01.11.2022

Jak wybrać ubezpieczenie dla siebie

Wybór ubezpieczenia nie należy do łatwych zadań. Z pozoru to raptem kilka kliknięć, które dzielą Cię od posiadania finansowej poduszki powietrznej. W praktyce to szereg rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, by produkt odpowiedział na Twoje indywidualne potrzeby. Dzisiaj podpowiemy Ci, jak wybrać dobrą ochronę.

Zacznij od zakresu

Mamy tendencję do przestawiania kolejności. Dzieje się tak najczęściej przy zakupie ubezpieczenia. Najpierw pytamy o wysokość składki (co w obecnych czasach jest zrozumiałe). Dopiero potem orientujemy się, co dostajemy w zamian. A powinno być dokładnie na odwrót. Ubezpieczenie to produkt, z którego skorzystasz w chwili, gdy Twoje życie odmienią nieszczęśliwy wypadek, choroba lub inne zdarzenie. Właśnie dlatego o wyborze powinna zaważyć nie cena, lecz jakość. Na jakie szczegóły zwrócić uwagę?

Szukaj odpowiedzi

Doskonale, jeżeli w Twojej świadomości pojawiła się konieczność finansowego zabezpieczenia rodziny, majątku lub firmy. Teraz pozostaje znaleźć produkt, który spełni Twoje oczekiwania. Na stronie https://www.colonnade.pl/ podzieliliśmy ubezpieczenia tematycznie, by ułatwić Ci poszukiwania. Dzięki temu w kilka minut odnajdziesz rodzaj ochrony, której potrzebujesz.

Zwróć uwagę na ryzyko, w odpowiedzi na które produkt został stworzony. W tym miejscu warto zapoznać się z wyłączeniami odpowiedzialności. To sytuacje, w których ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia. W każdym towarzystwie ubezpieczeniowym warunki te są inne. Dlatego zapoznaj się ze szczegółami oferowanej ochrony.

Czas na kolejny czynnik. Sprawdź sumy ubezpieczenia. To bardzo ważne już na tym etapie wyboru polisy. Suma pieniędzy wypłacona z tytułu umowy z ubezpieczycielem ma zadziałać jak bufor ochronny dla Twoich dotychczasowych finansów, a także pokryć koszty leczenia lub rehabilitacji.

Wygoda przodem!

Pozostaje jeszcze kwestia wygody. Składają się na nią metoda płatności składki, sposób zgłaszania szkód i miejsce zakupu polisy. To, ile zapłacisz za ubezpieczenie, zależy w dużej mierze od zakresu ochrony. Zależy także od usług dodatkowych wybranych z naszej oferty, z których możesz skorzystać. Pamiętaj jednak, by wkalkulować ją w swój domowy budżet.

Odpowiednio dobrana polisa to komfort sam w sobie. Dlatego powinna zapewnić Ci ochronę niezależnie od czasu i miejsca, w którym się znajdujesz. Zwróć uwagę na sposób zgłaszania szkód. Upewnij się, że ubezpieczyciel gwarantuje łatwy i szybki dostęp do informacji o zgłoszonym zdarzeniu, a także sprawną wypłatę pieniędzy.

Ostatni czynnik to miejsce zawarcia polisy. Zadbaj bezpieczeństwo i … wygodę. Zabezpiecz się bez konieczności wychodzenia z domu. W kilka minut. Przez telefon. Bez zbędnych formalności.

Nie zwlekaj z decyzją

Czynnikiem, który bardzo się liczy podczas zakupu polisy jest czas. Wykupujesz ją na wypadek sytuacji, które mogą się wydarzyć. Ubezpieczenie jest produktem, który finansowo zabezpieczy Ciebie i Twoją rodzinę od nieszczęśliwych wypadków, kradzieży, skutków poważnych chorób i innych zdarzeń.

Ponadto polisa jest produktem, który kupisz tylko do określonego wieku. Z każdymi urodzinami, które obchodzisz, wzrasta ryzyko choroby, a tym samym składka polisy. Takie produkty mają swój termin ważności. Zapoznaj się z nim kupując polisę dla siebie.

Co zapewnia Ci ochrona?

Nie kupuj kota w worku. Gdy już wybierzesz rodzaj polisy, w naszej ofercie znajdziesz warianty podstawowe i rozszerzone. Zdecyduj, który spełnia Twoje oczekiwania. Wybór wariantu przed kupieniem polisy staje się najbardziej istotny na etapie wypłaty świadczenia.

Szukasz pomocy? Zadzwoń!

Czynników, na które warto zwrócić uwagę jest zaledwie kilka. Część klientów woli mieć pewność, że dokonali słusznego wyboru. Dlatego po zapoznaniu się z ofertą na stronie internetowej, odbywają krótką rozmowę z konsultantem Biura Obsługi Klienta. Po drugiej stronie słuchawki nasz pracownik udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania. Jeżeli nie masz pewności czy wybrany produkt spełnia Twoje oczekiwania, skorzystaj z pomocy. Dopasujemy zakres ubezpieczenia do Twoich potrzeb. Decyzję dotyczącą wyboru ochrony możesz podjąć na dwa sposoby: samodzielnie lub skorzystać ze wsparcia. To elastyczność, którą nasi klienci bardzo sobie cenią.