08.02.2022

RODZINA jest najważniejsza

Przed wycieczką rowerową, zabezpieczasz głowę specjalnym kaskiem przed urazem.Zakładasz też specjalne nakolanniki i ochronne rękawiczki. Kończysz przejażdżkę bez szwanku. Jednak w drodze do domu, zapominasz o wysokim progu i łamiesz rękę podczas upadku. Niebezpieczeństwo nigdy nie przybiera takiej formy, jakiej się spodziewamy. Nie zawsze jesteśmy w stanie fizycznie się przed nim uchronić. Jednak jest coś, co warto zrobić.

Nieszczęśliwy wypadek

Wydarzenie opisane wyżej to klasyczny przykład nieszczęśliwego wypadku. Takich scenariuszy jest naprawdę wiele. Przydarzają się niespodziewanie, w różnych okolicznościach. Mogą dotyczyć każdego członka Twojej rodziny. A co najgorsze… nie jesteśmy w stanie się na nie przygotować. Oczywiście wpisu tego nie należy rozumieć na opak. Skoro nie mogę przewidzieć wypadku na rowerze, to po co nosić ochraniacze i kask? STOP! Podobne zabezpieczenia chronią przed poważnymi konsekwencjami nieszczęśliwych wypadków, np. przed poważniejszym urazem lub nawet śmiercią. Elementem, który chroni Twoją rodzinę niezależnie od rodzaju nieszczęśliwego wypadku i miejsca, w którym do niego dojdzie będzie ubezpieczenie NNW.

Co chroni polisa?

Polisa nie uchroni Cię przed nieszczęśliwym wypadkiem, ale zminimalizuje jego skutki. A te bywają naprawdę bolesne. Wyjaśnimy to na przykładzie. Pozostańmy przy złamaniu ręki. 

DZIECKO

Najczęściej o ubezpieczeniu dziecka rodzice myślą w chwili, gdy pociecha zaczyna chodzić do placówki oświatowej. Podejmują popularne polisy szkolne. Czy to wystarczające zabezpieczenie? Ze statystyk wynika, że większość wypadków z udziałem dzieci ma miejsce w domu. Co prawda ubezpieczenie szkolne chroni ucznia w czasie pobytu w placówce i poza nią, ale wypłacone sumy są naprawdę niskie. W przypadku złamania ręki, ubezpieczyciel oblicza procent uszczerbku na zdrowiu dziecka. Wypłacona kwota starczy zaledwie, by zrekompensować dziecku ból jakimś smakołykiem. A przecież wiadomo, że to za mało. Tego typu uraz może wiązać z kosztowną rehabilitacją. Po zdjęciu gipsu, warto, by rękę obejrzał ortopeda. Niestety wizyta na NFZ będzie odłożona w czasie. Pozostaje czekać albo poszukać specjalisty na własną rękę. Pieniądze z dobrej polisy pokryją koszty wizyty w prywatnym gabinecie lekarskim, a także indywidualne rehabilitacje. 

DOROSŁY

Złamanie ręki nie zawsze oznacza konieczność pójścia na zwolnienie lekarskie. Jednak co w przypadku, gdy uraz okaże się na tyle poważny, że unieruchomi pacjenta w domu? Jeżeli posiada zatrudnienie, przysługuje mu 80% pensji wypłacanej z ZUS. Jednak w tym przypadku koszty rosną. Do comiesięcznych opłat dochodzą koszty leków i leczenia. Oczywiście można skorzystać z państwowej opieki medycznej, jednak terminy bywają różne. Zwłaszcza, gdy mowa o urazach ortopedycznych. Wypłacenie świadczenia z polisy NNW pokryje wszystkie dodatkowe wydatki.

Liczy się RODZINA

Gdy brakuje zdrowia, przestajemy liczyć się z pieniędzmi. Wydamy każdą sumę, by pomóc ukochanemu członkowi rodziny. Jednak co w sytuacji, gdy tych pieniędzy po prostu nie ma? W takich momentach działa powiedzenie: mądry Polak po szkodzie. Dlatego uczulamy, żeby bezpieczeństwo Twojej rodziny miało zawsze pierwszeństwo. Produktem, który zapewnia ochronę jest RODZINA W COLONNADE. Polisa zadziała po nieszczęśliwym wypadku. Wypłacimy Ci pieniądze, które przeznaczysz na przykład na pokrycie kosztów leczenia lub rehabilitację członka swojej rodziny. Jednak żeby tak się stało, pomyśl o tym już teraz.

1% a robi różnicę

RODZINA W COLONNADE to polisa dostępna w czterech wariantach. W zależności od wybranej opcji wypłacamy od 20 tysięcy złotych do nawet 60 tysięcy zł w przypadku trwałego inwalidztwa. Kwota ta jest obliczana procentowo. Świadczenie otrzymasz już od 1% orzeczonego inwalidztwa. Są to sumy, które ułatwiają przystosowanie przestrzeni domowej do nowych okoliczności. Starczają na sprzęt związany z codziennym funkcjonowaniem poszkodowanego w nieszczęśliwym wypadku. Świadczenie wypłacamy niezależnie od innych polis. Ubezpieczenie działa na całym świecie, 24 godziny na dobę.