27.07.2023


SZKOŁA. Pierwszym skojarzeniem, z którym wiążesz to miejsce jest NAUKA. Posyłasz dziecko do placówki oświatowej, by je wykształcić. Nawiązuje tu przyjaźnie na lata i aktywnie spędza czas. To pewien etap w jego życiu. Pomóż mu przejść go bezpiecznie. Wykup NNW dla dziecka SCHOOL PROTECT od Colonnade.


Dlaczego warto?

 1. ZAWSZE – chroń swoje dziecko całą dobę, okrągły rok
 2. WSZĘDZIE – chroń swoje dziecko na całym świecie
 3. WSPARCIE RODZICA – zyskaj pomoc medyczną i specjalistyczną dla swojego dziecka z wygodnym pakietem Assistance

Ochrona „na klik”

Klik i już! To pierwszy krok, by zminimalizować przykre skutki wypadków, które zdarzają się także w szkole. Poznaj i wykup NNW dla dziecka.

Dla kogo?

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci to produkt skierowany do troskliwych rodziców. Ochroną mogą zostać objęte ich dzieci i nieletni podopieczni uczęszczający do szkoły. SCHOOL PROTECT chroni uczniów do 18 roku życia, ale także studentów i pracowników oświatowych.

Poznaj zanim kupisz

Nazwa ubezpieczenie NNW szkolne może nieco zmylić. Wykupienie produktu wcale nie zawęża ochrony ubezpieczonego jedynie do placówki oświatowej. Wypadki zdarzają się także poza szkołą. Polisa zabezpiecza w każdym miejscu, w którym dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. SCHOOL PROTECT działa całodobowo, na całym świecie. W dodatku za kilka złotych tygodniowo, chronisz swoje dziecko przez okrągły rok. Poznaj szczegóły, a przekonasz się, że warto!

O tym warto wiedzieć

 • WYSOKIE LIMITY – aby pokryć koszty leczenia po nieszczęśliwym wypadku możesz otrzymać nawet do 30 000 PLN
 • ASSISTANCE – w ramach polisy, przysługuje wizyta lekarza lub pielęgniarki, transport medyczny, pomoc psychologa, organizacja opieki nad dziećmi.
 • ZWROT KOSZTÓW – polisa pokryje koszty zakwaterowania rodzica w pobliżu szpitala, w którym będzie leczone dziecko po nieszczęśliwym wypadku
 • POGRYZIENIA – polisa chroni od skutków ugryzienia przez zwierzęta, w tym owady (np. kleszcze)
 • OiOM - podwojenie wypłaty z tytułu świadczenia szpitalnego w przypadku pobytu na OIOM-ie
 • 17 – liczba jednostek chorobowych ujętych w katalogu świadczeń wypłacanych z tytułu poważnych zachorowań
 • SPORT – ubezpieczenie obejmuje wypadki, do których doszło w trakcie uprawiania sportu w ramach uczestnictwa w treningach, zawodach, zgrupowaniach, obozach kondycyjnych lub szkoleniowych w ramach szkolnych i po­zaszkolnych klubów sportowych
 • WSPARCIE – możliwość zwolnienia z opłaty składki do 10% uczniów, którym sytuacja materialna nie pozwala na wykupienie ubezpieczenia (w przypadku formy grupowej ubezpieczenia).
 • WYGODA – umowę z Colonnade zawierasz on-line.

PAKIET PODSTAWOWY

Pakiet podstawowy w produkcie NNW ubezpieczenie szkolne to wsparcie finansowe wypłacane w razie śmieci Ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Obejmuje zdarzenia zarówno na terenie placówki oświatowej, jak i poza nią. Polisa pokryje koszty pogrzebu. W tym wariancie, otrzymasz także dodatkowe wsparcie medyczne w ramach pakietu Assistance medyczny.

PAKIET ROZSZERZONY

Poszerz zakres ochrony o wydarzenia, które mogą spotkać Twoje dziecko w szkole, poza nią, a nawet w sieci. Zyskasz finansowe wsparcie w trudnych chwilach. Nie zostaniesz sam z kosztami związanymi z rehabilitacją, przebudową domu (pod potrzeby osoby niepełnosprawnej), zakupem leków czy rekonwalescencją powypadkową dziecka. Wykupując pakiet „4” otrzymasz nawet do 100 000 PLN z tytułu uszczerbku na zdrowiu doznanego w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Świadczenie wypłacimy także w przypadku poważnego zachorowania. Wariant rozszerzony pokryje koszty związane ze skutkami nieszczęśliwego wypadku, w tym: leczenie, rehabilitację, operacje plastyczne, leczenie zębów i poparzeń, a także pobyt w szpitalu.

Ubezpieczenie NNW dla dziecka zawiera także zakres  OC. To znaczy, że pokryje np. koszty szyby wybitej wskutek zabawy na boisku szkolnym, ale nie tylko. Zadziała w przypadku szkód wyrządzonych w trakcie praktyk uczniowskich.


Chcesz poznać pełny zakres ubezpieczenia NNW dla dziecka? Znajdziesz je w sekcji Dokumenty do pobrania na dole tej strony.

ASSISTANCE medyczny – wsparcie rodzica w ramach NNW dzieci

Szkolne NNW dla dzieci zadziała w wielu sytuacjach, których doświadczy Twoje dziecko. Jeżeli wydarzą się na terenie Polski, skorzystaj z dodatkowego wsparcia Assistance w ramach polisy. Twoje dziecko będzie objęte wsparciem przez cały rok trwania umowy ubezpieczenia. A Ty otrzymasz dostęp do Centrum Alarmowego Colonnade. Wystarczy wybrać numer +48 22 483 39 73. Po drugiej stronie czeka konsultant, który pomoże Ci zorganizować pomoc potrzebną Tobie i Twojemu dziecku.

Sprawdźmy to na kilku przykładach.

W wyniku nieszczęśliwego wypadku, Twoje dziecko poparzyło rękę. Po wyjściu ze szpitala czeka go codzienna wymiana opatrunków. Skorzystaj z pomocy pielęgniarki, która nauczy Cię prawidłowo zmieniać opatrunki. W ramach NNW dla dziecka, pielęgniarka odwiedzi poszkodowanego dwa razy.

Twoje dziecko uległo wypadkowi w czasie wycieczki szkolnej. Zostało przewiezione do szpitala oddalonego od domu. Skorzystaj z usługi transportu medycznego w ramach NNW dzieci. To opcja, która pozwoli bezpiecznie przewieźć Twoje dziecko do szpitala bliżej domu lub do domu.

Nieszczęśliwy wypadek wywołuje skutki, które nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka. Niekiedy poważnie wpływa na emocje i samopoczucie dziecka. Jeżeli dostrzegasz wyraźną różnicę, skorzystaj z pomocy psychologa. Ubezpieczenie NNW szkolne pokryje koszty dwóch wizyt Ubezpieczonego u specjalisty.

Twoje dziecko uległo nieszczęśliwemu wypadkowi i jest hospitalizowane. Potrzebuje obecności rodzica, by szybciej dojść do sił. Nie masz opieki do dzieci, które pozostaną w domu. A pomoc potrzebna jest na tu i teraz. Skorzystaj z usługi opieki na dziećmi. W ramach polisy NNW dzieci przysługuje Ci kwota do 500 PLN.

NNW dzieci a uszczerbek na zdrowiu

Skutkiem nieszczęśliwego wypadku może być trwały uszczerbek na zdrowiu dziecka. Ten punkt ubezpieczenia powinien być rozumiany bardzo szeroko. Dotyczy to wielu części ciała, które mogą ulec zranieniu, złamaniu, wybiciu czy oparzeniu. Dlatego zadbaliśmy, by NNW dzieci chroniło Ubezpieczonych w kilkudziesięciu przypadkach. Dzięki temu przyznanie świadczenia i jego wypłata odbywają się znacznie sprawniej.

NNW dla dziecka nie uchroni przed złamaniem. To przed czym?

