22.10.2019

Polisa turystyczna a sporty ekstremalne

Wakacje są czasem odpoczynku. Jednak, każdy inaczej definiuje „odpoczynek”. Dla jednego będzie to zwiedzanie nowych miejsc, dla drugiego wylegiwanie się na leżaku z drinkiem w ręku, a jeszcze dla innych danie upustu swoim emocjom podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Zwłaszcza osoby należące do tej trzeciej grupy, powinny wykupić odpowiednie ubezpieczanie podróżne.

 

Zainteresowanie sportami ekstremalnymi wzrasta

Z roku na rok można zaobserwować wzmożone zainteresowanie sportami ekstremalnymi. Nie ma w tym niczego dziwnego. Z jednej trony wiele osób wykonuje bardzo stresujące zawody, a sporty ekstremalne pozwalają na wyeliminowanie złego napięcia. Z drugiej strony, Polacy mają coraz więcej pieniędzy i mogą pozwalać sobie na spełnienie swoich marzeń (zwłaszcza podczas wakacji). Dodatkowo, należy wspomnieć o coraz większej dostępności wielu ekstremalnych sportów. Niestety, nie wszyscy kupując ubezpieczenie podróżne decyduje się na rozszerzenie go o sporty ekstremalne.

 

Jak charakteryzowane są sporty ekstremalne?

Wiele osób nie przypuszcza nawet, że w czasie wakacji wykonuje sporty ekstremalne. Warto zatem być świadomym tego, jakie aktywności w aspekcie ubezpieczenia, wchodzą w skład sportów ekstremalnych.

Sporty ekstremalne to takie, które wykonywane są w warunkach ryzyka. Ich uprawianie wymaga pewnych umiejętności i odwagi. Jakie to sporty? Poniżej lista najpopularniejszych (jednak nie wszystkich) dyscyplin ekstremalnych:

 • wspinaczki bez asekuracji,
 • kajakarstwo górskie,
 • lotniarstwo,
 • szermierka,
 • szybownictwo,
 • wspinaczka lodowa,
 • psie zaprzęgi,
 • paralotniarstwo,
 • rajdy terenowe zarówno motocyklowe jak i samochodowe,
 • rafting,
 • motocross,
 • zjazd rowerowy po stromych stokach,
 • wyprawy górskie w miejsca, które charakteryzują się trudnymi warunkami klimatycznymi,
 • skoki na bungee,
 • eksploatacja jaskiń.

Na wiele z wyżej wymienionych aktywności sportowych decydujemy się spontanicznie podczas wakacji, nie zdając sobie często sprawy, że są to sporty ekstremalne. Wiele osób podczas urlopu korzysta ze skoków na bungee czy decyduje się na speleologię. Dlatego, jeżeli nie boisz się ryzyka i nie wykluczasz, że w trakcie wakacji skorzystasz z takich rozrywek, lepiej dopłacić kilka złotych do ubezpieczenia i wykupić ubezpieczenie na sporty ekstremalne. W innym przypadku, w razie jakiegokolwiek wypadku podczas uprawniania niebezpiecznej aktywności, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania.

Uwaga! Pomiędzy towarzystwami ubezpieczeniowymi mogą być niewielkie różnice w definiowaniu sportów ekstremalnych. Dlatego, warto zapytać przedstawiciela ubezpieczeniowego o tę kwestię podczas zakupu polisy.

 

Ubezpieczanie podróżne to nie przykry obowiązek

Wiele osób traktuje ubezpieczanie na podróż jak przykry obowiązek, za który trzeba dodatkowo zapłacić. Tymczasem, jest to działanie zabezpieczające. Osoba wyjeżdżająca na wakacje wykupuje ubezpieczenie dla swojej wygody, bezpieczeństwa i komfortu.

 

Możliwość wykupienia ubezpieczenia online

Ubezpieczenie turystyczne online? Dlaczego nie? Jeżeli nie masz czasu, aby spotkać się z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej w jego biurze, możesz wykupić ubezpieczanie na podróż przez Internet. Ubezpieczenie podróżne online to gwarancja wygody i szybkiego zakupu. Wystarczy kilka chwil przed urządzeniem z dostępem do Internetu i rzetelne wypełnienie formularza. W razie jakichkolwiek problemów czy pytań, można zadzwonić do konsultanta, który z chęcią odpowie na wszystkie pytania i rozwieje powstałe wątpliwości.

Każdy, kto planuje wyjazd na wakacje powinien zabezpieczyć się w polisę turystyczną. Jednakże, szczególnie przydaje się ona, kiedy wiemy, że nasz wypoczynek będzie bardzo aktywny lub, kiedy wybieramy się w niebezpieczne rejony. Niech wakacje będą prawdziwym czasem wypoczynku, a nie zmartwień ciągnących się przez lata od wymarzonych wakacji…

Potrzebujesz ubezpieczenia, które ochroni Ciebie i Twoją rodzinę podczas nieoczekiwanych zdarzeń na wakacjach? Zapraszamy do kontaktu z konsultantem Colonnade!