09.07.2024

Odwołane wakacje? To nie problem z ubezpieczeniem na wypadek rezygnacji z podróży

Jedną z największych niedogodności, jakie mogą się zdarzyć podczas długo planowanych wakacji, jest... konieczność ich odwołania. Nagła utrata pracy, wypadek, choroba czy śmierć bliskiej osoby to wydarzenia, których nie możemy przewidzieć.

Jednak to, co możemy zrobić, to wykupić ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z podróży już na etapie planowania wakacji za granicą. Dzięki temu będziemy mogli planować wyjazdy z większym poczuciem bezpieczeństwa i spokojem. W tym artykule przyjrzymy się, jak łatwo jest zorganizować ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z podróży i jakie są jego korzyści.

Łatwy zakup online

W Colonnade ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z podróży możesz kupić łatwo, przez Internet na naszej stronie. Wypełnij określone pola, a po opłaceniu, polisa zostanie wysłana na Twój email. Jeśli jednak przypomnisz sobie o ubezpieczeniu później, a do Twojego wyjazdu jest jeszcze ponad miesiąc, możesz wykupić to ubezpieczenie do 14 dni po opłaceniu podróży.

Jeśli Twoje wakacje są już blisko i pozostał mniej niż miesiąc, masz możliwość zorganizowania ubezpieczenia na wypadek rezygnacji z podróży nie później niż w dniu zapłaty za wyjazd. Wystarczy wypełnić prosty formularz z danymi dotyczącymi podróży oraz danymi osobowymi i możesz cieszyć się zasłużonym, bezstresowym odpoczynkiem.

Szeroki zakres ubezpieczenia

Jedną z największych zalet tego ubezpieczenia jest to, że obejmuje ono różne wydarzenia, które mogą prowadzić do odwołania planowanej podróży. Oprócz choroby, utraty pracy czy, w najgorszym przypadku, utraty członka rodziny, pokrywamy również powód narzuconej kwarantanny, nawet bez udziału własnego. Ponadto, polisa jest ważna na całym świecie.

Elastyczność ubezpieczenia

Colonnade oferuje trzy warianty – Wariant 100%, Wariant 100% Extra, Wariant All Risk. Dzięki temu podróżni mogą wybrać zakres ochrony, który najlepiej im odpowiada. W wariancie najwyższym oferujemy aż 24 powody rezygnacji z podróży, np. nieszczęśliwy wypadek samodzielność ruchową, śmierć w wyniku zaostrzenia choroby przewlekłej, wezwanie na rozprawę rozwodową, otrzymanie zwolnienia z pracy.

Szybki zwrot kosztów

Jeśli Twoja podróż zostanie odwołana i przysługuje Ci wpłata zapewniamy zwrot kosztów w obowiązującym nas terminie. Świadczenie z ubezpieczenia wypłacamy do 30 dni od dnia, kiedy otrzymamy zgłoszenie o danym zdarzeniu. Jeśli w tym terminie nie wyjaśnimy wszystkich okoliczności koniecznych do ustalenia, czy mamy dokonać wypłaty, zawiadomimy zgłaszającego o przyczynach i wypłacimy bezsporną część świadczenia. Kiedy Twoja sytuacja na to pozwoli, możesz zarezerwować następną wymarzoną podróż.

Ubezpieczenia turystyczne Colonnade to doskonały wybór dla tych, którzy preferują proste i niezawodne rozwiązania. W zaledwie kilka kliknięć ubezpieczenie może trafić do Twojej skrzynki odbiorczej, abyś mógł podróżować ze spokojem i bez obaw przed nieoczekiwanymi zdarzeniami. Chroń siebie, swoją rodzinę i swoje dobre samopoczucie dzięki ubezpieczeniu na wypadek rezygnacji z podróży. Skorzystaj z możliwości ochrony i zabezpieczenia właśnie wtedy, kiedy tego potrzebujesz. 

Polisa na wypadek odwołanych wakacji to dobry wybór!