12.01.2022

Co zabrać na wakacje zimowe w góry?

Gdy myślisz o wakacjach latem, zazwyczaj projektujesz wypoczynek w promieniach słońca. Relaks zimą wygląda różnie. Niektórzy zaszywają się w krajach egzotycznych, inni wybierają białe szaleństwo na stoku. Dlatego dzisiaj poruszymy temat, który dotyczy fanów nart, deski snowboardowej i sanek. Dowiesz się, czego nie może zabraknąć podczas ferii spędzanych na śniegu.

 

Niech Cię grzeje

Niezależnie od tego, jaką formę aktywności na śniegu wybierzesz, ciepło się ubierz. Kompletowanie zimowej garderoby zacznij od kurtki narciarskiej, spodni i bielizny termicznej. To trio, które zabezpieczy Cię przed wychłodzeniem podczas zjazdów ze stoków. Wybieraj produkty dedykowane narciarzom. Są wykonane z materiałów, które zatrzymują ciepło, a do tego są bezpieczne dla skóry. Uzupełnij wakacyjną garderobę ciepłymi skarpetami, solidnymi rękawiczkami i nakryciem głowy.

Bezpieczeństwo na stoku

Do pełnego „umundurowania” brakuje Ci jeszcze elementów, dzięki którym będziesz na stoku bezpieczny. To miejsce, w którym padną słowa: kask i gogle. Jeżeli myślisz, że podobne akcesoria to temat wyłącznie dla doświadczonych narciarzy, jesteś w błędzie! Podczas zimowego szaleństwa na stokach, osiągasz niebezpieczne prędkości. Jeden niekontrolowany ruch może w tym przypadku zakończyć się tragicznie. Dlatego zainwestuj w wyposażenie, które ochroni Cię podczas upadku. Czy to wystarczy, by czuć się bezpiecznie?

Finansowa poduszka powietrzna

Wiadomo, że nikt z nas nie planuje spędzać wakacji w szpitalu lub u lekarza. Jednak jeżeli wypoczywasz aktywnie, warto mieć na uwadze ryzyko. Nawet najłagodniejszy upadek przy znacznej prędkości rozwijanej na stoku grozi urazem kończyn, ale także kręgosłupa lub głowy. Tym bardziej warto pamiętać o ubezpieczeniu wyjazdu w góry. Co powinno zawierać ubezpieczenie narciarskie?

Dobra polisa obejmuje przede wszystkim koszty leczenia, transportu, następstwa nieszczęśliwych wypadków, a także odszkodowanie za szkody z tytułu OC. Ubezpieczenie chroni osoby, które amatorsko uprawiają sporty zimowe, tj. jazda na nartach, snowboardzie lub łyżwach. Zadziała także podczas wielu innych aktywności. 

W ofercie Colonnade masz do wyboru kilka wariantów takiego ubezpieczenia. Podejmując decyzję, warto wziąć pod uwagę miejsce pobytu. Jeżeli spędzasz ferie zimowe za granicą, zadbaj, by sumy ubezpieczenia były wyższe

Mam EKUZ, nie potrzebuję ubezpieczenia

Europejska Karta Ubezpieczenia zdrowotnego to dokument, który uprawnia Cię do skorzystania z pomocy medycznej na terenie całej Europy. To informacja, która zmniejsza zainteresowanie narciarzy wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia. Dlaczego warto? EKUZ uprawnia do skorzystania z opieki medycznej, jednak nie pokrywa kosztów każdego świadczenia. Karta ta nie obejmuje np. kosztów akcji ratunkowej. Może się wydarzyć, że po udzieleniu pomocy, otrzymasz rachunek do zapłaty. Właśnie wtedy warto uruchomić środki z polisy od Colonnade.

Skąd pewność, że to zadziała?

W naszej ofercie znajdziesz ubezpieczenie, które obejmuje wyjazd zagraniczny lub krajowy. Uruchamiając polisę TRAVEL PROTECT zyskujesz pewność, że możesz zapomnieć o ryzyku poniesienia kosztów leczenia za granicą lub transportu medycznego. Czy produkt zadziała, gdy zajdzie taka potrzeba?

To pytanie zadają sobie zwłaszcza osoby, które spędzają ferie zimowe za granicą. Colonnade oferuje całodobową pomoc telefoniczną. Nasz polski konsultant pomoże Ci w znalezieniu pomocy, której potrzebujesz. W zależności od posiadanego wariantu, uruchomimy środki, które pokryją wysokie koszty leczenia. Oznacza to, że na Twoje konto trafi nawet 200 tysięcy euro. Skróciliśmy procedurę wypłaty świadczeń, gdyż wiemy, jak ważne jest, by szybko otrzymać potrzebne pieniądze.

Szybko i łatwo

W Colonnade dbamy o wygodę naszych klientów. Dlatego, by się ubezpieczyć, nie potrzebujesz poświęcać czasu na spotkanie z agentem. Wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy na naszej stronie. Zadzwoni do Ciebie konsultant, który odpowie na wszystkie Twoje pytania i dopnie formalności. Pozostaje tylko spakować walizkę i ruszać. Udanego wypoczynku!