15.01.2021

Ubezpieczenie grupowe jako benefit pracowniczy

Benefit. Genezy tego słowa należy poszukiwać w języku łacińskim. W wolnym tłumaczeniu bene oznacza dobrze, zaś facere - czynić. Jest to pakiet dodatkowych świadczeń, które oferują pracodawcy. Rynek pracy dynamicznie się zmienia. W dodatku obecna sytuacja epidemiczna sprawiła, że korzystanie z wielu benefitów oferowanych przez zakłady pracy jest właściwie niemożliwe. W grupie tej pozostał jeden benefit, który oparł się pandemii. Co więcej – zyskał na popularności. Chodzi o ubezpieczenie grupowe.

Znaczenie benefitu dla pracownika

Benefit jest czynnikiem pozapłacowym. Pracodawcy korzystają z niego, by zmotywować swoich pracowników. Nie jest to jednak jedyna wartość, jaka wiąże się z tym świadczeniem. Obecnie benefit to element, który rekompensuje pracownikom czas spędzony w pracy. Coraz częściej zwraca się uwagę, by stanowił rozwiązanie problemów, z którymi boryka się współczesny pracownik. Chodzi o natłok informacji i deficyt czasu. Dobrze, jeżeli spełnia potrzebę ciągłego rozwoju, ale także gwarantuje bezpieczeństwo. Benefitem, który spaja wszystkie te cechy jest właśnie ubezpieczenie grupowe. Stanowi odpowiedź na dzisiejsze potrzeby pracownika i pracodawcy. Właśnie dlatego zyskuje coraz większą popularność.

Ubezpieczenie grupowe jako benefit

Czy wiesz, że benefit może działać jak niechciany prezent? Pracownik podziękuje ci za niego uśmiechem. Z drugiej strony zastanawia się jednak, co z nim zrobić. Sytuacja ta ma miejsce w chwili, gdy benefit nie jest dostosowany do indywidualnych potrzeb człowieka. Ale nie musi tak być. Wystarczy przygotować benefit uwzględniający zapotrzebowania pracowników. Takim produktem jest Personal Accident Protect, a więc grupowe ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków od Colonnade. Wykorzystanie go jako benefit ma ogromne znaczenie zarówno dla pracownika jak i dla pracodawcy. Szef oferujący ubezpieczenie grupowe, zyskuje ochronę zatrudnianego personelu. Zatrudnienie w firmie staje się znacznie bardziej atrakcyjne. Pracownik zyskuje strefę komfortu, którą daje ochrona ubezpieczeniowa. 

Ochrona dla Twoich pracowników

Grupowe NNW od Colonnade chroni Twoich pracowników nie tylko w czasie pracy. Członkowie ubezpieczonej grupy zyskują również ochronę w życiu prywatnym. Ubezpieczenie to produkt zapewniający bezpieczeństwo finansowe. Co to oznacza? W umowie zawarte są konkretne sumy, które wypłacimy w określonych sytuacjach. Twój pracownik zyska finansowe wsparcie, gdy na przykład nie będzie mógł wykonywać swojej pracy wskutek wypadku. Stopień uszczerbku na zdrowiu jest ustalany na podstawie tabeli ZUS lub tabeli świadczeń stałych. To znacząco skraca czas wypłaty świadczenia. W takich przypadkach wypłacone pieniądze ułatwiają powrót do zdrowia. 
Sumy ubezpieczenia oraz zakres ochrony zawsze dostosowujemy do potrzeb klienta. W zależności od potrzeb, można wybrać wariant standardowy lub rozszerzony. 

Lekarz w polisie

Atutem ubezpieczenia grupowego Personal Accident Protect jest szeroki zakres medycznego Assistance. Otrzymasz go w standardowym pakiecie tego produktu. Co to oznacza w praktyce? Wystarczy, że Twój pracownik wykona jeden telefon, a zorganizujemy dla niego wizytę lekarza lub pielęgniarki. Opieka ta obejmuje także pomoc psychologa, transport medyczny do szpitala, organizację procesu rehabilitacyjnego oraz wyposażenie lub zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Twój pracownik będzie wracał do pełni sił, a wszelkie koszty pokryje ubezpieczenie grupowe, które otrzyma od Ciebie jako benefit. Taka forma ochrony jest w dzisiejszych czasach bardzo doceniania w zakładach pracy.

W jaki sposób skorzystać z tej oferty?

Korzystny benefit pracowniczy jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy po niego sięgnąć. By tak się stało, skontaktuj się z nami. Nasza infolinia jest czynna pięć dni w tygodniu. Konsultant Colonnade, wsłucha się w Twoje potrzeby i przygotuje ofertę, która spełni oczekiwania przedstawione w czasie rozmowy. Dzięki temu nie musisz się zastanawiać czy korzystniejszy będzie pakiet standardowy, czy lepiej zdecydować się na wariant rozszerzony. Nasz konsultant odpowie na wszystkie Twoje pytania.