16.02.2021

Chroń firmę przed zagrożeniami cybernetycznymi z Colonnade

Coraz więcej firm działa hybrydowo. Usługi są świadczone stacjonarnie, ale konsument może je także zamówić zdalnie, za pośrednictwem sieci www. Sytuację tę przyspieszyła pandemia. Obecność w sieci często była warunkiem koniecznym, by przetrwać na rynku. Wraz z rozwojem technologii informatycznej, ewolucję przeszły także zagrożenia cybernetyczne. Niegroźne robaki i wirusy przekształciły się w poważne wyzwania dla specjalistów z branży IT. Dlatego zastanów się czy Twoja firma jest bezpieczna w sieci?

Zagrożenia w sieci

Jeżeli przestępstwo cybernetyczne do tej pory nie dotknęło Twojej firmy, wcale nie oznacza, że tak się nie stanie. Niezależnie od zabezpieczeń, które stosujesz w firmie, szkodliwe oprogramowanie wyłapuje słabe strony systemu operacyjnego. W dodatku musisz pamiętać, że najsłabszym ogniwem w cyberprzestrzeni jest… CZŁOWIEK. Przestępcy bazują na ludzkiej ciekawości i naiwności. Poufne informacje lub dane wrażliwe mogą zostać ujawnione zupełnym przypadkiem przez pracowników. Zagrożenie dotyczy wszystkich firm – i tych małych i naprawdę dużych. Niejednokrotnie hakerzy obierają sobie za cel mniejsze przedsiębiorstwa. Dlaczego? Bo stają się doskonałym punktem dojścia do większych firm partnerskich i dostawców. Dlatego warto mieć na uwadze fakt, że celem ataku może stać się każda firma i organizacja.

Konsekwencje

Cyberprzestępstwa to problem dnia codziennego. W dodatku wraz z postępem technologicznym, potencjalne zagrożenie wzrasta. Celem hakerów są dane wrażliwe, a także oferty produktowe firm oraz zasoby finansowe. Dostęp do systemu osobom niepowołanym grozi kradzieżą poufnych haseł, co wielokrotnie prowadzi do poważnych problemów finansowych przedsiębiorstw. W dodatku problem pogłębia się, gdy w grę wchodzi przetwarzanie danych osobowych. Przepisy RODO znacznie zaostrzają wszelkie normy dotyczące bezpieczeństwa danych poufnych. Ich wyciek oznacza ogromne konsekwencje prawne, finansowe i reputacyjne dla każdej firmy.

Bezpiecznie z CYBER GUARD

Istnieje szereg zabezpieczeń, o których warto pomyśleć. Do grupy tej zalicza się także produkt oferowany przez firmę Colonnade – ubezpieczenie CYBER GUARD. Jest to forma ochrony przed następstwami wynikającymi z nieprawidłowego postępowania z informacją. Produkt ten ogranicza finansowe skutki naruszenia bezpieczeństwa danych. Chroni Twoją firmę przed kosztami, które wiążą się z zatrudnieniem konsultantów, ekspertów do spraw informatyki śledczej, specjalistów do odzyskiwania danych czy prawników. Świadczenia wypłacane w ramach tego ubezpieczenia ułatwią Ci zatrudnienie doświadczonego personelu, który opracuje plan działania w sytuacji kryzysowej. Ubezpieczenie obejmuje także odszkodowania i kary administracyjne. Jak widzisz, stawka jest bardzo wysoka. Czy ma to wpływ na wysokość składki?

Ubezpieczenie w cenie

Ubezpieczenie od cyberprzestępstw powinno być uwzględniane w każdym przedsiębiorstwie, w którym przetwarzane są dane osobowe. W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo w sieci to kwestia ważna, jak nigdy wcześniej. Skala zagrożenia i wysokość kwot, które się z tym wiążą są na tyle duże, że cena ubezpieczenia nie powinna być czynnikiem wpływającym na Twoją decyzję. Ubezpieczenie CYBER GUARD od Colonnade to przystępna cenowo i przewidywalna inwestycja w ochronę każdej firmy na wypadek wycieku danych w sieci.

Warianty

Ubezpieczenie CYBER GUARD to produkt dostępny w kilku wariantach. Pakiet podstawowy ochroni Twoją firmę przed konsekwencjami finansowymi na wypadek niepowołanego dostępu do danych. Opcjonalnie ochronę możesz rozszerzyć o ryzyko wystąpienia dodatkowych zagrożeń, np. szantażu, działalności multimedialnej lub utraty zysków w wyniku zakłóceń w działaniu sieci. W 2018 roku do oferty wprowadziliśmy wariant CYBER GUARD RODO. Jest to ubezpieczenie, które obejmuje szereg kosztów związanych z wyciekiem danych wrażliwych. Aby uzyskać więcej informacji o tym produkcie, zapraszamy do rozmowy z naszym ekspertem lub do zapoznania się ze szczegółami produktu na naszej stronie.