Złamanie kości jest bolesne. Wielokrotnie wiąże się z koniecznością spędzania kilku godzin lub dni w szpitalu. NNW dzieci niestety przed tym nie chroni. Zadziała po nieszczęśliwym wypadku, gdy będzie potrzebny sprzęt rehabilitacyjny, leki lub rehabilitacja. Wypłacone świadczenie pomoże Ci skrócić czas oczekiwania na pomoc specjalisty. Twoje dziecko szybciej stanie na nogi i powróci do codziennych aktywności.

Ubezpieczenie NNW szkolne na kleszcze

Szczyt aktywności rocznej kleszczy jest długi. Trwa od maja do końca października. W tym czasie Twoje dziecko jest narażone na ugryzienia. Kleszcze przenoszą wiele groźnych chorób, w tym odkleszczowe zapalenie opon mózgowych czy boreliozę. Leczenie skutków jest długotrwałe i kosztowne. Świadczenie wypłacone z tytułu polisy NNW dzieci pomoże Ci przyspieszyć wizyty u specjalistów. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci zadziała także w przypadku ugryzienia Ubezpieczonego przez inne zwierzę, np. psa czy kota.

Czas – ważny czynnik w NNW dla dziecka

Umowa ubezpieczeniowa jest zawierana na rok. Najczęstszym momentem, gdy rodzice myślą o ubezpieczeniach szkolnych jest początek września. To czas, gdy poszukują wygodnych i skutecznych rozwiązań dla swoich podopiecznych. Datę zawarcia umowy warto pamiętać, by dziecko nie straciło ochrony po jej wygaśnięciu. Tym bardziej, że wykupienie kontynuacji odbędzie się ta samą drogą – całkowicie zdalnie, szybko i sprawnie.

Likwidacja szkód w ramach ubezpieczenia NNW dzieci

Dzieci to pacjenci, dla których szczególnie ważne jest skrócenie cierpienia po nieszczęśliwym wypadku. W zespole Colonnade pracują także rodzice, którzy doskonale to rozumieją. Dlatego maksymalnie skróciliśmy proces likwidacji szkody do 3 kroków:

 1. Zgłoszenie szkody

Szkodę zgłosisz on-line. Wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami w formularzu umieszczonym na stronie: https://www.colonnade.pl/zglos-szkode. Pamiętaj o załączeniu dokumentacji medycznej. Będzie nam niezbędna do szybkiej i właściwej oceny szkody.

 1. Ocena szkody

Zespół Colonnade pochyli się nad wysłanymi dokumentacją i formularzem.

W przypadku zgłoszenia on-line (dotyczy jedynie osób, które nie posiadają certyfikatu potwierdzającego przystąpienie do szkolnego ubezpieczenia grupowego) niezbędne jest załączenie zaświadczenia potwierdzającego ubezpieczenie, wystawionego na druku Colonnade (prosimy o pobranie druku ze strony). Druk powinien zostać uzupełniony i podstemplowany przez osobę z ramienia Ubezpieczającego, upoważnioną do potwierdzenia ubezpieczenia.

 1. Wypłata świadczenia

Nastąpi nie później niż 30 dni od zgłoszenia roszczenia wypłaty w Colonnade i odbywają się w zgodzie z wymogami przepisów.

To jeden z najszybszych sposobów rejestracji szkody. Możesz skorzystać także z dwóch innych kanałów:

Mailowo – pobierz formularz zgłoszenia roszczenia z naszej strony internetowej, wypełnij i wyślij go na adres: szkody@colonnade.pl

Wyślij list pocztą tradycyjną – pobierz formularz zgłoszenia roszczenia z naszej strony internetowej, wypełnij i wyślij go na adres: Colonnade Insurance S.A. Oddział w Polsce, ul. Prosta 67, 00-838 Warszawa

Pojawiły się jakieś pytania? Doskonale to rozumiemy. Odpowiedzi na te najczęściej zadawane znajdziesz na dole tej strony. Jeżeli mimo to masz jakiekolwiek wątpliwości, skorzystaj z pomocy konsultanta. Infolinia 22 276 26 01 działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00. Bezpieczeństwo Twojego dziecka to priorytet. Tu nie ma niepotrzebnych pytań.