05.04.2023

Jej wysokość składka


Nie ma dwóch jednakowych klientów. Podobna sytuacja dotyczy składek ubezpieczeniowych. Dzisiaj będzie o pieniądzach. A dokładniej o tym, dlaczego wysokości składek różnią się.


Ubezpieczenie a motoryzacja

Załóżmy, że nasza rozmowa zacznie kręcić się wokół motoryzacji. Słysząc słowo „samochód” pomyślisz o zupełnie innym pojeździe niż Twój rozmówca. Skojarzenie dotyczy tego samego tematu. Jednak jego realizacji będzie tak samo dużo, jak rozmówców. Jeden skupi się na kolorze. Inny na mocnym silniku. A kolejny połączy wszystkie te rzeczy na raz i doda charakterne wnętrze. Pojazdy będą różnić się pod wieloma względami, ceną również. Podobnie jest z ubezpieczeniami. Wszystko zależy, jaki produkt masz na myśli. Czy standardowy, czy może dopasowany do indywidualnych potrzeb. Od tego porównania zaczniemy rozważania na temat wysokości składki ubezpieczeniowej.


Składka

Zajrzyjmy na chwilę do słownika definicji. Dołączamy go do każdej polisy. Nie wygląda jak opasłe tomiszcze z indeksem haseł. To spis najważniejszych zagadnień, których dotyczy zakupiony przez Ciebie produkt. Co znajdziesz pod hasłem „składka”?

To kwota należna Colonnade za każdy miesiąc udzielanej ochrony ubezpieczeniowej.

Naliczanie wynika z umowy ubezpieczeniowej zawartej między Tobą, a towarzystwem. Wysokość miesięcznego zobowiązania warunkują taryfa i wariant ubezpieczenia. Pierwszy czynnik jest zmienny i zależy od okresu, w którym udzielamy ochrony ubezpieczeniowej.

Wariant to kwestia bardzo indywidualna. Stworzyliśmy produkty, które z łatwością dopasujesz do swoich potrzeb: rozszerzysz lub skorzystasz z pakietu podstawowego. Co je różni? Sumy. Wybór poszczególnych wariantów wpływa na wysokość comiesięcznej składki. Różni się także sumą, na którą towarzystwo chroni Cię od nieprzewidzianych zdarzeń.


Wariant idealny dla Ciebie

Niemalże każdy produkt w naszej ofercie dopasujesz do indywidualnych preferencji. Wystarczy dodać świadczenia i zabezpieczyć się, np. przed kradzieżą gotówki czy jej utratą. Przeanalizujemy to na podstawie rodzinnego NNW. W zależności od potrzeb, możesz zdecydować się na wariant miedziany, srebrny, złoty lub platynowy. Różnice między nimi najlepiej widać na podstawie zakresu świadczeń. Wysokość wypłacanej sumy rośnie w zależności od wybranej opcji ubezpieczenia. Dobrze widać to na przykładzie świadczenia trwałego inwalidztwa. Suma przypisana do 1% zaczyna się od 200 złotych, a kończy na 600 zł w przypadku wariantu platynowego.

Cel każdego produktu ubezpieczeniowego może być różny. W przypadku NNW jest to ochrona zdrowia.


Proste reguły

O polisie od Colonnade można powiedzieć wiele. Jest warta swojej ceny. Otrzymujesz zabezpieczenie dopasowane do swoich potrzeb za rozsądne pieniądze. W zależności od wybranego wariantu, może wynosić od kilku do kilkunastu złotych dziennie.

Ubezpieczenie nie tylko dopasuje się do Twoich potrzeb. Dopasuje się do czasu, jakim dysponujesz. Zawarcie umowy zaczyna się od wypełnienia formularza na naszej stronie, a kończy podpisaniem umowy przesłanej drogą mailową. Wszystko załatwisz zdalnie. Z dowolnego miejsca na świecie.

Ochronę zyskujesz w chwili, gdy comiesięczna składka wpłynie na konto bankowe wskazane w umowie ubezpieczeniowej. Reguły ochrony są jasne. Otrzymasz ochronę w zamian za terminowość. W przypadku opóźnień w płatnościach, otrzymasz od nas przypomnienie. Odpowiedzialność towarzystwa wygaśnie, jeżeli zignorujesz wezwanie 7 dni po jego otrzymaniu.


Który wariant wybrać?

Być może Twoja sytuacja finansowa i aktualne potrzeby sprawią, że zdecydujesz się na wariant standardowy danego ubezpieczenia. Jednak polisa to produkt, który dopasowuje się do Ciebie. W chwili, gdy Twoja sytuacja ulegnie zmianie, możesz rozszerzyć zakres swojej ochrony. Jeżeli już na początku pojawią się wątpliwości, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Konsultanci Biura Obsługi Klienta dostępni pod numerem telefonu: +48 22 276 26 00 odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania związane z naszymi produktami.