28.03.2023

Planujesz wakacje? Zaplanuj coś jeszcze.

Snucie planów urlopowych jest bardzo przyjemne. Okazuje się, że istnieje coś, co może ją zakłócić. Nie dopuść do tego.


Urlopowe plany Polaków

Kiedy Polacy najchętniej urlopują? Na to pytanie odpowiedzieli pracownicy Instytutu Badań Społecznych. Przeanalizowali wybory wakacyjne 1000 internautów. Polacy urlopują w miesiącach wakacyjnych, co potwierdziło aż 78% ankietowanych. Destynacje są różne – od Mazur, Bałtyku i polskich pasm górskich aż po kraje egzotyczne.

W innym badaniu wyczytaliśmy, że plany wakacyjne Polaków krystalizują się w drugim kwartale roku. Poszukiwania w większości przypadków kończą się rezerwacją terminu i miejsca. To oznacza, że już niedługo zaczniesz odliczanie do wakacyjnego urlopu.


Hamulce wakacyjne

Spontaniczne wyjazdy deklarują zazwyczaj single lub młode pary. Co hamuje pozostałych? Odpowiedzi się mnożą. Najczęstszym powodem odkładania wyjazdu wakacyjnego w czasie są dzieci. Każdy rodzic nim podejmie decyzję o urlopie z pociechami, sumiennie się do niego przygotuje. W grę wchodzi bezpieczeństwo, ale także satysfakcja małych, a zarazem najbardziej wymagających urlopowiczów.

Kolejną przyczyną (chociaż mniej popularną) jest wybrana destynacja. Niektóre kierunki wakacyjne wymagają odpowiedniego przygotowania dokumentów czy odbycia szczepień. Innym razem chodzi o pieniądze. Czas w każdym z tych przypadków oznacza, że lepiej przygotujemy się do oczekiwanego wyjazdu.


Obawy

Chyba każdy przyzna nam rację, że urlop nie jest jedynie czasem sielanki i beztroski. Potwierdzają to także badania, z których wynika, że jedynie 5% z nas spędza wakacje bezstresowo. Wśród najczęstszych obaw Polaków pierwsze miejsce zajmuje pogoda. Nie mamy na nią wpływu, zwłaszcza, gdy wybieramy się na wypoczynek w kraju. Pogoda w miesiącach letnich jest tak nieprzewidywalna, że ciężko wstrzelić się w termin z wymarzoną aurą.

Rezerwując wakacje obawiamy się także choroby, problemów zdrowotnych czy wypadku. Są to zdarzenia, które wielokrotnie prowadzą do rezygnacji z podróży. Nie życzymy Tobie takiego scenariusza. Jednak czy anulacja jest jednoznaczna ze zwrotem poniesionych kosztów?


Zwrot poniesionych kosztów

Zakup biletów lotniczych lub rezerwacja hotelu to w większości przypadków transakcja bezzwrotna. Nie dość, że wymarzony i zasłużony urlop przejdzie Ci koło nosa, to jeszcze stracisz pieniądze. Niekoniecznie! Wystarczy, że ubezpieczysz się od rezygnacji z podróży. Polisa chroni Cię aż od 24 sytuacji, w wyniku których nie zdecydujesz się zrealizować wakacyjnych planów.

To produkt, który uruchamia się w kilku przypadkach. Zadziała, gdy zrezygnujesz z podróży, przerwiesz ją lub postanowisz zmienić datę rezerwacji. Ubezpieczenie pokryje koszty pokoju jednoosobowego w przypadku, gdy współuczestnik podróży zdecyduje się ją kontynuować w pojedynkę.

Ubezpieczenie zadziała także, gdy się spóźnisz. Zdarza się, że transport na miejsce organizowanej imprezy turystycznej odjedzie Ci sprzed nosa. Nie przejmuj się! Pieniądze z polisy pokryją koszty, które poniesiesz.

Produkt pokryje poniesione wydatki związane z anulowaniem podróży, gdy otrzymasz pozytywny wynik testu na COVID-19, co uniemożliwi realizację planów.


Podwójna wygoda

Wyjazd na wakacje to jeden z najprzyjemniejszych momentów w całym roku. Tym bardziej niech radości związanej z zasłużonym relaksem nie zakłócą obawy o stracone pieniądze. Nawet jeżeli Twoje plany pokrzyżuje choroba lub inny wypadek losowy, spokojnie zabukuj wyjazd w innym terminie.

Ubezpieczenie to gwarancja spokoju, ale także wygoda. By dokupić produkt do wakacyjnej rezerwacji, wystarczy kilka kliknięć. Zakupisz go online, bez wychodzenia z domu.


O wygodzie raz jeszcze

Aby Twoja podróż była naprawdę udana, wystarczy jej w tym nieco pomóc. To naprawdę proste. Pobierz cyfrową kartę assistance na telefon. Zajmie Ci to tylko chwilę. Dzięki niej pakiet informacji o ubezpieczeniu będziesz mieć zawsze pod ręką.

Już teraz życzymy Ci udanego wypoczynku!