02.04.2024

Event Protect w ofercie Colonnade


Jest nam szalenie przyjemnie poinformować o kolejnym, wyjątkowym, zupełnie nowym, produkcie w ofercie Colonnade.

W tym miesiącu na naszą półkę z produktami OC wprowadzamy ubezpieczenie na wypadek odwołania imprez! Ubezpieczenie, które nazwaliśmy Event Protect, umożliwi organizatorom imprez zabezpieczenie się przed ryzykiem m.in. odwołania czy przełożenia wydarzenia z powodu nieprzewidzianych okoliczności. Cieszy nas to tym bardziej, że wprowadzamy ten produkt jako pierwsi na polskim rynku. Ponadto ubezpieczenie Event Protect oferowane jest w ramach pakietu obejmującego OC organizatora imprezy (wraz z obowiązkowym ubezpieczeniem OC organizatora imprezy masowej). Pozwala to na kompleksowe zabezpieczenie potrzeb organizatorów imprez. Ryzyko będzie podlegać każdorazowej ocenie underwritingowej, a ofertę przygotujemy dla tych wydarzeń, które spełnią odpowiednie kryteria.


Kogo obejmuje ochrona

Ubezpieczenie odwołania wydarzenia i braku obecności zostało stworzone dla organizatorów wydarzeń i imprez, które mogą zostać odwołane z powodów pozostających poza ich kontrolą.

Adresatami ubezpieczenia mogą być zatem organizatorzy wydarzeń m.in.:

  • sportowych,
  • rekreacyjnych, 
  • artystycznych, 
  • kulturalnych, 
  • rozrywkowych, 
  • naukowych, 
  • biznesowych,
  • imprez w ograniczonym gronie, jak i masowych.

Co obejmuje ubezpieczenie

Zakres ubezpieczenia jest elastyczny i dostosowywany do potrzeb klienta. Może objąć zarówno wydatki, czyli koszty i opłaty, które zostały poniesione przez ubezpieczonego w związku z organizacją, jak też zysk netto.

Event Protect obejmuje ryzyko związane z odwołaniem imprezy z przyczyn niezależnych od organizatora, takich jak katastrofy naturalne czy złe warunki pogodowe. Ponadto uwzględnia ono konieczność przełożenia imprezy z powodu problemów z transportem lub odwołania występu głównej gwiazdy z powodu choroby, kontuzji czy opóźnienia w podróży.


It's party time!

Szczegóły udostępniamy w ogólnych warunkach dostępnych już na naszej stronie www, opowiemy o nich podczas szkolenia na Uniwersytecie Colonnade i będziemy dla Państwa dostępni w razie zainteresowania konkretnym zakresem. Wierzymy, że Event Protect stanie się istotnym wsparciem firm organizujących wydarzenia. I tak jak urlopowicz nad Bałtykiem zabezpiecza się w lipcu wełnianą czapką, organizator wydarzeń będzie mógł od teraz zabezpieczyć swoją kondycję finansową ubezpieczeniem.

Zapraszamy do przesyłania zapytań.

image
Adam Ilkiewicz
Dyrektor Działu Ubezpieczeń OC i Ubezpieczeń Środowiskowych Regionalny lider praktyki ubezpieczeń OC