11.08.2020

Dlaczego warto pomyśleć o ubezpieczeniu dziecka?

Kolorem udanego dzieciństwa jest fiolet. Mieni się różnymi odcieniami na kolanach i łokciach każdego dziecka. Sińce i zadrapania są nieoficjalną miarą dorastania małego człowieka. Powstają błyskawicznie pod wpływem zdarzeń, przed którymi nie zawsze jesteś w stanie uchronić swoje dziecko.

Jako rozsądny rodzic z pewnością wiesz, w jaki sposób zadbać o zdrowie pociechy. Jednak w życiu nie wszystko można przewidzieć. Dlatego warto postawić na spokój i bezpieczeństwo. Być może jeszcze nie zdajesz sobie sprawy, jak łatwo możesz je osiągnąć.

Polisa brzmi zbyt dorosło

Świadomość ubezpieczeniowa Polaków rośnie. Do zakupu indywidualnych polis często skłaniamy się przez doświadczenia życiowe lub z troski o zdrowie i życie bliskich. Myślenie o finansowym zabezpieczeniu zazwyczaj odnosi się do osób zarabiających na rodzinę. A co z pozostałymi członkami familii? Przecież zdrowie i bezpieczeństwo dzieci jest dla Was bezcenne. Niezależnie od tego, w jakim wieku jest Wasza pociecha, czeka na nią mnóstwo niebezpieczeństw. Nie jesteście w stanie zapewnić mu całodobowej opieki. Dlatego warto objąć polisą także dziecko. Taką możliwość daje rodzinne NNW w Colonnade.

Po co ubezpieczać dziecko?

Każdy rodzic niejednokrotnie przekonał się, że w języku dzieci nie ma rzeczy niemożliwych. Wszelkie zakazy są łamane, a słowo „ograniczenie” nie istnieje w ich słowniku. Zachowania dzieci są nieprzewidywalne i ryzykowne. Dlatego warto zapewnić sobie wsparcie. Ogromną pomocą są środki wypłacane z ubezpieczenia rodzinnego NNW w Colonnade. Świadczenia te to dodatkowe pieniądze, które pozwolą pokryć następstwa nieszczęśliwych wypadków. Mowa tutaj oczywiście o kosztach, na które nie zawsze jesteśmy przygotowani. Wypłacone z polisy pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel. Gdy wypadkowi ulegnie dziecko, musisz mu zagwarantować opiekę. Często oznacza to, że nie będziesz w stanie pracować. Z otrzymanych pieniędzy sfinansujesz nie tylko leczenie i rehabilitację, ale także koszty, których nie można przewidzieć.

Złamanie, gips i co dalej?

Gdy Twoje dziecko złamie nogę wskutek nieszczęśliwego wypadku, nic nie jest w stanie wymazać tego zdarzenia z pamięci. Nie pomoże w tym przypadku nawet polisa. Zatem po co ją wykupować? Z danych zebranych przez NFZ jasno wynika, że złamanie kończyny to efekt wielu nieszczęśliwych wypadków. Ryzyko to obejmuje również Twoje dziecko. Bolesna kontuzja i godziny spędzone na oddziale ratunkowym to nie wszystko. Często podobne wypadki ciągną za sobą konieczność rehabilitowania kończyny. Dlatego NFZ wyliczył, że średnie koszty w przypadku złamania wynoszą 4000 złotych. Środki wypłacone z polisy ułatwią Twojemu dziecku powrót do pełnej sprawności po wypadku. Będzie Was stać na prywatne zabiegi rehabilitacyjne. Środki pokryją koszty zakupu niezbędnego sprzętu medycznego lub ułatwią przekształcenie mieszkania do nowych potrzeb.

Sprawy, o których się nie myśli nim nie dojdzie do wypadku

W wyniku nieszczęśliwego wypadku Twoje dziecko może się znaleźć w szpitalu. Poza kosztami leczenia i koniecznością wykupienia recept, pojawi się problem związany z zaległościami w materiale szkolnym. Jest to kwestia, o której często się zapomina. Obciążenie domowego budżetu bywa tak duże, że opłacenie korepetycji to często wydatek, na który nie moglibyście sobie pozwolić. Sumy wypłacone przez ubezpieczyciela, to pieniądze, które umożliwią pokrycie takich kosztów.

Dlaczego warto wybrać wariant rodzinny?

Obecnie na rynku możesz wybrać spośród polis indywidualnych, rodzinnych lub grupowych. W każdej z nich pojawia się zapis dotyczący dziecka. Popularne „grupówki” to polisy najczęściej wybierane w zakładach pracy. Jeżeli ją posiadasz, nie zakładaj wypłaty wysokiej kwoty ubezpieczenia i odpowiedniej ochrony dla Twojego dziecka. Zazwyczaj pojawiają się z w nich jedynie zapisy dotyczące śmierci. A co, gdyby Twoje dziecko uległo nieszczęśliwemu wypadkowi? By mieć pewność, że Ty i Twoja rodzina posiadacie odpowiednie zabezpieczenie finansowe na skutek wypadku, warto pomyśleć o rodzinnej polisie NNW.

Dobra polisa chroni Twoje dziecko niezależnie od czasu i miejsca, w którym ulegnie wypadkowi. Taką możliwość daje Colonnade. Ubezpieczenie jest spersonalizowane. Możesz je dostosować do potrzeb finansowych i zakresu ochrony, jakie są potrzebne Twojej rodzinie.