21.08.2019

Grupowe ubezpieczenie podróżne dla pracowników

Zagraniczne podróże służbowe, szkolenia, konferencje – w niektórych firmach zdarzają się rzadko, w innych bardzo często. Bez względu na ich częstotliwość takich wyjazdów pracodawca powinien zadbać o bezpieczeństwo swojego podwładnego – nawet gdyby taka podróż służbowa miała być raz w roku. Doskonałym rozwiązaniem jest decyzja o wykupie ubezpieczenia na podróż.

 

Podróż służbowa, a obowiązki pracodawcy

Podstawą do odbycia podróży służbowej jest polecenie pracodawcy. Nie jest wymagane przez prawo, aby polecenie to było na piśmie, jednak bardzo często pracodawcy takie pismo wystawiają. Na takim druku powinny znaleźć się wszystkie najważniejsze informacje dotyczące wyjazdu: miejsce docelowe, termin pobytu, termin wylotu i przylotu lub wyjazdu i przyjazdu, środek transportu. Pracodawca powinien zadbać również o ubezpieczenie swojego pracownika. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ, wypadek zaistniały w czasie podróży służbowej traktuje się tak samo jak wypadek przy pracy. Bardzo często jednak pojawiają się wątpliwości czy pracownik dostał urazu podczas wykonywania swoich obowiązków zawodowych, czy w czasie wolnym. Aby zupełnie wyeliminować takie wątpliwości, warto zdecydować się na rozszerzoną ochronę pracownika, tak, aby każdy czuł się komfortowo. Dobre ubezpieczenie w podróży dla pracowników obejmuje wszystkie wypadki, również te, które nie zostałyby uznane w stałym miejscu zatrudnienia. Polisę można wliczyć w koszty uzyskania przychodu.

Należy także dodać, że pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia pracownikom opieki medycznej w czasie służbowego wyjazdu! Podstawą prawną jest Rozporządzenie ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 roku.

 

Polisa turystyczna – grupowe ubezpieczenie w czasie podróży służbowej

Jeżeli chodzi o ubezpieczenie grupowe dla pracowników zakupione w naszej firmie, to zapewniamy zakres ochrony dopasowany do indywidualnych potrzeb. Oznacza to, że pracodawca sam decyduje o tym, jaki zakres ochrony ma zostać zastosowany i jaka będzie wysokość ubezpieczenia. Oferujemy zarówno standardowy zakres ochrony, jak i rozszerzony. Przygotowane przez nas ubezpieczenie na podróż obejmuje wszystkie branże i wszystkie sektory.

W standardowym zakresie ochrony grupowego ubezpieczenia uwzględnione zostają koszty leczenia za granicą, koszty ratownictwa medycznego, akcji poszukiwawczej, assistance, a także nieprzewidziane koszty podróży. Ale to nie wszystko. Dodatkowo w standardowym ubezpieczeniu znajduje się koszt obsługi prawnej, koszty leczenia, koszty związane z leczeniem chorób przewlekłych, koszty hospitalizacji w Polsce będące kontynuacją rozpoczętego leczenia za granicą, korzystanie z pomocy Centrum Assistance.

W rozszerzonym zakresie dodatkowo ubezpieczone jest mienie osobiste, ubezpieczenie opóźnienia dostarczenia bagażu, ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, przerwanie lub odwołanie podróży, opóźnienie, ubezpieczenie środków pieniężnych. Dodatkowo w ubezpieczeniu znajdują się świadczenia związane z porwaniem czy uprowadzeniem.

Decydując się na rozszerzony pakiet, pracodawca może być pewien, że zapewnia swojemu pracownikowi bezpieczne warunki podczas służbowej, zagranicznej podroży.

Uwaga! Jedna polisa obejmuje wszystkie zagraniczne wyjazdy. Nie trzeba zgłaszać poszczególnych wyjazdów, a rozliczenie polisy następuje po zakończeniu okresu ubezpieczenia.

 

Ubezpieczenie podróżne online

Ubezpieczenie podróżne online jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Możliwość wykupienia ubezpieczenia podróżnego online bez wychodzenia z domu lub z biura to opcja nie tylko dla osób bardzo zapracowanych, ale też dla tych, którzy po prostu nie lubią marnować czasu na dojazdy do biura stacjonarnego czy oczekiwania tam w kolejce na rozmowę z przedstawicielem ubezpieczeniowym. Wiele dobrych towarzystw ubezpieczeniowych posiada w swojej ofercie możliwość wykupu ubezpieczenia przez Internet, które absolutnie niczym nie różni się od zakupu ubezpieczenia stacjonarnie.

Wieloletnia obecność na rynku, ciekawe i korzystne rozwiązania zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla firm - zapraszamy do skorzystania z naszych usług.