08.12.2020

Firma to nie tylko budynek i pracujący w nim ludzie. Na sukces każdego przedsiębiorstwa mają wpływ różnego rodzaju maszyny, sprzęty i pojazdy. Są to narzędzia, dzięki którym codzienna praca staje się bardziej efektywna i wydajna. Co by się stało, gdyby nagle tych elementów zabrakło? Dla większości pracodawców jest to zagrożenie, które uniemożliwia dalsze funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Właśnie dlatego warto pomyśleć o ochronie firmowego mienia.

Firmowe mienie – co to takiego?

Pojęcie mienia dokładnie określają zapisy w Kodeksie cywilnym. To wszelkie dobra rzeczowe, niematerialne lub prawne. Mienie ma określoną wartość i właściwości, które ułatwiają pomnażanie korzyści w każdej firmie. Właśnie dlatego jego zabezpieczenie jest tak istotne. Colonnade posiada w swojej ofercie ubezpieczenie majątkowe PROPERTY ALL-IN-ONE PROTECT. Przedmiotem tego ubezpieczenia jest firmowe mienie ruchome i nieruchome. Chodzi o skuteczną ochronę maszyn, urządzeń, wyposażenia i budynków. Zapotrzebowanie na ochronę mienia różni się w zależności od branży i specyfiki wykonywanej pracy. Właśnie dlatego produkt jest dopasowany do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy. Obejmuje każde zdarzenie, które powoduje utratę lub uszkodzenie ubezpieczonego mienia. Wiąże się to najczęściej z koniecznością przerwania bądź zamknięcia działalności firmy.

Istotne rozszerzenie – utrata zysku

Szkoda ubezpieczonego mienia zazwyczaj pociąga za sobą ogromne straty materialne. Dla przykładu: brak maszyn w firmie produkcyjnej, wstrzymuje funkcjonowanie zakładu. Wiąże się to z ogromnymi kosztami, które należy pokryć. W sytuacji, gdy firma nie zarabia, podobne awarie prowadzą do poważnych problemów finansowych. Dlatego wykupując ubezpieczenie PROPERTY ALL-IN-ONE PROTECT od Colonnade, istnieje możliwość rozszerzenia ochrony o rzeczywistą utratę zysku brutto. Jest to strata, jaką ponosi Ubezpieczony w następstwie szkody. Wariant ten chroni Twoje firmowe finanse nawet w przypadku awarii mechanicznych i elektrycznych.

Dla kogo?

Ubezpieczenie PROPERTY ALL-IN-ONE PROTECT zostało stworzone z myślą o firmach, które oczekują kompleksowej ochrony mienia. Produkt trafia w potrzeby średnich i dużych przedsiębiorstw prowadzonych na terenie naszego kraju. Jest dedykowany firmom produkcyjnym, których prawidłowe funkcjonowanie zależy od maszyn. Produkt sprawdzi się także w przedsiębiorstwach wykorzystujących urządzenia elektroniczne. Mowa o firmach telekomunikacyjnych oraz przedsiębiorstwach z branży IT. Awaria tego typu sprzętów pociąga za sobą ogromne straty materialne. Ubezpieczenie mienia od Colonnade, to oferta skierowana także do branży HoReCa.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie mienia od Colonnade?

Ubezpieczenie PROPERTY ALL-IN-ONE PROTECT to produkt kompleksowy. Oznacza to, że wykupując go możesz być pewny, że majątek Twojej firmy będzie właściwie zabezpieczony. Polisa jest zaprojektowana tak, by umożliwić Tobie szybką reakcję w sytuacji powstania szkody majątkowej. Poza pakietem standardowym, możesz wykupić dodatkowe rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej. Wariant ten jest rozszerzeniem programu ochronnego o kilka istotnych klauzul, między innymi: kradzież, opłaty straży pożarnej i kosztów gaszenia pożaru oraz katastrofę budowlaną. Rozszerzenia te zostały podzielone na grupy kosztowe, przedmiotowe i zakresowe. Dzięki temu zaprojektujesz ubezpieczenie, które będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby. W dodatku naszym standardem jest wysokiej jakości obsługa roszczeń. Zdajemy sobie sprawę, że czas jest często najcenniejszą walutą. Dlatego wszelkie formalności związane z wypłatą świadczeń staramy się załatwiać możliwie najszybciej.

Jak wykupić polisę?

Przystąpienie do ubezpieczenia to sprawa, którą upraszczamy do minimum. Wystarczy, że zadzwonisz pod numer wskazany na naszej stronie gdzie zostaniesz przekierowany do eksperta w celu doprecyzowania szczegółów. Zależy nam na tym, by nasze produkty były dopasowane do Twoich bieżących potrzeb. Ułatwi to rozmowa z naszym konsultantem, który zada Ci kilka ważnych pytań dotyczących Twoich oczekiwań. Warto pamiętać, że ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się do dnia wskazanego w polisie. Warunkiem jest terminowe opłacenie składki.