Ubezpieczenie kosztów leczenia – jaka kwota będzie właściwa? Cz. 1. Europa, Ameryka Północna, Ameryka Środkowa i Południowa). A jak wyglądają koszty leczenia w Azji, Australii i Afryce? O tym poniżej. 
 

Azja 

W Azji można zetknąć się z bardzo dużą rozbieżnością cenową za usługi medyczne. W niektórych krajach doba pobytu w szpitalu waha się  od 60 do 200 dolarów. Jednak, są kraje, w których koszt doby szpitalnej  może kosztować nawet kilkanaście tysięcy PLN – tak jest np. w Singapurze. Za wizytę lekarską trzeba tam zapłacić ok. 200 PLN. Planując zatem wakacje w Azji, warto wykupić ubezpieczenie zagraniczne opiewające na wysoką kwotę. 
 

Australia

Ubezpieczenie na wakacje na wysoką kwotę warto wykupić także planując urlop w Australii. Doba w szpitalu może kosztować ponad 2 000 PLN, a wizyta lekarska ponad 200 PLN. Ubezpieczenie wyjazdowe (ubezpieczenie kosztów leczenia) nie powinno być zatem niższe niż 200 tys. PLN. 
 

Afryka

Koszty leczenia w Afryce również nie należą do najniższych. W RPA doba pobytu w szpitalu to koszt do 1500 PLN, ale już w Angoli cena ta może wynieść blisko 4000 PLN. W wielu afrykańskich krajach nie ma pogotowia ratunkowego i do szpitala trzeba dojechać samemu. W wielu placówkach medycznych wymaga się uiszczenia zapłaty, zanim podjęte zostanie leczenie. 
 

Koszty transportu medycznego 

W razie wypadku, konieczny będzie transport medyczny do Polski. Wybierając się do odległych państw, trzeba mieć na uwadze jego koszt, który nie jest niski. Dobre ubezpieczenie turystyczne zapewnia kompleksową ochronę, warto więc spotkać się z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej. Koszt ubezpieczenia w podstawowych wariantach wynosi od kilku do kilkunastu PLN za dzień od osoby - nie są to zatem bardzo duże koszty w porównaniu do tego, ile musielibyśmy zapłacić z własnej kieszeni za ewentualne leczenie bez ubezpieczenia. 
 

Ubezpieczenie wakacyjne w Colonnade 

Decydując się na ubezpieczenie wyjazdowe w Colonnade TRAVEL PROTECT nie trzeba martwić się o wysokie koszty leczenia w placówce zagranicznej czy o kosztowny transport medyczny. Zapewniamy kompleksową ochronę zarówno osobom indywidualnym podczas pojedynczych wyjazdów, jak i pracownikom firm podczas zagranicznych podróży służbowych. Decydując się na ubezpieczenie na wyjazd za granicę nie musisz martwić się o organizację leczenie i pokrycie kosztów. Oferujemy OC do 200 000 euro oraz możliwość rozszerzenia ochrony o sporty ekstremalne, choroby przewlekłe, koszty rezygnacji z biletów lotniczych, koszty rezygnacji z wycieczki, ochronę w przypadku terroru. Zainteresowanych ubezpieczeniem zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta ( +48 22 276 26 00 ) lub poprzez formularz kontaktowy.