09.12.2019

Odwołanie wycieczki – odpowiedzialnie zadbaj o swoje fundusze

Planując urlop, czy to w okresie wakacji letnich czy zimowych, zawsze dobrze jest pamiętać o zadbaniu o swoje fundusze. Bez względu na długość wypoczynku i na kierunek podróży, każde wakacje wiążą się ze sporym wydatkiem. Niestety, zdarzają się sytuacje, w których rezygnacja z wycieczki staje się faktem. Warto pamiętać, że można ubezpieczyć się przed odwołaniem wycieczki, nie tracąc w ten sposób całej zainwestowanej kwoty.

Nie tylko ubezpieczenie kosztów leczenia jest ważne

Najczęściej w kontekście ubezpieczeń wakacyjnych mówi się, że najważniejsze jest ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd. Prawdą jest, że ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą to bardzo poważna sprawa – bez odpowiedniego ubezpieczenia, w razie wypadku lub kontuzji, możemy zapłacić z własnej kieszeni bardzo wiele i nikt, nie zwróci nam poniesionych kosztów. Podobnie jest ubezpieczeniem OC i NNW. Ale to nie jedyne ubezpieczenia, które warto wykupić przed podróżą. Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wakacji również jest warte rozważenia.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wycieczki – dlaczego jest tak ważne?

Niestety, z mediów wciąż dochodzą sygnały o odwołanych wycieczkach, odwołanych lotach, bankructwach biur podróży, pomyłkach w rezerwacjach biletów. Każda z takich informacji dotyka wielu ludzi, którzy planowali wymarzony wypoczynek nad ciepłym morzem, wycieczki wysokogórskie, zwiedzanie ulubionych regionów świata. Rozczarowanie jest wtedy podwójne: nie tylko odwołana zostaje wycieczka, ale często przepadają również zainwestowane już w nią fundusze.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji powinno być niezwykle istotne zwłaszcza dla osób, które decydują się na zakup wycieczek z biur podroży. Jak wynika z raportu Polskiej Izby Turystyki Zagraniczne wakacje Polaków 2018, prawie 9% klientów biur podróży jest gotowych do zakupu wycieczki nawet z rocznym wyprzedzeniem, a blisko 30% z ponad 3 miesięcznym wyprzedzeniem. Niestety, chociaż wykupienie wycieczki wcześniej jest wygodne i zapewnia oszczędności, niesie ze sobą również pewne ryzyko: nie wiemy przecież, co wydarzy się za kilkanaście czy kilka miesięcy i czy do wycieczki w ogóle dojdzie.

Na jakich zasadach Colonnade wypłaca odszkodowanie?

Dokonując zakupu ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wycieczki, można bez obaw zdecydować się na wakacje z biurem podróży, na które udamy się za kilka dobrych miesięcy. Nie ma obaw, że pieniądze zainwestowane w podróż przepadną. Ubezpieczając się można liczyć na pokrycie kosztów związanych z odwołaniem biletu lotniczego, noclegów czy imprez turystycznych.

Oczywiście do wypłacenia odszkodowania dochodzi w sytuacji, gdy rezygnacja jest uzasadniona. Powodów rezygnacji może być wiele, a wszystkie bardzo dokładnie określone są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (dokument dostępny na naszej stronie).

Najczęstszym powodem odwołania wycieczki jest choroba osoby ubezpieczonej lub członków rodziny, w skutek której konieczna jest hospitalizacja. Do innych powodów należą: śmierć członka rodziny osoby ubezpieczonej, nieszczęśliwe zdarzenie losowe, kradzież dokumentów etc.

W Colonnade zadbamy o Twoje bezpieczeństwo

Oprócz ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wycieczki, oferujemy ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd za granicę, ubezpieczenie OC, NNW, ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie w przypadku ataków terroru, ubezpieczenia krajowe i zagraniczne zarówno dla osób prywatnych, jak i dla grup zorganizowanych i firm. Warto pamiętać, że nie tylko ubezpieczenie zdrowotne za granicą jest potrzebne, by czuć się w pełni bezpiecznym. Warto skorzystać również z możliwości zakupienia polisy turystycznej online.

Nieoczekiwanie zdarzenie losowe dotknęło na urlopie właśnie Ciebie? Kolizja, wypadek, zniszczenie mienia? Colonnade jest do dyspozycji! Z Centrum Assistance możesz skontaktować się w każdej chwili pod numerem telefonu +48 22 483 39 70. Nie musisz zastanawiać się, która godzina jest w Polsce – bez względu na porę dnia, wykwalifikowani pracownicy Colonnade udzielą potrzebnych informacji. Bez względu na to, czy potrzebujesz pomocy lekarskiej, pomocy tłumacza czy informacji na temat związanych z ubezpieczeniem, możesz zadzwonić lub skorzystać z formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie.