03.06.2019

Zbliża się sezon letni, 

a wraz z nim – organizowanie wypoczynku. Wielu z nas planuje urlopy poza krajem, pragnąc odwiedzić nowe miejsca lub porządnie wypocząć przy pięknej pogodzie. Jedną z kwestii, której koniecznie trzeba dopilnować przed wyjazdem, jest ubezpieczenie kosztów leczenia. W jaki sposób nas zabezpieczy i co pokryje w razie choroby lub wypadku?

 

Ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd – pokrycie kosztów leczenia i assistance

Wyjeżdżając poza granice Polski, musimy liczyć się z tym, że w razie jakiegokolwiek nieprzewidzianego zdarzenia – choroby czy wypadku – pomoc na miejscu może okazać się bardzo kosztowna i często trudna do zorganizowania, choćby przez barierę językową. Aby zapewnić sobie i swoim bliskim bezpieczeństwo na każdym wyjeździe, warto wykupić ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą. Jest to specjalna polisa turystyczna, która pokryje wiele wydatków w razie wielu sytuacji losowych. Jej podstawą są koszty leczenia oraz assistance (czyli natychmiastowa pomoc w nagłych wypadkach). W Colonnade można uzyskać ubezpieczenie kosztów leczenia na kwotę nawet 200 000 euro, co pozwala na pokrycie opłat za pomoc medyczną w nawet najtrudniejszych sytuacjach. Dzięki temu w razie potrzeby opłacona zostanie wizyta u lekarza, pobyt w szpitalu, zabiegi i leki, których osoba ubezpieczona będzie potrzebowała w następstwie choroby lub wypadku podczas podróży.

Polisa turystyczna 

zawiera także pomoc assistance, która obejmuje m.in.:

  • całodobową infolinię,
  • pomoc prawną,
  • dostarczenie potrzebnych lekarstw,
  • pomoc w przekazaniu kaucji,
  • transport ubezpieczonej osoby z powrotem do Polski (bez limitu kosztów).

 

Ubezpieczenie zdrowotne za granicą – NNW i OC

Podczas podróży każdego mogą spotkać nieprzewidziane sytuacje losowe, dlatego warto zabezpieczyć siebie i swoich bliskich na ten wypadek. W ramach ubezpieczenia zdrowotnego na wyjazd za granicę obowiązuje także NNW, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Zapewnia wysokie świadczenia w razie uszczerbku na zdrowiu lub śmierci ubezpieczonego na skutek nieszczęśliwego wypadku. W Colonnade, w zależności od wybranego pakietu, świadczenie może wynosić do 15 000 euro. Polisa obejmuje także ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, czyli pokrywa szkody wyrządzone innym osobom lub należącym do nich rzeczom. W tym przypadku świadczenie może wynosić do 200 000 euro w przypadku szkody na osobie oraz do 15 000 euro w przypadku szkody na rzeczy.

 

Polisa turystyczna dla osób podróżujących samolotem

Podróże samolotem, choć wygodne i w wielu przypadkach najszybsze, wiążą się ze specyficznymi dla tego środku transportu problemami. Ubezpieczenie zdrowotne za granicą pozwala uchronić się przed ich skutkami, wypłacając świadczenia również w razie ich wystąpienia. Polisa może obejmować ubezpieczenie bagażu, które zapewni pokrycie kosztów w razie zagubienia, kradzieży lub uszkodzenia bagażu podróżnego. Można wykupić również opcję na opóźnienie bagażu, rekompensującą trudności poniesione w razie takiej sytuacji.

Kolejnym wariantem, który może zainteresować osoby podróżujące samolotem, jest ubezpieczenie na wypadek opóźnienia lotu. Jest to bardzo niekomfortowa sytuacja, która może spowodować dodatkowe problemy nie tylko z dotarciem na miejsce docelowe, ale również zarezerwowanym noclegiem. Dzięki polisie klient może liczyć na świadczenie w razie opóźnienia lotu wynoszącego powyżej 6 godzin.

 

Czy polisa turystyczna obejmuje osoby uprawiające sport?

Podczas wyjazdów często mamy okazję spróbować wielu ciekawych aktywności, czasem niedostępnych w naszym kraju. Wakacje w ruchu to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu, trzeba jednak pamiętać, że osoby aktywne fizycznie są bardziej narażone na kontuzję od zwykłych turystów. Na szczęście w ramach każdego pakietu ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą jest się chronionym również podczas uprawiania sportów amatorskich, można więc bez zmartwień skorzystać z uroków aktywnego wypoczynku. Można także wykupić dodatkowo opcję na sporty ekstremalne, dzięki której klient będzie chroniony również przy uprawianiu dyscyplin o podwyższonym ryzyku.

 

Ochrona w przypadku zaostrzenia się chorób przewlekłych

Również osoby cierpiące na choroby przewlekłe mogą zyskać dodatkową ochronę w ramach ubezpieczenia kosztów leczenia podczas wyjazdu zagranicznego. Do każdego pakietu polisy można dodać rozszerzenie, które zapewni pomoc w przypadku zaostrzenia się choroby przewlekłej w trakcie podróży zagranicznej. Za chorobę przewlekłą uznaje się przy tym chorobę, której objawy są stałe lub ciągle nawracające od długiego czasu oraz która była leczona lub dawała objawy w czasie dwóch ostatnich lat, poprzedzających zakup ubezpieczenia.

 

Ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd za granicę – czy obejmuje choroby tropikalne?

Obecnie mamy możliwość podróży do najbardziej odległych, tropikalnych miejsc na ziemi, znacznie różniących się od naszego kraju pod względem fauny, flory i klimatu. Idzie za tym także zagrożenie chorobami, które u nas nie występują – ubezpieczenie zdrowotne za granicą obejmuje również ochronę w takich przypadkach. Pokryje koszty leczenia w przypadku zachorowania na chorobę tropikalną, pod warunkiem, że podróżujący poddał się wszystkim obowiązkowym w danym kraju szczepieniom.

 

Ubezpieczenie od aktów terroru

Ubezpieczenie turystyczne chroni także w sytuacjach kryzysowych, obejmując akty terroru. Można skorzystać z pokrycia kosztów leczenia oraz transportu do Polski w przeciągu 7 dni od nastąpienia zdarzenia, pod warunkiem, że w danym kraju, do którego udał się ubezpieczony, w ciągu ostatnich 90 dni nie miały miejsca żadne zdarzenia, uznane za akty terroru.

 

Kompleksowa ochrona na wakacjach

Decydując się na polisę turystyczną w Colonnade, można zyskać kompleksową ochronę podczas każdego wyjazdu zagranicznego. Do wyboru są aż trzy pakiety, od srebrnego, zawierającego podstawową ochronę, dostosowaną do podróżnych, aż po platynowy, obejmujący wszystkie dostępne opcje zabezpieczenia przed zdarzeniami losowymi. Każdy z pakietów można także rozszerzyć o ochronę w razie uprawiania sportów ekstremalnych lub przy chorobach przewlekłych u osób ubezpieczonych. Warto skorzystać z ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą online – w łatwy i szybki sposób można zamówić w ten sposób polisę na wyjazd dla siebie i swoich bliskich.