08.07.2021

Odnieś triumf nad rakiem

Mawiają, żeby nie oglądać się za siebie. Podobno to przynosi pecha. Jednak wszyscy spoglądają wstecz, w rok 2020 z pewnym niepokojem. Miniony czas był wyzwaniem dla wszystkich pacjentów. Wirus ograniczył dostęp do diagnostyki i leczenia onkologicznego. Wystawiono przeszło 300 tysięcy kart szybkiej diagnostyki nowotworowej mniej niż w 2019 roku. Czy to oznacza, że rak odpuścił? Przeciwnie. Już w 2021 roku zanotowano więcej zachorowań.

Postój przed burzą

Pandemia spowodowała, że wielu pacjentów z niepokojącymi symptomami chorobowymi nie trafiło na dalsze badania i konsultacje. A rak to walka z czasem. Każdy dzień zwłoki pogarsza rokowania pacjenta. Specjaliści podkreślają, że ograniczając czynniki ryzyka, można zmniejszyć liczbę zachorowań o blisko 40% przypadków. Jakie to czynniki? Znajdują się wśród nich otyłość i nieprawidłowe odżywianie. Kolejny raport naukowców dowodzi, że lockdown rozleniwiał i sprzyjał tyciu. Przestaliśmy się ruszać, a na naszych talerzach częściej lądowało niezdrowe jedzenie. Dlatego zmniejszenie liczby pacjentów onkologicznych niczego dobrego nie wróży. Zbliża się epidemia, na którą od lat nie wynaleziono szczepionki.

Czas nie jest sprzymierzeńcem

Pacjentów przestaje już dziwić wydłużone oczekiwanie na wizytę u specjalisty. Podobnie zaczyna być w szpitalach onkologicznych. Zwyczajnie brakuje rąk do pracy. A czas gra na niekorzyść pacjenta. Dlatego coraz więcej osób zaczyna szukać alternatywy. Chcąc się uniezależnić od polskiego systemu opieki medycznej, warto pomyśleć o dobrym ubezpieczeniu. Istnieje tutaj kwestia, którą chcielibyśmy podkreślić. Czas działa na niekorzyść również w kwestii ubezpieczenia. Jeśli zdecydujesz się wykupić polisę po usłyszeniu diagnozy, żadne towarzystwo nie podejmie się ochrony. Ponadto w OWU zazwyczaj pojawia się wzmianka o okresie karencji. To czas, w którym polisa nie chroni Ciebie od przypadków zapisanych w umowie ubezpieczeniowej. Dlatego nie czekaj z decyzją.

Odnieś triumf

Colonnade posiada w swojej ofercie ubezpieczenie, które da Ci niezależność. TRIUMF to polisa ochronna w przypadku zachorowania na raka. Zadziała już w chwili, gdy usłyszysz pierwszą diagnozę onkologiczną. Ochroną obejmujemy cały organizm Ubezpieczonego. Na Twoje konto przelejemy nawet do 120 tysięcy złotych. To pieniądze, dzięki którym swobodnie podejmiesz leczenie w prywatnej placówce medycznej. Zadziałasz natychmiastowo, bez konieczności oczekiwania na miejsce w placówce NFZ. Dzięki temu realnie zwiększysz swoje szanse na wyzdrowienie. Jednak, by odnieść TRIUMF nad rakiem, nie zwlekaj z podjęciem decyzji. Ubezpiecz się.

Adresaci produktu

Produkt został stworzony dla osób między 20, a 59 rokiem życia. To zabezpieczenie, z którego skorzystasz, by podjąć natychmiastową walkę z chorobą. Wypłacona suma pokryje koszty leków lub zabezpieczy rodzinę w chwili, gdy Ty skupisz się na powrocie do zdrowia. Ubezpieczenie dobierzesz w zależności do swoich potrzeb. Do wyboru 5 wariantów, które zapewniają wypłatę rożnych sum w przypadku zdiagnozowania raka. W zależności od wybranej opcji, otrzymasz od 30.000 zł do 120.000 zł. W każdym wariancie wypłacamy 5000 złotych dodatkowego wsparcia finansowego. Otrzymasz je w sytuacji, gdy zaistnieje konieczność przeprowadzenia operacji. W Colonnade doskonale rozumiemy, że walka z rakiem to także walka z czasem. Dlatego szybkie wypłacanie świadczeń to dla nas priorytet.

Jak się ubezpieczyć?

Produkt ochronny kupisz nie wychodząc z domu. Nie ma konieczności spotykania się z agentem ubezpieczeniowym. Wystarczy wypełnić formularz na naszej stronie internetowej www.colonnade.pl lub do nas zadzwonić: 22 276 26 00. W czasie rozmowy, nasz konsultant odpowie na wszystkie pytania i dopełni formalności. Żeby przystąpić do ubezpieczenia, nie potrzeba przedstawiać dokumentacji medycznej. Wystarczy, że nie usłyszałeś diagnozy raka i nie masz złośliwych zmian nowotworowych w komórkach. Twoja ochrona rozpocznie się po 90 dniach od podpisania umowy ubezpieczeniowej i opłaceniu składek. Polisa działa na całym świecie, przez całą dobę.