12.08.2021

Egzotyka w ubezpieczeniu

Miesiące letnie w Polsce dobiegają końca. Przed nami złota, polska jesień. Wraz z nią do kraju zawitają niższe temperatury. Dlatego niektórzy z nas przedłużają sobie lato. Ostatni kwartał roku to czas, w którym turyści chętniej wybierają bardzo egzotyczne destynacje. Podróżują do odległych zakątków, w których temperatura nie spada poniżej 30 stopni Celsjusza. Jak bardzo istotne jest dobre zaplanowanie takiego wyjazdu?

Kierunek wybrany

Wybór destynacji jest bardzo zróżnicowany. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań podróżujących. Niektórym turystom zależy po prostu na błogim nic nierobieniu. Dlatego decydują się na egzotyczne wyspy otoczone oceanem i palmami. Inni urlopują najlepiej, gdy są aktywni. Dlatego stawiają na zwiedzanie. W czasie wyjazdu poznają kulturę i historię danego miejsca. Niejednokrotnie wiąże się to z ryzykownymi wyprawami w górskie szczyty, w głąb dżungli lub rajd po atrakcjach miejskich. Informacje o tym, co warto zobaczyć ułatwiają podjęcie decyzji dotyczącej wyboru danej destynacji. Dlatego zazwyczaj podróżujący dokładnie wiedzą, co warto zobaczyć, nim spakują walizki.

Na własną rękę czy z biurem?

Turyści coraz chętniej organizują sobie wakacje na własną rękę. Nie lubią uzależniać się od biur turystycznych, gdyż wiąże się  to z dodatkowymi kosztami. Poza tym zwiedzanie według indywidualnego planu daje jeszcze większą satysfakcję z wakacji. Jednak niesie ze sobą pewne ryzyko. Wypoczynek z biurem turystycznym oznacza, że informacje dotyczące pierwszej pomocy w przypadku nagłych zdarzeń mamy na wyciągnięcie ręki. Niekiedy wystarczy wykonać jeden telefon. W przypadku samodzielnego organizowania wakacji, wygląda to zupełnie inaczej. O bezpieczeństwo dbasz indywidualnie. Dlatego jeżeli wybierasz się w podróż egzotyczną, pamiętaj o ubezpieczeniu. W ofercie Colonnade znajdziesz TRAVEL PROTECT. To rozwiązanie, które ochroni Cię w przypadku wyjazdów krajowych lub zagranicznych.

Egzotyczne koszty

Gdy przebywasz poza granicami kraju, nie chroni Cię polskie ubezpieczenie zdrowotne. Oznacza to, że w sytuacji, gdy będziesz potrzebować pomocy medycznej, czekają Cię wydatki. Z własnej kieszeni opłacisz konsultację lekarską, wizytę na SOR lub pobyt w szpitalu. Jednak pamiętaj, że leczenie w obcym kraju wiąże się z zupełnie innymi kosztami niż w Polsce. Jaką walutą płacisz na swoich wakacjach? Euro, funty, a może dolary? W takiej samej walucie zapłacisz za leczenie. Egzotyczne koszty są wielokrotnie wyższe niż te w Polsce. Tym bardziej warto się przed nimi zabezpieczyć. Z ubezpieczeniem wyjazdów egzotycznych TRAVEL PROTECT nie martwisz się o koszty leczenia i transport medyczny do Polski. W wariancie platynowym przysługuje nawet do 200 tysięcy euro świadczenia. Ta suma pokryje koszty związane z nagłymi wypadkami i zdarzeniami, na które nie masz wpływu. Ubezpieczenie od Colonnade chroni Cię całodobowo, w każdym miejscu na świecie. Niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz, możesz skontaktować się z konsultantami naszej infolinii, by uzyskać niezbędną pomoc.

Choroby pojadą z Tobą

Chorujesz przewlekle? To nie przeszkoda, by podróżować i zwiedzać egzotyczne kraje. Ubezpieczenie TRAVEL PROTECT możesz rozszerzyć o choroby przewlekłe. Zyskasz zabezpieczenie na wypadek ryzyka zaostrzenia choroby. Pamiętaj tylko, by zadbać o to w momencie wykupu ubezpieczenia.

Choroba przewlekła to zazwyczaj powód to wyłączeń w polisach turystycznych. Niewielu turystów zdaje sobie z tego sprawę. Jest to opcja, którą zawsze warto sprawdzić. W przeciwnym razie nie będziesz chroniony, gdy choroba w czasie egzotycznego wyjazdu nagle się zaostrzy.

Wygodne zawarcie umowy

Gdy jesteśmy już jedną nogą na wakacjach, chętniej korzystamy z rozwiązań wygodnych. Właśnie takie jest ubezpieczenie TRAVEL PROTECT. Żeby zyskać ochronę na egzotycznym wyjeździe zagranicznym, nie musisz wychodzić z domu. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy. Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie, by dopełnić reszty formalności. Możesz także skontaktować się z nami pod numerem telefonu +48 22 276 26 00. Pamiętaj, że wakacje są od tego, by wypoczywać, a nie, by się zamartwiać. Zadbaj o to, nim wylecisz na relaks pod palmami.