24.05.2022

Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwany przez wszystkich czas. Zdradzają go coraz wyższe temperatury powietrza i zmiana koloru otoczenia na zielony. Przed nami lato i wakacje. Czy zaplanowaliście już destynację, w której będziecie się beztrosko relaksować przez kilka dni?

Wiele odmian wakacji

Słowo urlop odmienia się przez niezliczoną ilość przypadków. Wśród wyborów Polaków królują: aktywne spędzanie czasu na górskich szlakach, błogie lenistwo na polskiej plaży, wakacje zagraniczne i wakacje z dziećmi. Ostatni z nich jest bardziej wyjazdem niż urlopem. Potwierdzi to każdy rodzic, którego ciekawe świata pociechy sprawią, że podporządkowuje niemalże cały pobyt pod dziecięce atrakcje. Właśnie ten rodzaj urlopu wymaga od rodziców szczególnych zdolności logistycznych. Wierzymy, że pierwszą z nich macie już za sobą: wybór kierunku. Zatem całkiem niedługo czeka Was kolejna. Będziecie pakować walizki. A to nie lada wyzwanie!

Kierunek to cenna wskazówka

Kierunek Waszego rodzinnego wypoczynku to cenna wskazówka. Niezależnie od tego czy zdecydujecie się na wakacje w kraju, czy za granicą, wystarczy sprawdzić kilka elementów, by wpisać na listę rzeczy niezbędne do spakowania. Pierwszym z nich będzie pogoda. W Polsce to spora niespodzianka. W sieci można natrafić na programy, które z coraz większą dokładnością przewidują prognozy długoterminowe. Za granicą ten element w większości przypadków pominiesz. Najchętniej wybierane przez Polaków oznaczają pogodę, która zaczyna się od 30 stopni Celsjusza.

Niezależnie od tego, gdzie jedziecie, spakuj książeczki zdrowia dzieci. Do niezbędnych dokumentów dołączą także paszporty lub dowody – w zależności od wybranego kierunku.

Kolejnym elementem jest waluta. W tej chwili w większości krajów można posługiwać się kartą kredytową. Jednak w każdym przypadku warto się zaopatrzyć w gotówkę. Tak na wszelki wypadek.

Na checkliście powinny się znaleźć niezbędne do wykonania szczepienia. By swobodnie podróżować, warto mieć aktualny paszport covidowy. Jednak obecna sytuacja pandemiczna otworzyła nieco więcej możliwości dla turystów. Ten punkt z listy jest szczególnie ważny dla osób odwiedzających kraje egzotyczne. Organizator wycieczki z pewnością informuje o koniecznych szczepieniach. Sprawdź je!

Nie masz urlopu od zdrowia

Na Twojej liście nie powinno zabraknąć ubezpieczenia i karty zdrowia. Te dwa elementy warto zabrać ze sobą na każdą wycieczkę, urlop lub w rejs. Oczywiste, że podczas wypoczynku nie planujesz odwiedzać lekarzy. Jednak nie zawsze idzie po naszej myśli.

Dlatego koniecznie dopisz do listy potwierdzenie ubezpieczenia turystycznego i jego numer oraz EKUZ (Europejską Kartę Zdrowia). Dokument ten wyrobisz bezpłatnie na stronie NFZ. Zajmie Ci to raptem 3 dni, a przyda się zwłaszcza w trakcie leczenia w krajach UE.

Dla własnego bezpieczeństwa, sprawdź opiekę zdrowotną w wybranej destynacji. To punkt obowiązkowy zarówno dla wycieczek krajowych, jak i zagranicznych. Zorientuj się, jak daleko będzie do najbliższego lekarza pierwszego kontaktu czy szpitala.

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne to dzisiaj element równie ważny, co dokumenty potwierdzające tożsamość. Stanowi najlepsze przygotowanie w sytuacji, gdy wydarzy się coś złego, np. ulegniesz wypadkowi, rozchorujesz się lub trafisz do szpitala. To forma zabezpieczenia finansowego na takie sytuacje. Ale nie tylko. Ubezpieczenie turystyczne to produkt związany nie tylko z ochroną zdrowia. To wsparcie finansowe przy rezygnacji z podróży. Żeby się o tym przekonać, zerknij na naszą ofertę. W razie jakichkolwiek pytań, zostaw namiar na siebie, a oddzwonimy!

Przyjemne z pożytecznym

Pamiętaj, że udany urlop to połączenie spokoju z relaksem. Właśnie taki komfort posiadają osoby, które wyjeżdżają na wakacje z odpowiednią ochroną. Kilka złotych, które wydasz jednorazowo to ochrona, która zapewni Ci finansowe bezpieczeństwo niezależnie od wybranej destynacji. Dlatego łącz przyjemne z pożytecznym – podróżuj bez obaw z odpowiednio dopasowanym ubezpieczeniem!