19.03.2023

Ubezpiecz swój bilet z Colonnade

Kupując z wyprzedzeniem bilet na wydarzenie warto wziąć pod uwagę sytuacje losowe, które zdarzają się w życiu. Ubezpieczenie biletu dotyczy nie tylko zdarzeń, które mogą niespodziewanie pojawić się w kalendarzu, jak na przykład wezwanie na policję, ale także nieszczęśliwych wypadków, takich jak chociażby skręcenie kostki podczas spaceru czy zachorowanie na grypę żołądkową. To zabezpieczenie przed utratą pieniędzy, ponieważ otrzymujemy zwrot wartości biletu, którą zapłaciliśmy za udział w wydarzeniu. Zobacz dlaczego warto ubezpieczyć bilet!

Kto może skorzystać z ubezpieczenia?

Z ubezpieczenia możesz skorzystać, jeśli kupiłeś bilet na wydarzenie w serwisie biletyna.pl. Biletyna to jeden z największych w Polsce serwisów do sprzedaży biletów na koncerty, kabarety, spektakle i inne wydarzenia kulturalne. To oferta skierowana do każdego miłośnika dobrej muzyki i koncertów na żywo, melomana czy kibica sportowego. Z takim ubezpieczeniem nie musisz się martwić, jeśli niespodziewana sytuacja przeszkodzi Ci w dotarciu na wydarzenie. Co ważne, ubezpieczeniem może być objęta nawet osoba niepełnoletnia.

Dlaczego warto ubezpieczyć bilet?

Ubezpieczenie chroni każdego, kto kupi bilet lub karnet na długo wyczekiwane koncerty, spektakle czy inne wydarzenia. To ważne szczególnie, jeśli robisz to z dużym wyprzedzeniem. Nie wszystko da się zaplanować długoterminowo. W życiu zdarzają się sytuacje losowe, które sprawiają, że nie będziesz w stanie uczestniczyć w imprezie. Zapewniamy zwrot 100% ceny biletu, jeśli nieobecność była spowodowana jedną z sytuacji określonych w umowie ubezpieczenia, jak np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek czy egzamin poprawkowy na studiach pokrywający się z terminem wydarzenia.

Co ważne, gdy okoliczności przewidziane umową ubezpieczenia dotyczą dziecka przed ukończeniem 16. roku życia, zwrotowi podlega nie tylko koszt biletu lub karnetu ubezpieczonego dziecka, ale i jego opiekuna w trakcie wydarzenia.

Jeśli natomiast termin wydarzenia zostanie zmieniony przez organizatorów, ubezpieczenie danego biletu przedłuża się wraz z nim automatycznie i nie trzeba nigdzie tego zgłaszać.

W jakich sytuacjach może się przydać ubezpieczenie?

Ubezpieczenie biletu czy karnetu może się przydać w wielu sytuacjach, na przykład:

  • nieszczęśliwy wypadek na rowerze
  • zwolnienie lekarskie (w tym z powodu COVID-19)
  • kradzież dokumentów tożsamości
  • awarię bądź kradzież samochodu, co uniemożliwia dotarcie na wydarzenie
  • opóźnienia samolotu, pociągu lub autobusu, którym planowany był dojazd na wydarzenie
  • korki uniemożliwiające dojazd na czas
  • termin egzaminu poprawkowego na studiach zbiegający się z eventem, o którym wcześniej nie było wiadomo
  • wezwanie na policję lub do sądu, pokrywające się z terminem z wydarzeniem
  • wyznaczenie terminu pobytu w sanatorium, który przypada na okres wydarzenia

W razie konieczności skorzystania z ubezpieczenia, zdarzenie można zgłosić przez naszą stronę w zakładce zgłoś szkodę.

Ile to kosztuje?

Koszt ubezpieczenia uzależniony jest od wartości biletu lub karnetu (o wartości maksymalnie 5 tys. złotych). Składka płatna jest na etapie zakupu za pośrednictwem portalu biletyna.pl.

Jak kupić ubezpieczenie?

To bardzo proste. Przy finalizacji zakupu biletu wystarczy, że klikniesz w opcjach dodatkowych „Ubezpieczam bilety / karnety w cenie”. System automatycznie wyliczy wysokość składki za ubezpieczenie dla danego wydarzenia.

Po dokonaniu płatności za bilety oraz ubezpieczenie na podany adres e-mail prześlemy niezbędne dokumenty.